Відмінності між версіями «Бегерія»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 44: Рядок 44:
 
Основні баґарії :
 
Основні баґарії :
   
[[Баґарія Барселона|Баґарія Барселона]] (або Столична) : [[Ал-Панадес]], [[Балєс-Уксідантал]], [[Балєс-Уріантал]], [[Барсалунес]], [[Баш-Льобрагат]], [[Ґарраф]], [[Маресма]].
+
[[Баґарія Барселона|Баґарія Барселона]] (або Столична) : [[Ал-Панадес]], [[Бальєс-Уксідантал]], [[Бальєс-Уріантал]], [[Барсалунес]], [[Баш-Льобрагат]], [[Ґарраф]], [[Маресма]].
 
[[Баґарія Камп-да-Таррагона|Баґарія Камп-да-Таррагона]] : [[Ал-Камп]], [[Баш-Камп]], [[Баш-Панадес]], [[Конка-да-Барбара]], [[Таррагунес]].<br>
 
[[Баґарія Камп-да-Таррагона|Баґарія Камп-да-Таррагона]] : [[Ал-Камп]], [[Баш-Камп]], [[Баш-Панадес]], [[Конка-да-Барбара]], [[Таррагунес]].<br>
 
[[Баґарія Центральна Каталонія|Баґарія Центральна Каталонія]] : [[Анойя]], [[Бажас]], [[Барґаза]], [[Ріпулєс]], [[Сулсунес]], [[Узона]].<br>
 
[[Баґарія Центральна Каталонія|Баґарія Центральна Каталонія]] : [[Анойя]], [[Бажас]], [[Барґаза]], [[Ріпулєс]], [[Сулсунес]], [[Узона]].<br>
Рядок 54: Рядок 54:
 
Основна баґарія або підбаґарія Західної баґарії :
 
Основна баґарія або підбаґарія Західної баґарії :
   
[[Підбаґарія Ал-Пірінеу і Баль-д'Аран|Підбаґарія Ал-Пірінеу і Баль-д'Аран]] : [[Алт-Уржель]], [[Алта-Рібагорса]], [[Баль-д'Аран]], [[Башя-Сарданья]], [[Паляс-Жуса]], [[Паляс-Субіра]].
+
[[Баґарія Ал-Пірінеу і Баль-д'Аран|Підбаґарія Ал-Пірінеу і Баль-д'Аран]] : [[Алт-Уржель]], [[Алта-Рібагорса]], [[Баль-д'Аран]], [[Башя-Сарданья]], [[Паляс-Жуса]], [[Паляс-Субіра]].
   
 
Додаткові баґарії (пропозиція) :
 
Додаткові баґарії (пропозиція) :

Версія за 08:54, 8 серпня 2008

Баґарі́я (від лат. vicarius) - історична адміністративна одиниця третього рівня (муніципалітети - райони (кумарки) - баґарії - країна) у Каталонії та кількох інших країнах. За розмірами дещо менша сучасної адміністративної одиниці третього рівня Іспанії провінції. У історичній Каталонії баґарії існували з XIII до XVIII ст., у 1716 р. Декретами Нуева Планта скасовані на території Південної Каталонії, у 1790-х роках на території Північної Каталонії після Французької революції.

Баґарії (або окру́ги) Каталонії у 1936 - 1939 р.р.
   I - Барселона
   II - Жірона

   III - Таррагона
   IV - Раус

   V - Туртоза
   VI - Бік

   VII - Манреза
   VIII - Льєйда

   IX - Тремп

У 1931 р. Жанаралітат сформував комісію для створення нової політико-адміністративної системи Каталонії. У 1933 р. реформа щодо нового адміністративного устрою Каталонії була втілена у життя. Каталонію було поділено на 38 районів (кумарок) та 9 баґарій.

У 1995 р. Загальним територіальним планом Каталонії було передбачено створення регіональниїх структур, які мають називатися "а́мбіт функсіуна́л таррітуріа́л" (українською можна перекласти як "територія") (кат. àmbit funcional territorial): (1) столична територія Барселона (кат. àmbit metropolità), (2) територія Камп-да-Таррагона, (3) територія Центральні Райони, (4) Західна територія, (5) територія Жірона, (6) територія Ал-Пірінеу і Баль-д'Аран та (7) територія Ебра.

У 2001 р. була зроблена та опублікована т.зв. "Доповідь Роки" (кат. Informe Roca) з пропозиціями поділу Каталонії на 6 баґарій.

У 2004 р. було повідомлено, що Комісія з територіальної організації Каталонії (кат. Comissió d'Organització Territorial) пропонує 7 баґарій. Зрештою, після дискусій, зараз йдеться про 7, 9 або 10 баґарій. Також висловлено пропозицію, щоб район (кумарка) Баль-д'Аран не входив до жодної баґарії і являв собою окрему адміністративну одиницю вищого рівня.

Потрібно звернути увагу, що адміністративний поділ Каталонії не співпадатиме з поділом інших іспанських автономних провінцій.

Найімовірніше, баґарії територіально і чисельно співпадатимуть з провінціями (тобто у Каталонії замість 4 провінцій з'являться 7 - 10 баґарій, які у Конституції Іспанії називатимуться "провінціями", а у Статуті Автономії Каталонії - "баґаріями").

Останні пропозиції щодо поділу Каталонії на баґарії

Останні пропозиції щодо адміністративного поділу Каталонії - 9 баґарій (окру́г).
   І - Барселона
   ІІ - Жірона

   III - Камп-да-Таррагона

   IV - Центральна Каталонія

   V - Західна
   VI - Ебрська

   VII - Ал-Пірінеу і Баль-д'Аран

   VIII - Панадес (історичний)

   IX - Ал-Тер

Основні баґарії :

Баґарія Барселона (або Столична) : Ал-Панадес, Бальєс-Уксідантал, Бальєс-Уріантал, Барсалунес, Баш-Льобрагат, Ґарраф, Маресма. Баґарія Камп-да-Таррагона : Ал-Камп, Баш-Камп, Баш-Панадес, Конка-да-Барбара, Таррагунес.
Баґарія Центральна Каталонія : Анойя, Бажас, Барґаза, Ріпулєс, Сулсунес, Узона.
Баґарія Жірона : Алт-Ампурда, Баш-Ампурда, Ґарроча, Жірунес, Пла-да-л'Астань, Селба.
Західна баґарія (або Льєйда) : Ґаррігас, Нугера, Пла-д'Уржель, Пріурат, Сагарра, Саґрія, Уржель.
Ебрська баґарія : Баш-Ебра, Монсіа, Рібера-д'Ебра, Терра-Алта.
Баґарія Ал-Пірінеу і Баль-д'Аран : Алт-Уржель, Алта-Рібагорса, Баль-д'Аран, Башя-Сарданья, Паляс-Жуса, Паляс-Субіра.

Основна баґарія або підбаґарія Західної баґарії :

Підбаґарія Ал-Пірінеу і Баль-д'Аран : Алт-Уржель, Алта-Рібагорса, Баль-д'Аран, Башя-Сарданья, Паляс-Жуса, Паляс-Субіра.

Додаткові баґарії (пропозиція) :

Баґарія Панадес (або Історичний Панадес) : Ал-Панадес, Анойя, Баш-Панадес, Ґарраф.
Баґарія Баль-д'Аран : Баль-д'Аран.
Баґарія Ал-Тер : Ріпулєс, Узона, іноді включається Ґарроча.

Пропозиції щодо територіального поділу Каталонії

Дивитися ще


Шаблон:Баґарії Каталонії