Аморфні речовини

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:41, 4 грудня 2019, створена Юрко Градовський (обговорення | внесок) (Скасування редагування № 26685149 користувача 46.219.214.134 (обговорення) вандалізм)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нерозв'язані проблеми фізики:
Яка природа переходу між рідкою або звичайною кристалічною і склоподібною фазами? Які фізичні процеси приводять до основних властивостей скла?
(більше нерозв'язаних проблем фізики)
Question dropshade.png
Порівняння кристалічних та аморфних тіл.

Аморфні речовини — це тверді речовини, які не мають суворого порядку в розташуванні частинок (атомів, молекул, йонів) і не утворюють кристалічних ґраток. У кристалічних речовинах є суворий порядок розташування частинок, а в аморфних частинки розташовані хаотично.

Прикладами аморфних речовин є скло, пластмаса, смола, каніфоль, бурштин та пластична сірка. Деякі речовини можуть перебувати як в аморфному, так і в кристалічному стані. Наприклад: сірка.

Аморфні речовини утворюються при швидкому охолодженні розплавів, під час якого атоми не встигають зайняти правильні положення, чи при конденсації з газу. Але з часом вони кристалізуються, проте процес кристалізації при кімнатних температурах може тривати багато років, століть, чи навіть тисячоліть.

Міцність аморфних речовин, як правило, нижча від міцності кристалічних, тому для отримання матеріалів підвищеної міцності спеціально проводять кристалізацію.

Аморфні речовини не мають чітко визначеної температури плавлення. При нагріванні вони розм'якають перетворюючись на в'язку рідину.

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]