Відмінності між версіями «Банкімчандра Чаттопадхай»

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(правопис, стиль)
 
== Життєпис ==
Походив із заможної брамінської родини у селі неподалік м. Найхаті ([[Бенгалія]]). Син Ядавчандра Чаттопадхая, урядового чиновника. У 1844-1849 роках навчався у початковій школі. З 1849 році поступив до Енциклопедичної школі м. Хуглі. Того ж року вперше одружився. Після чого у 1853 році поступив до Президентського коледжу у Калькуті, якій закінчив у 1857 році зі ступенюступенем бакалавра мистецтв. Вслід за цим блискуче вчився у місцевому університеті. Під час навчання у Калькутському університеті починає складати вірші, перші твори з прози.
 
У 1865 році було вперше опубліковано його повість. У 1869 році отримав ступінь бакалавра права. Вслід за чим поступив до державної служби, місцем його призначення був округ Джессор (південна Бенгалія). З 1872 року видавав щомісячний журнал «Бонгодоршон» («Дзеркало Бенгалії»), а з 1884 року — «Прочар» («Проповідник»).
 
== Композитор ==
Є автором індійської національної пісні «<nowiki/>[[Ванде Матарам]]<nowiki/>». а також римованих гімнів-[[стотра]] (з музикою) на честь Індії, яку представлено вяк якості богинібогиню. Вони складені мовами бенгалі та санскрит.
 
== Джерела ==