Відмінності між версіями «Африка південніше Сахари»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (r2.7.3) (робот додав: br:Afrika issahara)
м (r2.7.2) (робот додав: ka:სუბსაჰარული აფრიკა)
Рядок 105: Рядок 105:
 
[[it:Africa subsahariana]]
 
[[it:Africa subsahariana]]
 
[[ja:ブラックアフリカ]]
 
[[ja:ブラックアフリカ]]
  +
[[ka:სუბსაჰარული აფრიკა]]
 
[[ko:사하라 이남 아프리카]]
 
[[ko:사하라 이남 아프리카]]
 
[[la:Africa Subsahariana]]
 
[[la:Africa Subsahariana]]

Версія за 13:31, 28 червня 2012

Політична мапа, що вказує межі країн на фоні екологічного бар'єру (Африка південніше Сахари відмічена зеленим)
Супутниковий знімок

Африка південніше Сахари (Африка на південь від Сахари, Тропічна Африка, Чорна Африка; англ. Sub-Saharan Africa, скорочено SSA, Africa South of the Sahara, Black Africa, Dark Africa) — назва частини африканського континенту, що знаходиться на південь від пустелі Сахара. Ця частина Африки населена переважно негроїдними народами (на відміну від арабів Північної Африки), що послужило підставою для більш ранньої назви «Чорна Африка».

Розділення Африканського континенту відносять приблизно до середини 3-го тис. до н. е., коли починається висихання Сахари. Пустеля стала практично непереборною перешкодою для культурних контактів. Єдиною сполучною ланкою залишається долина річки Ніла, уздовж якої виникло декілька цивілізацій. У Африці на південь від Сахари у 1-му тис. до н.е. поширюється залізо. Тут не склалася культура бронзового століття, а згодом стався безпосередній перехід від неоліту до залізного віку. Різні культури залізного віку поширюються як на заході континенту (Нок), так і на сході (північний схід Замбії та південний захід Танзанії) тропічної Африки.

Поширення заліза сприяло освоєнню нових територій, перш за все — тропічних лісів, і стало одною з причин розселення по тропічній та південній Африці народів, що говорять на мовах банту. Ці народи відтіснили на північ і південь представників ефіопської і капоїдной рас.

Перелік держав

За сучасним політичним поділом в Африці на південь від Сахари розташовані 49 держав:

Див. також