Блок Юлії Тимошенко

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Блок Юлії Тимошенко»
[[Зображення:Logo-БЮТ.gif||логотип]]
Заснована / зареєстрована 2001
Штаб-квартира м. Київ, вул. Межигірська, 23/22
Політична ідеологія солідаризм, соціал-демократія, проєвропеїзм
Членство у міжнародних організаціях Європейська народна партія
Союзники, блоки Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», партія «Реформи і порядок»
Очільник партії Тимошенко Юлія Володимирівна
Кольори біло-червоні
Кількість членів
Кількість депутатів у ВР[2]
156 / 450
[1]
Веб-сторінка www.byut.com.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори

«Блок Ю́лії Тимоше́нко» (БЮТ) — український політичний альянс, створений у листопаді 2001-го року на базі Форуму національного порятунку (ФНП) — громадського об'єднання, що було створено 9 лютого 2001 року за ініціативою Юлії Тимошенко. Першочергова мета, яку ставило перед собою об'єднання, — «усунути від влади злочинний режим Кучми». До складу ФНП в різні часи входили Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», Українська республіканська партія «Собор», Українська республіканська партія, Українська консервативна республіканська партія, Українська соціал-демократична партія, Українська християнсько-демократична партія, Патріотична партія та партія Реформи і порядок.

Вибори до Верховної Ради

2002-2005

На парламентських виборах 2002 року БЮТ отримує 7,26 % голосів виборців. В Верховній Раді 4-го скликання фракція БЮТ була представлена 21-им депутутатом.

У 2004 році Блок Юлії Тимошенко та блок Віктора Ющенка «Наша Україна» оголошують про створення коаліції «Сила народу» для підтримки кандидатури Ющенка на виборах Президента у жовтні 2004 року.

27 листопада 2005 відбувся передвиборний з'їзд БЮТ напередодні парламентських виборів (березень 2006). Голова передвиборного штабу Олександр Турчинов оголосив, що назва блоку залишається колишнім, але ввійти в нього готові тільки «Батьківщина» та Українська соціал-демократична партія.

7 грудня 2005 року на міжпартійному з'їзді Блоку Юлії Тимошенко в Києві Ю. Тимошенко презентує нову ідеологію Блоку — солідаризм.

Вибори 2006

На парламентських виборах 2006 року БЮТ отримує 22,29 % голосів (другий результат), отримавши в Верховній Раді 5-го скликання 129 мандатів.

Брав участь в переговорах по створенню «помаранчевої» коаліції з Блоком «Наша Україна» та СПУ, проте після рішення останніх про блокування з Партією регіонів та КПУ БЮТ переходить в опозицію.

Результати БЮТ по округах

:

Ukr elect06 but.jpg

Максимальну підтримку БЮТ одержав у Київській області (44,54 %), Значну підтримку блок мав також на Волині, Центральній та Північній Україні, а також у місті Києві. Мінімальна підтримка у Донецькій області - 2,47 %.

Вибори 2007

На дострокових виборах до ВРУ у 2007 року Блок Юлії Тимошенко зайняв друге місце (після Партії Регіонів), здобувши 30,71% голосів.

Перша п'ятірка мала такий вигляд:

  1. Тимошенко Юлія Володимирівна
  2. Турчинов Олександр Валентинович15.08.2007
  3. Томенко Микола Володимирович
  4. Вінський Йосип Вікентійович
  5. Шевченко Андрій Віталійович

Разом з «Народним Союзом - Нашою Україною» БЮТ зайняв більше половини парламентських місць, що дозволило обом блокам сформувати коаліцію, до якої пізніше приєднався і Блок Литвина.

Динаміка зростання рейтингу БЮТ

Byut res.jpg

Місцеві вибори

Позачергові вибори до Київської міської ради 2008

На позачергових виборах Київської міськради до блоку Юлії Тимошенко увійшли об’єднання «Батьківщина», Українська Соціал-демократична партія та партія «Реформи і порядок». Блок здобув 22,79% голосів і зайняв 32 із 120 місць у раді, створивши другу за чисельністю фракцію.

Вибори 2010

Напередодні виборів до місцевих органів влади, у БЮТі відбулися розколи у київській та львівській обласних організаціях. На вибори політичне крило БЮТ йде як партія «Батьківщина», стрижнем котрого вона є, оскільки участь політичних блоків була скасована політичними змінами до Конституції України.

Політичний курс

Під час збройної агресії Росії проти Грузії 2008-го року очільник фракції у Верховній Раді Іван Кириленко відкрито виступив на підтримку російської агресії[3]. Вважається, що ці розбіжності стали однією з причин розвалу «помаранчевої» коаліції НУНС і БЮТ[4].

Під час збройної агресії Росії проти України 2014-2017 рр. фракція перебувала і перебуває у неоголошеній опозиції до чинної влади України.

Див. також

Примітки

Посилання