Ахашені (вино)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 11:06, 5 листопада 2022, створена Andriy.vBot (обговорення | внесок) (Бот: перекатегоризація з Сторінки із неперевіреними перекладами на Сторінки з неперевіреними перекладами)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ахашені
Badagoni wine.jpg
Країна походження Flag of Georgia.svg Грузія
Вино Ахашені

Ахашені — високоякісне червоне натуральне напівсолодке вино, що походить з регіону Кахетії.

Вино «Ахашені» характеризується темно-фіолетовим кольором із сортовим, гармонійним, оксамитовим, повним і вишуканим смаком, приємною солодкістю та фруктовими тонами.

Вино Ахашені повинне відповідати наступним показникам: Об'ємний вміст алкоголю в вині Ахашені повинен становити 10,5-12,0 %, масова концентрація цукрів — не більше 30-50 г/дм³, кислотність — 5,0-7,0 г/дм³, летюча кислотність — не більше 1,2 г/дм³, концентрація маси конденсованого екстракту — не менше 20 г/дм³, загальна масова концентрація сірчаної кислоти — не більше 210 мг/дм³, концентрація вільної сірчаної кислоти — не більше 30 мг/дм³.

Площа сировинної бази в спеціальній зоні «Ахашені» становить близько 112 га.

Спеціальна зона виноградарства Ахашені розташована в Кахеті, муніципалітет Гурджаані, біля річки Алазані. Відстань від населеного пункту Ахашен у північно-східному напрямку до річки Алазані становить 9,5 км, а з протилежного боку — на південний захід, до вершини хребта Ців-Гомбори — 14,5 км. Район Ахашен включає продовження лісистих схилів хребта Ців-Гомборі та другу терасу долини Алазані. Виноградники в зоні розташовані в районах в межах висоти 350—700 метрів і включають середню і верхню частину села: Ахашені, Чумлакі, пологий масив Фафрі.

Посилання[ред. | ред. код]