Відмінності між версіями «Аль-Джазіра»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
 
(Немає відмінностей)

Поточна версія на 19:16, 1 грудня 2020

Аль-Джазіра
الجزيرة
Al-jazeera-logo.jpg
Країна Катар Катар
Місто реєстрації Доха
Зона мовлення по всьому світі
кабель, супутник, інтернет
Власник(и) емір Катару
Заснована 1996
Інтернет www.aljazeera.net
english.aljazeera.net

Аль-Джазіра (араб. الجزيرة‎, [aldʒazi:ra]; укр. острів або півострів в сенсі [Аравійський] півострів) — телевізійна мережа зі штаб-квартирою в місті Доха, Катар. Найбільша телемережа арабською мовою, англомовні передачі також ретранслюються у декількох країнах світу. Мовлення здійснюється за допомогою супутникового зв'язку та інтернету в багатьох регіонах світу.

Історія і роль каналу[ред. | ред. код]

Мовлення почалося 1996 року з позики наданої еміром Катару для заснування телекомпанії, до якої пізніше приєдналися колишні працівники міжнародної служби Бі-Бі-Сі. Вплив Аль-Джазіри на арабську аудиторію був значним — мешканці багатьох країн з диктаторськими режимами отримали змогу отримувати об'єктивну інформацію про події в регіоні. На відміну від інших телемереж Аль-Джазіра відзначилася об'єктивністю та виваженістю своїх репортажів. Світове визнання телемережа отримала після терористичних актів 11 вересня 2001 року, коли вона була першою, хто транслював звернення Осами бен Ладена.

Також під час війни США проти Іраку, Аль-Джазіра була однією з небагатьох телемереж, яка транслювала критичні репортажі з місця подій. З початком мовлення англійською мовою, Аль-Джазіра успішно конкурує з іншими провідними телемережами не тільки в арабському світі, але і в інших регіонах.

Роль Аль-Джазіри у світовому інформаційному просторі зросла на початку 2011 року під час масових протестів у низці арабських країн. Зокрема завдяки тому, що кореспонденти телекомпанії найбільш відкрито і детально висвітлювали події в Єгипті. 2 лютого 2011 керівництво американського телеканалу Link TV схвалило надання Аль-Джазірі 12 годин ефірного часу щодня.[1]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]