Антикрихкість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:47, 17 травня 2020, створена MaryankoBot (обговорення | внесок) (виправлення посилання за допомогою AWB)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Антикрихкість»
Нассім Ніколас Талеб - Антикрихкість (обкладинка книги).jpg
Обкладинка українського видання
Автор Нассім Талеб
Назва мовою оригіналу Antifragile: Things That Gain From Disorder
Країна США
Мова англійська
Серія Incerto
Тема філософія, математика, бізнес, економіка
Жанр документальна література
Видавництво Random House
Видано 27 листопада 2012
Сторінок 519
ISBN ISBN 1-400-06782-0
Попередній твір Прокрустове ложе
Наступний твір Skin in the Gamed

Antifragile: Things That Gain From Disorder (укр. Антикрихкість: речі, що стають кращими від безладу) — книга Нассіма Талеба, що вийшла у 2012 році[1]. Автор робить спробу пояснити, як захиститись від негативних впливів випадковості в житті та отримувати від них користь. Вводить новий термін антикрихкість, як протилежність крихкості в тріаді крихкість — стійкість — антикрихкість.

Огляд книги[ред. | ред. код]

У попередній книзі серії «Incerto», «Чорний лебідь» (2007), Нассім Талеб стверджував, що велику роль в історії відіграють чорні лебеді — рідкісні події, які неможливо передбачити. Тому майбутнє принципово не піддається передбаченню. В «Антикрихкості» автор намагається пояснити, як жити в світі, наповненому чорними лебедями. Ключовим поняттям для цього є антикрихкість. Автор дає їй таке визначення:

«

Деяким речам шок іде на користь; вони розквітають і розвиваються, стикнувшись із коливаннями, випадковістю, безладом, стресом, любовними пригодами, ризиками, невизначеністю. Це поширене явище, але в нашій мові немає антоніма до слова «крихкий». Назвімо це «антикрихкістю». Антикрихкість — не те саме, що гнучкість чи міцність. Гнучке витримує удар і лишається таким самим; антикрихкому ж удар іде на користь, воно стає кращим.[2].

«

Приклади застосування концепції антикрихкості[ред. | ред. код]

Переклади українською мовою[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Michiko Kakutani (December 16, 2012). You Are All Soft! Embrace Chaos! ‘Antifragile,’ by Nassim Nicholas Taleb. www.nytimes.com. The New York Times. Процитовано 8 листопада 2015. 
  2. • Талеб, Насім Ніколас. Антикрихкість. Про (не)вразливе у реальному житті / Пер. англ. Микола Климчук. Вид. 2-е. — Київ : Наш формат, 2019. — С. 9. — ISBN 978-617-7388-93-6.