Балансуючі скелі: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Сторінка очищена)
Мітка: очищення сторінки
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
{{Пишу}}
'''НАФТА'''північноамериканська зона вільної торгівлі - угода про вільну торгівлю між [[Канада|Канадою]], [[США]] і [[Мексика|Мексикою]], що грунтується на моделі [[Європейське Співтовариство|Європейського Співтовариства]] (Європейського Союзу).

== Передумови створення північноамериканської зони вільної торгівлі ==
В [[Північна Америка|Північній Америці]] вже кілька десятків років розвиваються інтеграційні процеси. Питання інтеграції північноамеріканськіх держав має давню історію. Сприяло обєднанню економіко-географічне положення країн. Між Канадою, США та Мексикою було піписано угоду [[17 грудня]] [[1992]] про Північноамериканську асоціацію Вільної торгівлі (НАФТА). [[1 січня]] [[1994]] року угода вступила в силу. США, Канаду и Мексику об'єднує наявність спільних [[транспортні комунікації|транспортних комунікацій]], загальних [[географічний кордон|географічних кордонів]], а такожкож історічно сформованіх господарські зв'язки. США та Канаді мають також спільні традіції, релігії мови,а також схожість культури. Канада та США мають приблизно одинаковий рівень економічного розвитку, що стосується Мексикито тут інтеграція представляється як ефективний засіб підвищення рівня розвитку країни. США, Канаду и Мексику об'єднала спільність господарських проблем і політична воля кожної з держав. Однією з передумов об'єднання мав так звань «демонстраційній« ефект », який в свою чергу полягає в тому, що під впливом успіхів організації, як правило, в інших держав з'являється бажання вступити в цю організацію або створити свій блок. Активиіація інтеграційних процесів в Європі та [[Азіатсько-Тихоокеанський регіон|Азіатсько-Тіхоокеанському]] регіоні, підняли питання про Створення Північноамеріканської зони Вільної торгівлі. Напрікінці 80-х років змінилася політічна та економічна ситуації в світі, а самє припинення холодної війни, поклали край існуванню двополюсної системи світу. Ослабла економіка Росії, зникли багато європейських та азіатських організацій.Кожна країна зосередила свої кошти на зміцненні своєї економічної потужності. Країни Західної Європи приступили до поглиблення і розширення Європейської інтеграції, що призвело до введення нових обмежень для третіх країн. Японія ж, використовуючи стрімке зростання своєї економічної сили, Почали прокладати курс на створення свого роду азіатського загального ринку. В цих політичних умовах створення зони Вільної торгівлі на північноамеріканському континенті уявляєтся для США розумним и необхідним кроком. На відміну від Європейського Союзу, НАФТА не ставила за мету створення міждержавних адміністратівніх органів або розробку нового законодавства. НАФТА є лише міжнародною торговою угодою в рамках міжнародного права.

== Мета північноамериканської зони вільної торгівлі ==
НАФТА проголосила таку мету:
* захист прав [[Інтелектуальна власність|інтелектуальної власності]];
* поліпшення можливостей для [[Інвестування|інвестування]] в межах [[Зона вільної торгівлі|зони вільної торгівлі]]; усунення перешкод у торгівлі послугами і товарами ;
* створення основи для, подальшого співробітництва з метою збільшення переваг угоди<ref>http://www.virtual.ks.ua/students/2783-the-north-american-free-trade-agreement-nafta.html</ref>.
== Цілі НАФТА ==
* між країнами-учасниками угоди повинні бути зняті [[Бар'єр|бар'єри]], стимуляція руху товарів і послуг;
* в зоні вільної торгівлі повинна бути створена підтримка умови для справедливої конкуренції;
* в країни-члени угоди залучаюь [[Інвестиція|інвестиції]];
* в Зоні забезпечення ефективного і належного захисту, охорони прав інтелектуальної власності;
* спільного вирішення спорів і управління, створення дієвих механізмів впровадження і використання Угоди, ;
* в цілях розширення і поліпшення Угоди встановити базу для майбутньої трибічної, регіональної і міжнародної кооперації<ref>http://bankofka.ru/nafta.php</ref>.
Кожна з країн-учасників організаці встановила для себе власні цілі:
# США - закріпити позиції [[національний капітал|національного капіталу]] в економіці Мексики і Канади; збільшити доступ до канадських і мексиканських [[Ресурси і запаси нафти|ресурсів]]; розширити безмитний ринок реалізації продукції власних товаровиробників; посилити вплив на всю [[Латинська Америка|Латинську Америку]] через Мексику.
# Канада - через США і Мексику вийти на ринки країн латиноамериканського регіону; позбавитися протекціоністських обмежень з боку законодавства США і підвищити конкурентоспроможність товарів своїх виробників на ринках США4; через активізацію зв'язків в межах [[Інтеграція|інтеграційного]] об'єднання пожвавити економіку в країні.
# Мексика - із залученням додаткових інвестицій і новітніх технологій в національне виробництво досягти [[Науково-технічний прогрес|науково-технічного прогресу]], а також збільшити робочі місця; вигідні умови експорту продукції національних виробників до США і Канади<ref>http://kimo.univ.kiev.ua/MEO/08.htm</ref>.

== Посилання ==

[[Категорія:Міжнародні організації]]
[[Категорія:США]]
[[Категорія:Канада]]
[[Категорія:Мексика]]

Версія за 07:28, 21 січня 2017

НАФТАпівнічноамериканська зона вільної торгівлі - угода про вільну торгівлю між Канадою, США і Мексикою, що грунтується на моделі Європейського Співтовариства (Європейського Союзу).

Передумови створення північноамериканської зони вільної торгівлі

В Північній Америці вже кілька десятків років розвиваються інтеграційні процеси. Питання інтеграції північноамеріканськіх держав має давню історію. Сприяло обєднанню економіко-географічне положення країн. Між Канадою, США та Мексикою було піписано угоду 17 грудня 1992 про Північноамериканську асоціацію Вільної торгівлі (НАФТА). 1 січня 1994 року угода вступила в силу. США, Канаду и Мексику об'єднує наявність спільних транспортних комунікацій, загальних географічних кордонів, а такожкож історічно сформованіх господарські зв'язки. США та Канаді мають також спільні традіції, релігії мови,а також схожість культури. Канада та США мають приблизно одинаковий рівень економічного розвитку, що стосується Мексикито тут інтеграція представляється як ефективний засіб підвищення рівня розвитку країни. США, Канаду и Мексику об'єднала спільність господарських проблем і політична воля кожної з держав. Однією з передумов об'єднання мав так звань «демонстраційній« ефект », який в свою чергу полягає в тому, що під впливом успіхів організації, як правило, в інших держав з'являється бажання вступити в цю організацію або створити свій блок. Активиіація інтеграційних процесів в Європі та Азіатсько-Тіхоокеанському регіоні, підняли питання про Створення Північноамеріканської зони Вільної торгівлі. Напрікінці 80-х років змінилася політічна та економічна ситуації в світі, а самє припинення холодної війни, поклали край існуванню двополюсної системи світу. Ослабла економіка Росії, зникли багато європейських та азіатських організацій.Кожна країна зосередила свої кошти на зміцненні своєї економічної потужності. Країни Західної Європи приступили до поглиблення і розширення Європейської інтеграції, що призвело до введення нових обмежень для третіх країн. Японія ж, використовуючи стрімке зростання своєї економічної сили, Почали прокладати курс на створення свого роду азіатського загального ринку. В цих політичних умовах створення зони Вільної торгівлі на північноамеріканському континенті уявляєтся для США розумним и необхідним кроком. На відміну від Європейського Союзу, НАФТА не ставила за мету створення міждержавних адміністратівніх органів або розробку нового законодавства. НАФТА є лише міжнародною торговою угодою в рамках міжнародного права.

Мета північноамериканської зони вільної торгівлі

НАФТА проголосила таку мету:

Цілі НАФТА

 • між країнами-учасниками угоди повинні бути зняті бар'єри, стимуляція руху товарів і послуг;
 • в зоні вільної торгівлі повинна бути створена підтримка умови для справедливої конкуренції;
 • в країни-члени угоди залучаюь інвестиції;
 • в Зоні забезпечення ефективного і належного захисту, охорони прав інтелектуальної власності;
 • спільного вирішення спорів і управління, створення дієвих механізмів впровадження і використання Угоди, ;
 • в цілях розширення і поліпшення Угоди встановити базу для майбутньої трибічної, регіональної і міжнародної кооперації[2].

Кожна з країн-учасників організаці встановила для себе власні цілі:

 1. США - закріпити позиції національного капіталу в економіці Мексики і Канади; збільшити доступ до канадських і мексиканських ресурсів; розширити безмитний ринок реалізації продукції власних товаровиробників; посилити вплив на всю Латинську Америку через Мексику.
 2. Канада - через США і Мексику вийти на ринки країн латиноамериканського регіону; позбавитися протекціоністських обмежень з боку законодавства США і підвищити конкурентоспроможність товарів своїх виробників на ринках США4; через активізацію зв'язків в межах інтеграційного об'єднання пожвавити економіку в країні.
 3. Мексика - із залученням додаткових інвестицій і новітніх технологій в національне виробництво досягти науково-технічного прогресу, а також збільшити робочі місця; вигідні умови експорту продукції національних виробників до США і Канади[3].

Посилання

 1. http://www.virtual.ks.ua/students/2783-the-north-american-free-trade-agreement-nafta.html
 2. http://bankofka.ru/nafta.php
 3. http://kimo.univ.kiev.ua/MEO/08.htm