Александер Грем Белл

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Александер Грем Белл
Alexander Graham Bell
Alexander Graham Bell.jpg
Народився 3 березня 1847(1847-03-03)
Единбург
Помер 2 серпня 1922(1922-08-02) (75 років)
Beinn Bhreagh[d], Вікторія, Нова Шотландія, Канада
цукровий діабет і Злоякісна анемія
Громадянство Flag of the United Kingdom.svg Велика Британія
Flag of the United States.svg США
Діяльність фізик і інженер-електрик[d]
Відомий Логопедія
Alma mater  • Единбурзький університет
 • Університетський коледж Лондона
 • Royal High School[d]
Заклад Смітсонівська установа
Батько Alexander Melville Bell[d]
У шлюбі з Mabel Gardiner Hubbard[d]
Автограф Alexander Graham Bell (signature).svg
Нагороди

Алекса́ндер Грем Белл (англ. Alexander Graham Bell; 3 березня 1847, Единбург — 2 серпня 1922) — американець шотландського походження, вчений і винахідник телефону, запатентував його в 1876, пізніше експериментував з фонографом.

Біографія

Народився в 1847 році.[1] За освітою Александер Белл не був ні інженером-електриком, ні фізиком. Він почав працювати помічником вчителя музики і ораторського мистецтва.

Пізніше він став працювати з глухонімими людьми, навчаючи їх вимови. Прагнення допомогти цим людям і любов до дівчини, що оглухла після важкої хвороби, спонукали його сконструювати прилади, за допомогою яких він міг демонструвати глухим артикуляцію звуків мови.

Після переїзду з Британії на американський континент він викладав у Бостоні, тренуючи викладачів для глухих. У 1872 році Белл відкрив у Бостоні приватну школу «Фізіології звуку та механіки мови», а в 1873 став професором фізіології органів мови Бостонського університету.[1]

Белл вивчив акустику, фізику людської мови. Він почав ставити досліди з апаратом, в якому мембрана передавала коливання звуків на голку. Так він наближався до ідеї телефону, за допомогою якого «стане можливою передача різних звуків, якщо тільки вдасться викликати коливання сили електричного струму, відповідні тим коливанням густини повітря, які породжує даний звук».

За якийсь час Белл змінив напрям діяльності і почав працювати над створенням телеграфу для одночасної передачі кількох текстів — «музичного телеграфу» (число текстів було рівне числу нот, тобто 7).

У 1876 році спостережливість при роботі над телеграфом допомогла Белу відкрити явище, яке дало змогу йому винайти телефон: коли помічник Бела витягав пластинку з передавача, у приймачі Белл почув деренчання. З'ясувалося, що пластинка замикала і розмикала електричне коло. Белл звернув на це явище пильну увагу.

Через кілька днів перший апарат — невелика мембрана з сигнальним ріжком для посилення звуку — був зроблений. Так був створений родоначальник всіх телефонних апаратів. Через кілька років телефон перетворився на масовий засіб зв'язку, що принесло створеній Беллом фірмі значні прибутки.

У 1880 році Александер Белл вперше спостерігав фотоакустичний ефект — виникнення акустичних коливань у досліджуваному зразку при опромінюванні його модульованим або імпульсним світлом. Він запропонував використовувати фотоакустичний ефект для оптичного бездротового телефону, фотофону. У цьому пристрої звуки людського голосу викликали коливання рухомого люстерка, які модулювали пучок сонячного світла. Як приймач використовувався замкнутий об'єм з поглинаючим світло середовищем, в якому виникав звук (завдяки фотоакустичному ефекту), що сприймається людиною через слухову трубку.

Александр Белл на поштовій марці США (1940)

Белл також долучився до розробки металодетектора, а також гідроплана та інших літаків.

Підтримував селекцію, а також сприяв розвитку євгеніки.

Белл став одним із засновників Національного географічного товариства, яке до сьогодні видає журнал «National Geographic».

Александер Белл помер у 1922 році від цукрового діабету, що ускладнився злоякісною анемією, у своєму маєтку в Новій Шотландії (Канада).

Примітки

  1. а б Alexander Graham Bell Laboratory Notebook, 1875-1876. World Digital Library. 1875-1876. Архів оригіналу за 2013-07-25. Процитовано 2013-07-24. 

Посилання