Антикрихкість

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Антикрихкість»
Нассім Ніколас Талеб - Антикрихкість (обкладинка книги).jpg
Обкладинка українського видання
Автор Нассім Талеб
Назва мовою оригіналу Antifragile: Things That Gain From Disorder
Країна США
Мова англійська
Серія Incerto
Тема філософія, математика, бізнес, економіка
Жанр документальна література
Видавництво Random House
Видано 27 листопада 2012
Сторінок 519
ISBN ISBN 1-400-06782-0
Попередній твір Прокрустове ложе
Наступний твір Skin in the Gamed

Antifragile: Things That Gain From Disorder (укр. Антикрихкість: речі, що стають кращими від безладу) — книга Нассіма Талеба, що вийшла у 2012 році[1]. Автор робить спробу пояснити, як захиститись від негативних впливів випадковості в житті та отримувати від них користь. Вводить новий термін антикрихкість, як протилежність крихкості в тріаді крихкість — стійкість — антикрихкість.

Огляд книги[ред. | ред. код]

У попередній книзі серії «Incerto», «Чорний лебідь» (2007), Нассім Талеб стверджував, що велику роль в історії відіграють чорні лебеді — рідкісні події, які неможливо передбачити. Тому майбутнє принципово не піддається передбаченню. В «Антикрихкості» автор намагається пояснити, як жити в світі, наповненому чорними лебедями. Ключовим поняттям для цього є антикрихкість. Автор дає їй таке визначення:

«

Деякі речі покращуються від шоків: вони живуть і процвітають в умовах волатильності, випадковості, хаосу і стресорів, та люблять пригоди, ризик, і невизначеність. Та, на противагу поширеності цього явища, немає слова для позначення точно протилежного до крихкості. Давайте назвемо його антикрихким. Антикрихкість це більше ніж міцність або стійкість. Міцне протистоїть шокам і залишається таке саме; антикрихке стає кращим [2].

«

Приклади застосування концепції антикрихкості[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Michiko Kakutani (December 16, 2012). You Are All Soft! Embrace Chaos! ‘Antifragile,’ by Nassim Nicholas Taleb. www.nytimes.com. The New York Times. Процитовано 8 листопада 2015. 
  2. Нассим Николас Талеб. Антихрупкость. Как извлечь выгоду из хаоса. — Москва : КоЛибри, 2012. — С. 20. — ISBN 978-5-389-05287-1.