Антон Іринкович: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
мНемає опису редагування
мНемає опису редагування
Рядок 31: Рядок 31:
== Джерела та література ==
== Джерела та література ==
* {{книга
* {{книга
|автор = Капраль М.
|автор = [[Капраль Мирон Миколайович|Капраль М.]]
|заголовок = Богоявленське братство Львова у XVIII ст.: дослідження та матеріали
|заголовок = Богоявленське братство Львова у XVIII ст.: дослідження та матеріали
|місце = [[Львів]]
|місце = [[Львів]]

Версія за 13:25, 8 січня 2017

Антон Іринко́вич
Народився
?
Помер після 1565?
?Львів, Руське воєводство, Річ Посполита
Діяльність богоявленський парох

Антон Іринко́вич (* невідомо — †після 1565 року Львів, Руське воєводство, Річ Посполита) — богоявленський парох, релігійний та культурний діяч.

За його участі при церкві Богоявлення організовується в 1546 році школа для дітей. У 1540-х роках Антон Іринкович організував переписування шести богослужбових книг Міней. Дві з яких скопіював власноруч: Мінея на листопад-грудень у 1543 році та Мінея на січень-лютий 1548 року. У цих переписах залишив історичні відомості та відомості релігійного значення. У цих нотатках іменує себе як:

поп львівський і родич (1543)
родич і дідич львівський (1548)

Таке іменування являється належністю до спадкової священицької родини. У 1565 році священик відломився від свого імені та імені своїх шістьох дітей. Продав на суму 120 злотих свій будинок поряд з церквою та городом на Галицькому передмісті богоявленській громаді. Завдяки цьому богоявленська громада дозволила мешкати Антону Іринковичу у цьому будинку до його смерті. Помер у Львові після 1565 року.

Джерела та література

  • Капраль М. Богоявленське братство Львова у XVIII ст.: дослідження та матеріали. — Львів : НАН України. Інститут української археографії та джерелознавста ім. М. С. Грушевського. Львівське відділення. Літературна агенція «Піраміда», 2016. — С. 13—14. — (Львівські історичні праці. Джерела. — Вип. 5) — ISBN 978-966-441-461-3.