Аскот (краватка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 19:00, 14 лютого 2017, створена В.Галушко (обговорення | внесок) (доповнення, уточнення, категоризація)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Краватки-аскот початку 20 ст.
Англійський журналіст Дж. Сейла (1828—1895) у краватці-аскоті

А́скот (англ. ascot tie, ascot) — різновид краватки з вужчою середньою частиною і ширшими загостреними кінцями. Відомий як атрибут весільного вбрання женихів. Свою назву отримав завдяки скачкам Ascot Racecourse в Аскоті, графство Беркшир[1]. Іноді його плутають з пластроном[2].

З'явився напочатку 19 ст., бувши розвитком раніших типів краваток. Наприкінці 19 — початку 20 ст. був елементом ділового костюму.

Опис

Від звичайної краватки-«віндзора» аскот відрізнюється вузькою середньою частиною і симетричними ширшими кінцями. Може зав'язуватися різними способоми: спеціальним вузлом «аскот», вузлом «коколупа» або «рюш» (схожим на «вузол у чотири руки» для звичайної краватки) або простим вузлом (для неформального різновиду аскота).

Схожі види краваток

Краватка-лавальєр

Пластрон

Пластро́н — краватка у вигляді широкої прямокутної смуги тканини із двома зав'язками. Надягають пластрон на сорочку під жилет чи фрак, аналогічно манишці[1][2].

Лавальєр

Лавальє́р (фр. lavallière) — краватка з короткими широкими кінцями, що нагадує бант чи жабо. Назва пов'язана з фавориткою короля Людовика XIV герцогинею Луїзою де Лавальєр (Louise de La Vallière)[1][2]. Спочатку його носили жінки, потім він був перейнятий богемою, студентами і революційною інтелігенцією.

Шарпей

Фуля́р (фр. foulard) — краватка, схожа на шийну хустку. Від аскота відрізнюється формою і способом зав'язування: кінці не заправляють під комір, вони вільно звисають вниз, як у звичайної краватки-віндзора[1][2].

Див. також

Посилання

Примітки