Відмінності між версіями «Аскот (краватка)»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(доповнення)
(уточнення, стиль)
{{Otheruses|Аскот (значення)}}
{{Otheruses|Пластрон (значення)}}
'''А́скот''' ({{lang-en|ascot tie, ascot}})&nbsp;— різновид [[краватка|краватки]] з вужчою середньою частиною і ширшими загостреними кінцями. Відомий як атрибут весільного вбрання женихів. Свою назву отримав завдяки скачкам ''Ascot Racecourse'' в [[Аскот (Беркшир)|Аскоті]], графство [[Беркшир]]<ref name="Модный словарь">[http://irkfashion.ru/fashion/modn-obzor/?id=3059 Модный словарь. Галстуки.]</ref>. Іноді його плутають з пластроном<ref name="Виды галстуков">[http://top-sovet.ru/galstuk-vidy-galstukov Галстук. Виды галстуков]</ref>.
 
З'явився напочатку 19 XIX&nbsp;ст., бувши розвитком раніших типів краваток. НаприкінціНабув 19популярності наприкінці XIX&nbsp;ст., до початку 20 XX&nbsp;ст. аскот надівали в урочистих випадках, він був елементом ділового костюму. Досі зберігає У США і деяких країнах Європи, зокрема, як неодмінний атрибут весільного вбрання женихів. Існують і неформальні різновиди аскота&nbsp;— їх носять як звичайні шийні хустки.
 
== Опис ==
Від звичайної краватки аскот відрізнюється вузькою середньою частиною і симетричними ширшими кінцями. Може зав'язуватися різними способоми: спеціальним вузлом «аскот», вузлом «коколупа» або «рюш» (схожим на вузол «чотири в руці» для звичайної краватки) або простим вузлом (для неформального різновиду аскота). Вузол традиційно закріпляють [[шпилька|шпилькою]] з прикрашеною головкою.
 
== Схожі види краваток ==