Антидепресант
Зауважте, Вікіпедія не дає медичних порад! Якщо у вас виникли проблеми зі здоров'ям, зверніться до лікаря. |
Антидепреса́нти — різні за хімічним складом (трициклічні, інгібітори моноаміноксидази і селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну) і механізмом дії психотропні речовини, що поліпшують настрій, знімають почуття пригніченості, нервову напругу і тривогу, підвищують психічну активність.
Антидепресанти підвищують рівень серотоніну в мозку й через те використовуються для лікування психічних розладів, зокрема депресій та неврозів. Багато препаратів синтетичних антидепресантів мають серйозні побічні ефекти і застосовуються обмежено. Останнє покоління антидепресантів селективних інгібіторів зворотнього захоплення серотоніну (СІЗЗС) відзначається меншою токсичністю та меншими побічними діями при лікуванні. На здорових людей антидепресанти майже не впливають. Побічні ефекти антидепресантів під час терапії психічних розладів в основному викликаються процесом лікування. На початку лікування антидепресантами можуть дуже проявлятися побічні дії антидепресанту, симптоми та загальний стан хворого може погіршуватись. Через те важливо не кидати та не переривати призначеного лікування антидепресантами. Для зменшення побічних впливів на організм людини антидепресанти починають вживати в малих дозах і поступово протягом декількох тижнів дози антидепресантів збільшують до рекомендованої величини. Однак у деяких випадках депресій антидепресанти необхідно відразу вживати, починаючи з рекомендованої дози.
Див. також[ред. | ред. код]
- Селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну
- Трициклічні антидепресанти
- Інгібітори зворотного захоплення норадреналіну
Джерела[ред. | ред. код]
- АНТИДЕПРЕСАНТИ Фармацевтична енциклопедія
- Антидепресанти Медична енциклопедія
- АНТИДЕПРЕСАНТИ
- Antidepressants: Selecting one that's right for you(англ.)
- Мосолов С.Н. Клиническое применение современных антидепрессантов. - СПб.: Медицинское информационное агентство, 1995. - 565 с.(рос.)
- С.Н. Мослов - Основы психофармакотерапии. Москва, "Восток", 1996 г., 288 с.; с 46 илл.(рос.)
Посилання[ред. | ред. код]
![]() |
Це незавершена стаття з фармакології. Ви можете допомогти проєкту, виправивши або дописавши її. |
|