Баджорці

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 22:03, 31 жовтня 2012, створена Xqbot (обговорення | внесок) (r2.7.3) (робот додав: he:באג'ורנים)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Баджо́рці (англ. Bajoran) — вигадана інопланетна раса гуманоїдів з науково-фантастичного Всесвіту «Зоряного шляху». Цивілізація баджорців мешкає на планеті Баджор в квадранті α.

Присутність у фільмах

Вперше баджорці з'явились в Наступному поколінні 1991 року в епізоді № 3 5 сезону «Енсін Ро». Надалі вони зустрічались в епізодах Глибокого космосу 9 і Вояджера.

Зовнішні ознаки

Баджорці дуже схожі на людей, відмінність лише в 4-7 складках поперек носа та горизонтальній симетрії серця. Вони живуть довше за людей, але поступаються вулканцям. З останніми баджорці схожі міцною кістковою структурою та потужнішим торсом, але мають не потужну грудну клітку.

Жінки виношують дітей протягом 5 місяців, під час пологів у них проявляється синдром неконтрольованого чхання та отічність ніг, що поєднує їх з людьми.

Суспільство

Баджорці — одна з найдавніших рас α квадранта. В ході кардасіанської інтервенції їхня культура постраждала, але після звільнення та відкриття баджорської червоточини відновлюється.

З самого зародження цивілізація баджорців знала математику, філософію, мала розвинуте мистецтво. Після пошуку втрачених артефактів настала нова ера в їхній історії, вони навчились досліджувати космос. Це ж привело до зустрічі з кардасіанцями, які були більш могутніми. Їхній союз захопив Баджор, але баджорці вели партизанські війни за звільнення, деякі покинули рідну планету. Після тривалої боротьби кардасіанці вимушені були залишити Баджор, але культура останніх занепала. Після здобуття незалежності баджорці спочатку хотіли вступити до Об'єднаної Федерації Планет, але потім відмовились, боячись за свій важко здобутий мир. Ними однак була створена станція Терок-Нор (Глибокий космос 9), де служили люди й баджорці. Після цього баджорці вступили у війну з Домініоном, які захопили станцію. Після допомоги Федерації у звільнені баджорці знову подали заявку на вступ до ОФП.