Відмінності між версіями «Барак Обама»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (→‎Біографія: Донецька пишеться з великої літери)
(стильові правлення)
Рядок 32: Рядок 32:
 
Коли Бараку виповнилося два роки його батьки спочатку розійшлися, а потім офіційно оформили розлучення. Його батько продовжив навчання в аспірантурі в [[Гарвардський університет|Гарвардському університеті]], де він отримав наукову ступінь доктора та повернувся до Кенії. Мати Барака одружилася вдруге, цього разу з [[Індонезія|індонезійським]] студентом Лоло Соеторо, від котрого в неї народилася дочка. У [[1967]] сім'я переїхала на помешкання до батьківщини вітчима — [[Джакарта|Джакарти]], де й Барак відвідував школу і провчився до четвертого класу. Пізніше, його відправили до Гонолулу жити з батьками матері. У Гонолулу він закінчив школу в [[1979]] році.
 
Коли Бараку виповнилося два роки його батьки спочатку розійшлися, а потім офіційно оформили розлучення. Його батько продовжив навчання в аспірантурі в [[Гарвардський університет|Гарвардському університеті]], де він отримав наукову ступінь доктора та повернувся до Кенії. Мати Барака одружилася вдруге, цього разу з [[Індонезія|індонезійським]] студентом Лоло Соеторо, від котрого в неї народилася дочка. У [[1967]] сім'я переїхала на помешкання до батьківщини вітчима — [[Джакарта|Джакарти]], де й Барак відвідував школу і провчився до четвертого класу. Пізніше, його відправили до Гонолулу жити з батьками матері. У Гонолулу він закінчив школу в [[1979]] році.
   
Коли Бараку виповнилося 21 рік, він дізнався, що його батько раптово помер в автомобільній аварії в Кенії. У [[1995]] році померла від [[Рак (хвороба)|раку]] також його мати. Хоча його батько був з походження [[Африка|африканцем]], Барак провів усе дитинство в оточенні білої матері та її родини — і таким чином поєднав в собі дві [[Раса|раси]] та два світогляди. У книзі «Мрії від мого батька» Барак Обама описав свої спогади про дитинство та формування світогляду на основі власного досвіду у багаторасовій родині.
+
Коли Баракові виповнилося 21 рік, він дізнався, що його батько раптово помер в автомобільній аварії в Кенії. У [[1995]] році померла від [[Рак (хвороба)|раку]] також його мати. Хоча його батько був з походження [[Африка|африканцем]], Барак провів усе дитинство в оточенні білої матері та її родини — і таким чином поєднав в собі дві [[Раса|раси]] та два світогляди. У книзі «Мрії від мого батька» Барак Обама описав свої спогади про дитинство та формування світогляду на основі власного досвіду у багаторасовій родині.
   
По закінченні школи Обама два роки навчався в приватному коледжі «Оксіденталь», а потім перевівся до [[Колумбійський університет|Колумбійського університету]], де вивчав [[Політологія|політологію]] і спеціалізувався на міжнародних відносинах. У [[1983]] отримав ступінь [[бакалавр]]а і працював протягом одного року у видавничій та [[консалтинг]]овій компанії — «Міжнародна Бізнесова Корпорація» (BI). У [[1985]] Барак переїхав до [[Чикаго]], де керував [[Благодійність|благодійним]] проектом по допомозі місцевим церквам та організовував програми навчання для мешканців бідних районів міста.
+
По закінченні школи Обама два роки навчався в приватному коледжі «Оксіденталь», а потім перевівся до [[Колумбійський університет|Колумбійського університету]], де вивчав [[Політологія|політологію]] і спеціалізувався на [[міжнародні відносини|міжнародних відносинах]]. У [[1983]] отримав ступінь [[бакалавр]]а і працював протягом одного року у видавничій та [[консалтинг]]овій компанії — «Міжнародна Бізнесова Корпорація» (BI). У [[1985]] Барак переїхав до [[Чикаго]], де керував [[Благодійність|благодійним]] проектом допомоги місцевим церквам та організовував програми навчання для мешканців бідних районів міста.
   
У [[1988]] році Барак Обама поступив на юридичний факультет Гарвардського університету. На початку [[1990]] року його було обрано першим в історії темношкірим президентом «Гарвардського Правничого Ревю» — студентського журналу юридичного факультету. У [[1991]] закінчив юридичний факультет і повернувся до Чикаго, де почав працював в недержавній організації, яка займалася допомогою в реєстрації виборців. Пізніше працював в адвокатській конторі «Майнер, Барнгіл & Ґелланд» , спеціалізацією котрої було забезпечення та захист [[Громадянські права|громадянських прав]]. Барак Обама також викладав [[Юриспруденція|юриспруденцію]] на правничому факультеті Чиказького університету з [[1993]] по [[2004]] рік. У [[2004]] році його було обрано до Сенату США.
+
У [[1988]] році Барак Обама вступив на юридичний факультет Гарвардського університету. На початку [[1990]] року його було обрано першим в історії темношкірим президентом «Гарвардського Правничого Ревю» — студентського журналу юридичного факультету. У [[1991]] закінчив юридичний факультет і повернувся до Чикаго, де почав працював в недержавній організації, яка займалася допомогою в реєстрації виборців. Пізніше працював в адвокатській конторі «Майнер, Барнгіл & Ґелланд» , спеціалізацією котрої було забезпечення дотримання та захист [[Громадянські права|громадянських прав]]. Барак Обама також викладав [[Юриспруденція|юриспруденцію]] на правничому факультеті Чиказького університету з [[1993]] по [[2004]] рік. У [[2004]] році його було обрано до Сенату США.
   
 
В серпні [[2005]] році разом із сенатором [[Лугар Ричард|Ричардом Лугаром]] відвідував Україну ([[Донецька область|Донецьку область]]) в рамках програми утилізації боєприпасів.<ref>[http://news.liga.net/ukr/news/N0520791.html Ліга.Новини]</ref>
 
В серпні [[2005]] році разом із сенатором [[Лугар Ричард|Ричардом Лугаром]] відвідував Україну ([[Донецька область|Донецьку область]]) в рамках програми утилізації боєприпасів.<ref>[http://news.liga.net/ukr/news/N0520791.html Ліга.Новини]</ref>
Рядок 43: Рядок 43:
 
=== Діяльність в сенаті штату ===
 
=== Діяльність в сенаті штату ===
   
У [[1996]] р. Барака Обаму було обрано до сенату штату Іллінойс від муніципалітету Гайд Парк на півдні Чикаго. В [[2003]] році, коли демократи отримали більшість в сенаті штату, його було обрано головою комітету з питань охорони здоров'я та соціальної служби. В якості сенатора штату Іллінойс він запропонував декілька законопроектів, які були спрямовані перш за все на допомогу малозабезпеченим громадянам та громадянам без медичної страховки.
+
У [[1996]] р. Барака Обаму було обрано до сенату штату Іллінойс від муніципалітету [[Гайд Парк]] на півдні Чикаго. В [[2003]] році, коли демократи отримали більшість в сенаті штату, його було обрано головою комітету з питань охорони здоров'я та соціальної служби. В якості сенатора штату Іллінойс він запропонував декілька законопроектів, які були спрямовані передусім на допомогу малозабезпеченим громадянам та громадянам без медичної страховки.
 
 
У [[2000]] р. Обама балотувався на кандидатуру до Палати Представників Конгресу США від Демократичної партії. Всередині Демократичної партії його суперником був кандидат, який вже чотири терміни обіймав цю посаду і користувався ширшою підтримкою членів партії ніж Обама. В результаті Барак Обама отримав тільки 30% голосів проти 61% його суперника і програв номінацію. Тим часом, продовжуючи роботу в сенаті штату, він запропонував законодавчий акт, який зобов'язував поліцію записувати на відео допити в справах, які каралися смертною карою. Обама також підтримував законодавчі ініціативи, які зобов'язували страхові компанії включати в страховку діагностичну [[Маммографія|маммографію]] для жінок. Завдяки своїй плідній праці в сенаті штату, та готовності конструктивно співпрацювати як з Демократами так і з [[Республіканська партія США|Республіканцями]], він зажив певної популярності серед виборців і був легко переобраний до сенату штату в [[2002]] році.
+
У [[2000]] р. Обама балотувався на кандидатуру до Палати Представників Конгресу США від Демократичної партії. Всередині Демократичної партії його суперником був кандидат, який вже чотири терміни обіймав цю посаду і мав ширшу підтримкою членів партії ніж Обама. В результаті Барак Обама отримав тільки 30% голосів проти 61% його суперника і програв номінацію. Тим часом, продовжуючи роботу в сенаті штату, він запропонував законодавчий акт, який зобов'язував поліцію записувати на відео допити в справах, які каралися смертною карою. Обама також підтримував законодавчі ініціативи, які зобов'язували страхові компанії включати в страховку діагностичну [[Маммографія|маммографію]] для жінок. Завдяки своїй плідній праці в сенаті штату, та готовності конструктивно співпрацювати як з Демократами, так і з [[Республіканська партія США|Республіканцями]], він зажив певної популярності серед виборців і був легко переобраний до сенату штату в [[2002]] році.
   
У [[2004]] р. Барак Обама балотувався до сенату США, де звільнилося місце після відставки колишнього сенатора. Передвиборча кампанія складалася з двох етапів: номінація всередині Демократичної партії і вибори проти кандидата від Республіканської партії. На початку кампанії номінації від Демократичної партії він посідав друге місце за рівнем підтримки після свого конкурента-мультимільйонера. Несподівано для багатьох, після сімейних негараздів, рейтинг конкурента Обами почав знижуватися. Таким чином, Обама випередив іншого кандидата і збільшив розрив між ними завдяки своїй вдалій рекламній кампанії і підтримці інших впливових демократів. З семи кандидатів на сенаторське місце від Демократичної партії Обама отримав 52% голосів [[15 березня]] [[2004]]&nbsp;р. Таким чином, в загальних виборах він був єдиним кандидатом від Демократичної партії США. Його суперником був республіканець Джек Райян. Однак під час передвиборної компанії республіканець вибув з боротьби в зв'язку зі скандальним розлученням з жінкою і Обама отримав у суперники маловідомого та недостатньо харизматичного конкурента, якого він легко випередив на виборах отримавши 70% голосів. [[4 січня]] [[2005]] року він прийняв присягу як сенатор Конгресу США.
+
У [[2004]] р. Барак Обама балотувався до сенату США, де звільнилося місце після відставки колишнього сенатора. Передвиборча кампанія складалася з двох етапів: номінація всередині Демократичної партії і вибори проти кандидата від Республіканської партії. На початку кампанії номінації від Демократичної партії він посідав друге місце за рівнем підтримки після свого конкурента-мультимільйонера. Несподівано для багатьох, після сімейних негараздів, рейтинг конкурента Обами почав знижуватися. Таким чином, Обама випередив іншого кандидата і збільшив розрив між ними завдяки своїй вдалій рекламній кампанії і підтримці інших впливових демократів. З семи кандидатів на сенаторське місце від Демократичної партії Обама отримав 52% голосів [[15 березня]] [[2004]]&nbsp;р. Таким чином, в загальних виборах він був єдиним кандидатом від Демократичної партії США. Його суперником був республіканець Джек Райян. Однак під час передвиборної компанії республіканець вибув з боротьби через скандальне розлучення з жінкою і Обама отримав у суперники маловідомого та недостатньо харизматичного конкурента, якого він легко випередив на виборах, отримавши 70% голосів. [[4 січня|Четвертого січня]] [[2005]] року він прийняв присягу як сенатор Конгресу США.
   
 
=== Діяльність в Конгресі США ===
 
=== Діяльність в Конгресі США ===
   
За неповні три роки діяльності в складі сенату США Барак Обама запропонував 152 законодавчих актів і приймав активну участь в підготовці інших 427 законопроектів. Серед запропонованих ним законопроектів спостерігачі відмітили закони спрямовані на підтримку студентства та полегшення для них фінансового тягаря. Серед його ініціатив були також закони, спрямовані на посилення безпеки на кордонах та стосовно реформи імміграційної системи. Зокрема, Барак Обама підтримував ідею побудови огорожі вздовж кордону з [[Мексика|Мексикою]] та загальні заходи покращення охорони кордону. Разом з іншими демократами Обама також наполягав на перегляді чинних стосунків між урядовцями і лобістами, вимагав більшої відкритості і тяжчих покарань за зловживання та [[хабарництво]].
+
За неповні три роки діяльності в складі сенату США Барак Обама запропонував 152 законодавчі актів і брав активну участь у підготовці інших 427 законопроектів. Серед запропонованих ним законопроектів спостерігачі відмітили закони, спрямовані на підтримку студентства та полегшення для них фінансового тягаря. Серед його ініціатив також були закони, спрямовані на посилення безпеки на кордонах та стосовно реформи імміграційної системи. Зокрема, Барак Обама підтримував ідею побудови огорожі вздовж кордону з [[Мексика|Мексикою]] та загальні заходи покращення охорони кордону. Разом з іншими демократами Обама також наполягав на перегляді чинних стосунків між урядовцями і лобістами, вимагав більшої відкритості і тяжчих покарань за зловживання та [[хабарництво]].
   
 
В серпні [[2006]] року під час свого африканського турне, Обама зупинився в Кенії&nbsp;— батьківщині свого покійного батька. Разом із жінкою та дітьми, які до нього приєдналися, він відвідав селище, де народився його батько. В намірі заохотити якомога більше кенійців перевірятися на наявність [[СНІД]]у, Обама разом з жінкою пройшов тест на цю хворобу, яка стала [[епідемія|епідемічою]] в [[Африка|Африці]].
 
В серпні [[2006]] року під час свого африканського турне, Обама зупинився в Кенії&nbsp;— батьківщині свого покійного батька. Разом із жінкою та дітьми, які до нього приєдналися, він відвідав селище, де народився його батько. В намірі заохотити якомога більше кенійців перевірятися на наявність [[СНІД]]у, Обама разом з жінкою пройшов тест на цю хворобу, яка стала [[епідемія|епідемічою]] в [[Африка|Африці]].
Рядок 60: Рядок 60:
 
[[10 лютого]], [[2007]]&nbsp;р. в м. [[Спрингфілд (Іллінойс)|Спрингфілд]], Іллінойс, Барак Обама проголосив про свої наміри балотуватися на номінацію від Демократичної партії на президентських виборах [[2008]] року. В багатьох [[ЗМІ]] номінація першого темношкірого кандидата на посаду президента країни стала новиною №1. Серед декількох кандидатів всередині демократичної партії на початку [[2007]]&nbsp;р. він залишався дещо позаду від іншого провідного кандидата&nbsp;— [[Клінтон Гілларі|Гілларі Клінтон]]. Численні спостерігачі звертали увагу на значущість расових упереджень і загальних уподобань серед населення в наступній передвиборній боротьбі.
 
[[10 лютого]], [[2007]]&nbsp;р. в м. [[Спрингфілд (Іллінойс)|Спрингфілд]], Іллінойс, Барак Обама проголосив про свої наміри балотуватися на номінацію від Демократичної партії на президентських виборах [[2008]] року. В багатьох [[ЗМІ]] номінація першого темношкірого кандидата на посаду президента країни стала новиною №1. Серед декількох кандидатів всередині демократичної партії на початку [[2007]]&nbsp;р. він залишався дещо позаду від іншого провідного кандидата&nbsp;— [[Клінтон Гілларі|Гілларі Клінтон]]. Численні спостерігачі звертали увагу на значущість расових упереджень і загальних уподобань серед населення в наступній передвиборній боротьбі.
   
Багато спостерігачів відмічали збільшену популярність і вплив Барака Обами на американську політику. Зокрема, журнал [[Тайм (журнал)|Тайм]] назвав його одним з найбільш впливових людей світу. Передвиборна конкуренція між першою жінкою та першим чорношкірим кандидатом на посаду президента була однією з найцікавіших в історії США. Барак Обама отримав перемогу над [[Республіканська партія США|республіканським]] кандидатом [[Джон Маккейн|Джоном Маккейном]] на виборах 4 листопада 2008 р.
+
Багато спостерігачів відмічали збільшену популярність і вплив Барака Обами на американську політику. Зокрема, журнал [[Тайм (журнал)|Тайм]] назвав його одним з найбільш впливових людей світу. Передвиборна конкуренція між першою жінкою та першим чорношкірим кандидатом на посаду президента була однією з найцікавіших в історії США. Барак Обама отримав перемогу над [[Республіканська партія США|республіканським]] кандидатом [[Джон Маккейн|Джоном Маккейном]] на виборах 4 листопада 2008 р. [[20 січня|Двадцятого січня]] 2009 року Барак Обама обійняв посаду президента США.
   
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==

Версія за 19:59, 20 січня 2009

Барак Обама
Barack Obama
англ. Barack Obama
Барак Обама Barack Obama

Нині на посаді
На посаді з20 січня 2009
Віце-президент  Джо Байден
ПопередникДжордж Буш

Нині на посаді
На посаді з3 січня 2005
ПопередникПітер Фітцджеральд

Час на посаді:
8 січня 1997 — 4 листопада 2004

Народився4 серпня 1961 (58 років)
Гонолулу, Гаваї
Політична партіяДемократична партія США
ДружинаМішель Обама
Особистий підпис
Barack Obama signature.svg
barackobama.com

Wikisource-logo.svg Роботи у Вікіджерелах

Wikiquote-logo.svg Висловлювання у Вікіцитатах

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Бара́к Хусе́йн Оба́ма (англ. Barack Hussein Obama; нар. 4 серпня 1961) — американський політик, 44-ий президент США, колишній сенатор від штату Іллінойс у конгресі США. Вперше був обраний до сенату штату Іллінойс у 1996 після невдалої спроби обратися в Палату Представників США в 2000. У листопаді 2004 з великим відривом Барак Обама випередив політичних супротивників на виборах — і став сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки. У Демократичній партії отримав номінацію на посаду президента і 23 серпня 2008 р. оголосив про вибір кандидатури Джо Байдена на посаду віце-президента. За результатами виборів 4 листопада 2008 р. отримав перемогу над республіканським кандидатом Джоном Маккейном і 20 січня 2009 р. став першим в історії країни темношкірим президентом США.

Біографія

Барак Обама народився в Гонолулу, штат Гаваї, в родині Барака Хусейна Обами-старшого та Анни Данам. Його батько походить з селища Алеґо, провінції Ньянза, республіки Кенія, а мати з м. Вічіта, Канзас, США. Батьки познайомилися під час навчання у Гавайському університеті, де Обама-старший навчався як іноземний студент.

Коли Бараку виповнилося два роки його батьки спочатку розійшлися, а потім офіційно оформили розлучення. Його батько продовжив навчання в аспірантурі в Гарвардському університеті, де він отримав наукову ступінь доктора та повернувся до Кенії. Мати Барака одружилася вдруге, цього разу з індонезійським студентом Лоло Соеторо, від котрого в неї народилася дочка. У 1967 сім'я переїхала на помешкання до батьківщини вітчима — Джакарти, де й Барак відвідував школу і провчився до четвертого класу. Пізніше, його відправили до Гонолулу жити з батьками матері. У Гонолулу він закінчив школу в 1979 році.

Коли Баракові виповнилося 21 рік, він дізнався, що його батько раптово помер в автомобільній аварії в Кенії. У 1995 році померла від раку також його мати. Хоча його батько був з походження африканцем, Барак провів усе дитинство в оточенні білої матері та її родини — і таким чином поєднав в собі дві раси та два світогляди. У книзі «Мрії від мого батька» Барак Обама описав свої спогади про дитинство та формування світогляду на основі власного досвіду у багаторасовій родині.

По закінченні школи Обама два роки навчався в приватному коледжі «Оксіденталь», а потім перевівся до Колумбійського університету, де вивчав політологію і спеціалізувався на міжнародних відносинах. У 1983 отримав ступінь бакалавра і працював протягом одного року у видавничій та консалтинговій компанії — «Міжнародна Бізнесова Корпорація» (BI). У 1985 Барак переїхав до Чикаго, де керував благодійним проектом допомоги місцевим церквам та організовував програми навчання для мешканців бідних районів міста.

У 1988 році Барак Обама вступив на юридичний факультет Гарвардського університету. На початку 1990 року його було обрано першим в історії темношкірим президентом «Гарвардського Правничого Ревю» — студентського журналу юридичного факультету. У 1991 закінчив юридичний факультет і повернувся до Чикаго, де почав працював в недержавній організації, яка займалася допомогою в реєстрації виборців. Пізніше працював в адвокатській конторі «Майнер, Барнгіл & Ґелланд» , спеціалізацією котрої було забезпечення дотримання та захист громадянських прав. Барак Обама також викладав юриспруденцію на правничому факультеті Чиказького університету з 1993 по 2004 рік. У 2004 році його було обрано до Сенату США.

В серпні 2005 році разом із сенатором Ричардом Лугаром відвідував Україну (Донецьку область) в рамках програми утилізації боєприпасів.[1]

Політична діяльність

Діяльність в сенаті штату

У 1996 р. Барака Обаму було обрано до сенату штату Іллінойс від муніципалітету Гайд Парк на півдні Чикаго. В 2003 році, коли демократи отримали більшість в сенаті штату, його було обрано головою комітету з питань охорони здоров'я та соціальної служби. В якості сенатора штату Іллінойс він запропонував декілька законопроектів, які були спрямовані передусім на допомогу малозабезпеченим громадянам та громадянам без медичної страховки.

У 2000 р. Обама балотувався на кандидатуру до Палати Представників Конгресу США від Демократичної партії. Всередині Демократичної партії його суперником був кандидат, який вже чотири терміни обіймав цю посаду і мав ширшу підтримкою членів партії ніж Обама. В результаті Барак Обама отримав тільки 30% голосів проти 61% його суперника і програв номінацію. Тим часом, продовжуючи роботу в сенаті штату, він запропонував законодавчий акт, який зобов'язував поліцію записувати на відео допити в справах, які каралися смертною карою. Обама також підтримував законодавчі ініціативи, які зобов'язували страхові компанії включати в страховку діагностичну маммографію для жінок. Завдяки своїй плідній праці в сенаті штату, та готовності конструктивно співпрацювати як з Демократами, так і з Республіканцями, він зажив певної популярності серед виборців і був легко переобраний до сенату штату в 2002 році.

У 2004 р. Барак Обама балотувався до сенату США, де звільнилося місце після відставки колишнього сенатора. Передвиборча кампанія складалася з двох етапів: номінація всередині Демократичної партії і вибори проти кандидата від Республіканської партії. На початку кампанії номінації від Демократичної партії він посідав друге місце за рівнем підтримки після свого конкурента-мультимільйонера. Несподівано для багатьох, після сімейних негараздів, рейтинг конкурента Обами почав знижуватися. Таким чином, Обама випередив іншого кандидата і збільшив розрив між ними завдяки своїй вдалій рекламній кампанії і підтримці інших впливових демократів. З семи кандидатів на сенаторське місце від Демократичної партії Обама отримав 52% голосів 15 березня 2004 р. Таким чином, в загальних виборах він був єдиним кандидатом від Демократичної партії США. Його суперником був республіканець Джек Райян. Однак під час передвиборної компанії республіканець вибув з боротьби через скандальне розлучення з жінкою і Обама отримав у суперники маловідомого та недостатньо харизматичного конкурента, якого він легко випередив на виборах, отримавши 70% голосів. Четвертого січня 2005 року він прийняв присягу як сенатор Конгресу США.

Діяльність в Конгресі США

За неповні три роки діяльності в складі сенату США Барак Обама запропонував 152 законодавчі актів і брав активну участь у підготовці інших 427 законопроектів. Серед запропонованих ним законопроектів спостерігачі відмітили закони, спрямовані на підтримку студентства та полегшення для них фінансового тягаря. Серед його ініціатив також були закони, спрямовані на посилення безпеки на кордонах та стосовно реформи імміграційної системи. Зокрема, Барак Обама підтримував ідею побудови огорожі вздовж кордону з Мексикою та загальні заходи покращення охорони кордону. Разом з іншими демократами Обама також наполягав на перегляді чинних стосунків між урядовцями і лобістами, вимагав більшої відкритості і тяжчих покарань за зловживання та хабарництво.

В серпні 2006 року під час свого африканського турне, Обама зупинився в Кенії — батьківщині свого покійного батька. Разом із жінкою та дітьми, які до нього приєдналися, він відвідав селище, де народився його батько. В намірі заохотити якомога більше кенійців перевірятися на наявність СНІДу, Обама разом з жінкою пройшов тест на цю хворобу, яка стала епідемічою в Африці.

Президентська кампанія

Барак Обама зі своїм основним конкурентом у Демократичній партії — Гілларі Клінтон

10 лютого, 2007 р. в м. Спрингфілд, Іллінойс, Барак Обама проголосив про свої наміри балотуватися на номінацію від Демократичної партії на президентських виборах 2008 року. В багатьох ЗМІ номінація першого темношкірого кандидата на посаду президента країни стала новиною №1. Серед декількох кандидатів всередині демократичної партії на початку 2007 р. він залишався дещо позаду від іншого провідного кандидата — Гілларі Клінтон. Численні спостерігачі звертали увагу на значущість расових упереджень і загальних уподобань серед населення в наступній передвиборній боротьбі.

Багато спостерігачів відмічали збільшену популярність і вплив Барака Обами на американську політику. Зокрема, журнал Тайм назвав його одним з найбільш впливових людей світу. Передвиборна конкуренція між першою жінкою та першим чорношкірим кандидатом на посаду президента була однією з найцікавіших в історії США. Барак Обама отримав перемогу над республіканським кандидатом Джоном Маккейном на виборах 4 листопада 2008 р. Двадцятого січня 2009 року Барак Обама обійняв посаду президента США.

Посилання

Примітки

  1. Ліга.Новини

Шаблон:Link FA Шаблон:Link FA