Балканські гори

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Стара Планина (Балканські гори), гори на Балканському півострові, у Болгарії та Сербії; висота до 2376 м (г. Ботєв); складаються з гранітів, вапняку, пісковиків, поширений карст; через Стару Планину протікає ріка Іскир; ліси (бук, дуб), гірські луки; мінеральні джерела.


Центральні Балкани
Коз'я стіна

Стара-Планіна, Балканські гори, гори в Болгарії (західні відроги в Македонії і Сербії).Є продовженням Карпат,відокремлені Дунаєм. Перетинають Болгарію із захода на схід.

  • Довжина 555 км.,
  • Висота до 2,376 м (гора Ботев).

Складені переважно кристалічними сланцями і гранітами палеозою і докембрія, а також мезозойськими вапняками, пісковиками, конгломератами.

Основні перевали

Печери

Корисні копалини

Родовища мідних, свинцевий-цинкових і залізних руд, кам'яного і бурого вугілля.

Важливий кліматораздел між північною і південною Болгарією; у гребневой частині випадає 800—1100 мм опадів в рік, і гори протягом декількох місяців покриті снігом.

Рослинний світ

Північні, вологіші схили до висоти 1700—1800 м покриті лісами з дуба, буку, граба, а також хвойних порід. Вершини зайняті лугами (полонінамі). У східній частині гір — густі листяні ліси з вічнозеленим підліском і ліанами.

Історія

Біля піку Ботев є Шипкинський перевал, місце дії Шипкинськой битви в ході Російсько-Турецької війни, 1877-78, яка закінчила панування Туреччини на Балканах .

Джерела