Безель Людмила Анатоліївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Безель Людмила Анатоліївна (нар. 17 травня 1957 року, Сталіно) — українська письменниця, акторка, автор містичних романів «Оплачено жизнью» і «Месть и женщина», фантастичних оповідань "Десять казок про життя тут і далеке там".

Життєпис[ред. | ред. код]

Людмила Безель разом з Марією Фаремною

Людмила Анатоліївна Безель народилась у м. Сталіно (тепер Донецьк) 17 травня 1957 року. Закінчила акторсько-режисерські курси при Донецькому управлінні культури, з того ж таки року почала працювати акторкою в Івано-Франківському обласному театрі ляльок імені Павлика Морозова (тепер імені Марійки Підгірянки).

Людмила Безель в Ляльковому театрі

Та сімейні обставини змусили її у 1977 році виїхати у Донецьк. Повернулась до акторської праці в Івано-Франківську лише у 1985 році.

З 1990 року — член спілки театральних діячів СРСР та спілки театральних діячів України. З 1990 року  працювала в театрі фольклору, народних свят і видовищ. Разом із заслуженим артистом України Олександром Шиманським, акторами Володимиром Капущаком, Марією Фаремною була ведучою першого концерту до Дня Незалежності України в приміщенні драматичного театру ім. І. Франка в м. Івано-Франківську.

Цікаві ролі, талановите втілення їх у виставах. Це «Іконостас України», «Молитва поета», «Голодомор», «Степан Бандера. Автобіографія» та інші. На запрошення української діаспори актори театру їздили до Югославії, Польщі, Росії.

У1993 році почалася тяжка хвороба. Потім операції та неможливість працювати в театрі…

Літературна творчість[ред. | ред. код]

З 2004 року разом з акторкою, а перш за все подругою, Марією Фаремною Людмила Анатоліївна почала втілювати в життя новий творчий задум. Подруги почали писати роман. Працювали п'ять років, у 2009 році отримали авторські права, а надрукували, завдяки друзям, лише у 2011 році. «Оплачено жизнью» — дуже красномовна назва. Та на цьому талановиті подруги не зупинились. Наступний роман «Месть и женщина» написали за два роки, отримали авторські права, надрукували в 2013 році. Зараз Людмила Анатоліївна мешкає у Львові. Акторки їздять одна до одної,видали українські фантастичні оповідання "Десять казок про життя тут і далеке там..." 2016 р.), працюють над романом про театр. Проживши шість років у Львові, Людмила повернулась в м. Івано-Франківськ, де мешкають її друзі, і де вона прожила основну частину свого життя.

Твори[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Презентація книги «Оплачено жизнью»