Алімпієв Андрій Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Андрій Алімпієв
UA-OF6-BG-GSB-H(2015).png Генерал-майор
Загальна інформація
Народження 5 лютого 1968(1968-02-05) (50 років)
Ладва, Прионежський район, Республіка Карелія
Військова служба
Приналежність  Україна
Вид ЗС Emblem of the Ukrainian Air Force.svg Повітряні сили
Війни / битви Війна на сході України
Нагороди та відзнаки
Орден Данила Галицького
Медаль «За сумлінну службу» III ст. (Міністерство оборони України)

Андрі́й Микола́йович Алі́мпієв (нар. 5 лютого 1968, смт. Ладва, Прионежський район, Республіка Карелія, РРФСР, СРСР) — генерал-майор Збройних сил України, з 28 жовтня 2015 року по 27 грудня 2017 року  — начальник Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба (з 23 липня 2012 — в. о.)[1], кандидат технічних наук, льотчик першого класу.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився 5 лютого 1968 року у смт. Ладва Прионежського району республіки Карелія в робочій сім'ї.

1989 року закінчив Харківське вище військове авіаційне училище льотчиків ім. С. І. Грицевця.

У 1997 році закінчив командно-штабний факультет Харківського інституту льотчиків ВПС за спеціальністю «Бойове застосування частин та з'єднань авіації».

2009 року закінчив Національну академію оборони України, отримавши кваліфікацію «Магістр державного військового управління».

У 2018 році закінчив Харківський національний педагогічний університет ім. Г.Сковороди, отримавши ступінь магістра з психології та бакалавра з правознавства.

Кандидат технічних наук. Зареєстровано його патенти на винаходи (у співавторстві).

У 2013 році присвоєно військове звання генерал-майор[2].

Військову службу проходив на посадах льотчика-інструктора, старшого льотчика-інструктора, командира навчальної авіаційної ланки, начальника штабу авіаційної ескадрілії, командира ескадрілії, заступника командира полку, командира винищувального авіаційного полку, льотчика-інспектора відділу Авіаційного корпусу, командира штурмової авіаційної бригади, заступника командира Повітряного командування з авіації, першого заступника командира Повітряного командування, начальника Харківського національного університету Повітряних сил ім. І. Кожедуба.

Льотчик першого класу, опанував літаки Л-29, Л-39, МіГ-21, МіГ-23, МіГ-29, Су-25.

В жовтні 2015 року він був призначений начальником Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба. За цей час Університет досяг вагомих висот і увійшов до відомих освітніх рейтингів.

Під час проведення антитерористичної операції на сході країни, під його керівництвом було успішно переформатовано навчальний процес у ХНУПС під умови особливого періоду, задоволене значне збільшення держзамовлення на доукомплектування Збройних Сил України військовими фахівцями, впроваджено сучасні іноваційні підходи в організації освітнього процесу, впроваджена нова підготовка льотного складу, що відповідає сучасним світовим вимогам, створено Інститут цивільної авіації для забезпечення Збройних Сил резервом цивільних авіаційних фахівців та прискорення процесу інтеграції державної та цивільної авіації до вимог ICAO та Євроконтролю.

24.06.2016 року Указом Президента України «За загальнодержавне визнання результатів діяльності Університету, його вагомий внесок у розвиток військової освіти і науки, забезпечення обороноздатності» Харківському університету Повітряних Сил під керівництвом генерал-майора Алімпієва, надано статус «національного» .

Брав участь в антитерористичній операції на сході України. Учасник бойових дій..

Відзначений Командуванням як авторитетний та вправний командир, спроможний вирішувати задачі військового управління будь-якої складності.

17 листопада 2017 року генерал-майор Алімпієв А. М. був незаконно затриманий військовою прокуратурою в м. Харкові за підозрою у розтраті 2,4 млн грн на користь двох підприємств при закупівлі пального. Згідно повідомлення, прокуратура клопотатиме про його арешт і відсторонення від займаної посади начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба[3].

21 листопада 2017 року Дзержинський районний суд м. Харкова встановив генерал-майору Алімпієву А. М. запобіжний захід у вигляді утримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1,5 мільйона гривень[4].

З обвинуваченнями, пред'явленими військовою прокуратурою. генерал Алімпієв не згодився, аргументовано показавши на процесі обрання запобіжного заходу ознаки фальсифікації, службового підроблення, необгрунтованості підозри та ознак «замовлення».

Головними причинами протизаконних дій прокуратури вважає нанесення репутаційних втрат українській армії, особисту дискредитацію та намагання інформаційного знищення репутації військового ВУЗу, вплив через адмінресурс та незаконний тиск для вирішення питань, пов'язаних з відчуженням військової нерухомості та землі, що належать Міністерству Оборони України.

24 листопада 2017 року Дзержинський суд м. Харкова не підтримав клопотання прокуратури про відсторонення від займаної посади начальника Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба[3].

Сторона захисту генерал-майора Алімпієва А. М. подала апелляцію на незаконне рішення Дзержинського суду м. Харкова про використання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

В грудні 2017 року, наказом Міністра Оборони генерал-майора Алімпієва увільнено з посади начальника ХНУПСу та зараховано у розпорядженя Міністра Оборони України.

Досудове слідство за підозрою генерал-майора Алімпієва у скоєнні злочину за ст. 191 КК України («умисний особливо тяжкий коррупційний злочин»), за рішенням Генерального прокурора України, з січня 2018 року проводило Національне Антикорупційне бюро України.

Не визначивши фактів корупції, зловживання, умислу, змови осіб, неправомірної вигоди або особистої зацікавленості спеціалізована антикорупційна прокуратура ГПУ у жовтні 2018 року відмовилась від подальшого процесуального керівництва за ходом слідства та передала справу Алімпієва А.М до управління національної поліції в Харківської області, перекваліфікувавши підозру зі ст. 191  КК України на ст. 367 («недбале ставлення до службових обов'язків»). Процесуальне керівництво при цьому було передано військовій прокуратурі.

У листопаді 2018 року військова прокуратура Харківського гарнізону, за закінченням строків ведення досудового слідства, у відповідності до вимог чинного законодавства, завершила досудове слідство, повідомивши про чергову зміну підозри зі ст. 367 КК України (розділ КК України «злочини у сфері службової діяльності») на ст.425 «Недбале ставлення до військової служби» (розділ КК України «злочини проти встановленого порядку військової служби»).

Таким чином, військова прокуратура, відмовившись від свого первинного обвинувачення у скоєнні особливо тяжкого корупційного злочину, підтвердила необґрунтованість оголошеної військовим прокурором  підозри у листопаді 2017 року, бездоказовість своїх обвинувачень, безпідставність арешту та ініціювання відсторонення Алімпієва А. М. від посади.

Судовий розгляд справи «по суті» почнеться у Шевченківському районному суді м. Харкова з лютого 2019 року.

Варто зазначити, що один із виконавців сценарію створення необґрунтованої та бездоказової справи щодо обвинувачення генерала Алімпієва у скоєнні корупційного злочину — підполковник національної поліції Гужва В. Н. у квітні 2018 року затриманий на хабарі, засуджений та звільнений з лав нацполіції https://news.liga.net/incidents/news/sbu-v-harkove-podpolkovnik-politsii-treboval-10-tys-vzyatki

Другий виконавець фальсифікації обвинувачення — інспектор ДФС Ганна Довнар у жовтні 2018 року затримана на хабарі в особливо великих розмірах.

https://ssu.gov.ua/ua/news/1/category/21/view/5382?fbclid=IwAR0cC_TwuSN3tL_3J9HBFgicvM3Bsvd15iZorex9s3Dnh26hUmVK8BytdNY#.iCWuBjdA.dpbs

Завдяки службовому авторитету, цілеспрямованій діяльності щодо розвитку Повітряних Сил України та через свою непохитну позицію у боротьбі з беззаконням та спробами знищення української армії, генерал-майор Алімпієв є одним з найвідоміших генералів Збройних Сил України.

Нагороди[ред. | ред. код]

Державні нагороди:

Відзнаки Міністерства Оборони України:

  • «Знак Пошани»
  • «За сумлінну службу»
  • «Доблесть і честь»
  • «За зразкову службу»
  • «Вогнепальна зброя»

Відзнаки Начальника Генерального штабу — Головнокомандуючого ЗC України":

  • «За досягнення у військовій службі»
  • «За заслуги перед Збройними Силами України»
  • «За доблесну військову службу Батьківщині»
  • «Слава і честь»

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]