Відмінності між версіями «Безмялем»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м (Відкинуто редагування 195.238.119.207 (обговорення) до зробленого Леонід Панасюк)
Мітка: Відкіт
 
(Не показано одну проміжну версію цього користувача)
Рядок 2: Рядок 2:
 
'''Безмялем Валіде Султан «''Повелителька та Любов''»''' (* 1807 — 2 травня 1853) — державна діячка, дружина султана Османської імперії [[Махмуд ІІ|Махмуда ІІ]], матір турецького султана [[Абдул-Меджид I|Абдул-Меджида I]].
 
'''Безмялем Валіде Султан «''Повелителька та Любов''»''' (* 1807 — 2 травня 1853) — державна діячка, дружина султана Османської імперії [[Махмуд ІІ|Махмуда ІІ]], матір турецького султана [[Абдул-Меджид I|Абдул-Меджида I]].
   
Українка за походженням, опинилась у турецькому гаремі та стала дружиною Османського султана [[Махмуд ІІ|Махмуда ІІ]]. Від цього шлюбу в них народився майбутній султан [[Абдул-Меджид I]]. Брала активну участь у політичному житті Османської імперії. Сприяла будівництву лікарень та шкіл по всій імперії. Увійшла вона у історію під прізвиськом «Повелителька та Любов». Одні кажуть, що таким було її українське ім'я, інші — що так її нарекли європейські дипломати, тому що бачили, з якою любов'ю вона ставилась до людей.
+
Українка за походженням{{джерело?}}, опинилась у турецькому гаремі та стала дружиною Османського султана [[Махмуд ІІ|Махмуда ІІ]]. Від цього шлюбу в них народився майбутній султан [[Абдул-Меджид I]]. Брала активну участь у політичному житті Османської імперії. Сприяла будівництву лікарень та шкіл по всій імперії. Увійшла вона у історію під прізвиськом «Повелителька та Любов». Одні кажуть, що таким було її українське ім'я, інші — що так її нарекли європейські дипломати, тому що бачили, з якою любов'ю вона ставилась до людей.
   
Дружина Махмуда ІІ Валіде Султан була останньою із українок, хто разом із чоловіком правив Туреччиною.
+
Дружина Махмуда ІІ Валіде Султан була останньою із українок {{джерело?}}, хто разом із чоловіком правив Туреччиною.
   
 
== Джерела ==
 
== Джерела ==

Поточна версія на 18:14, 24 березня 2021

Безмялем
тур. Devletlu İsmetlu Bezmiâlem Valide Sultan Aliyyetü'ş-Şân Hazretleri
Народилася 1807
Кавказ
Померла 2 травня 1853(1853-05-02)
Долмабахче, Бешикташ, Стамбул, Османська імперія
Поховання
 : 
зображення місця поховання
Країна Flag of the Ottoman Empire (1844–1922).svg Османська імперія
Національність грузини
Діяльність Валіде
Посада Валіде і Валіде
Конфесія юдаїзм
У шлюбі з Махмуд II
Діти Абдул-Меджид I

Безмялем Валіде Султан «Повелителька та Любов» (* 1807 — 2 травня 1853) — державна діячка, дружина султана Османської імперії Махмуда ІІ, матір турецького султана Абдул-Меджида I.

Українка за походженням[джерело?], опинилась у турецькому гаремі та стала дружиною Османського султана Махмуда ІІ. Від цього шлюбу в них народився майбутній султан Абдул-Меджид I. Брала активну участь у політичному житті Османської імперії. Сприяла будівництву лікарень та шкіл по всій імперії. Увійшла вона у історію під прізвиськом «Повелителька та Любов». Одні кажуть, що таким було її українське ім'я, інші — що так її нарекли європейські дипломати, тому що бачили, з якою любов'ю вона ставилась до людей.

Дружина Махмуда ІІ Валіде Султан була останньою із українок [джерело?], хто разом із чоловіком правив Туреччиною.

Джерела[ред. | ред. код]