Бекерсдорф

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 09:58, 28 квітня 2019, створена Леонід Панасюк (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Бе́керсдо́рф (нім. Beckersdorf)  — сільське поселення, яке нині належить до с. Новосілка Підгаєцького району Тернопільської області.

Заснування[ред. | ред. код]

Створили німецькі колоністи 1784. До 1787 — назва Фелькенштайн.

Населений пункт виник у результаті прохання власниці Підгайців К. Рогалінської до австрійського уряду поселити на її землях 60 родин. Перші поселенці були протестантами, невдовзі їх замінили католики з німецької провінції Пфальц.

Історія[ред. | ред. код]

У Географічному словнику Королівства Польського вказано, що колоністам належало 1449 моргів орної землі, 49 моргів лук та городів, 189 моргів пасовиськ. Тоді ж в селі проживало 610 німців. Всі з них були католиками і належали до римо-католицької парафії у Підгайцях. В селі була філіальна школа[1].

Там вже вказано, що «колоністи працьовиті, хазяйновиті, займаються рільництвом і розведенням коней по урядових стайнях. На торгах дуже цінується картопля колоністів з Бекерсдорфу»[2].

У міжвоєнний період колонія Бекерсдофр становила окрему сільську гміну у Підгаєцькому повіті. 1 серпня 1934 року в рамках реформи самоврядування на підставі нового закону про самоврядування (23 березня 1933 року) гміна Бекерсдорф увійшла до нової сільської гміни Новосілка (Підгаєцький повіт Тернопільського воєводства)[3].

Перед Другою світовою у колонії проживали близько 400 німців та 40 українців[4].

Колонія припинила існування 1940, коли згідно з договором між Німеччиною та СРСР її мешканцям дозволили виїхати на історичну батьківщину. Житлові будинки в Бекерсдорфі заселили українці, депортовані з Польщі.

Примітки[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]