Блок генерації адреси

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Nehalem мікроархітектури Intel містять кілька AGUS позаду бронюванної станції процесора.

Блок генерації адреси (БГА), іноді також називають адресним блоком обчислення (АБО),[1] - це функціональний блок центрального процесора, який обчислює адреси, що використовуються процесором для доступу до основної пам'яті. При наявності окремих схем що розраховують адреси, які працюють паралельно з рештою процесора, кількість циклів процесора, необхідних для виконання машинних команд можна зменшити, в результаті чого істотно підвищити продуктивність.

При виконанні різних операцій, процесори повинні обчислити адреси пам'яті, необхідні для вибірки даних з пам'яті; наприклад, в пам'яті позиції елементів масиву повинні бути розраховані, перш ніж процесор може витягти дані з реальних осередків пам'яті. Ці розрахунки адрес включають різну кількість арифметичних операцій, таких як додавання, віднімання, операцій по модулю або побітових зсувів. Часто розрахунки адреси пам'яті включають в себе більше одного загального призначення машинної інструкції, яку не обов'язково декодувати і виконувати швидко. Включивши в БГА в конструкції процесора, разом із впровадженням спеціальних інструкцій, які використовують БГА, різні розрахунки адрес покоління може бути вивантажено з іншою частиною процесора, і часто можуть бути швидко виконані в єдиному циклі процесора.

Можливості в БГА залежать від конкретного процесора і його архітектури. Таким чином, деякі БГА реалізують та виставляють більше адресних розрахунків, в той час як у деяких також є більш просунуті спеціалізовані інструкції, що можуть працювати на декількох операндів в той час. Крім того, деякі архітектури процесора включають декілька БГА більше, ніж одну адресу -Розрахунок операція може бути виконана одночасно, в результаті чого подальші поліпшення продуктивності, спекулюючи на суперскалярної природи передових моделей процесорів. Наприклад, Intel включає кілька БГА у своїх Sandy Bridge і Haswell мікроархітектури, які збільшують пропускну спроможність підсистеми пам'яті процесора, дозволяючи декілька інструкцій доступу до пам'яті, які будуть виконані паралельно.

Див. також[ред. | ред. код]

  • Арифметико-логічний пристрій — цифрова схема, яка виконує арифметичні і логічні операції бітових операцій над цілими двійковими числами
  • Бульдозер (мікроархітектура) — ще один процесор з мікроархітектурою, що включає в себе кілька БГА, розроблених AMD
  • Перейменування регістрів — метод, який повторно використовує регістри процесора і дозволяє уникнути непотрібних серіалізаций програмних операцій
  • Бронювання станції — це функція процесора, що дозволяє результати різних операцій використовувати в обхід регістрів процесора

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Address generation unit (en). Процитовано 2015-12-28. 

Помилка цитування: Тег <ref>, визначений у <references>, не має атрибута назви.
Помилка цитування: Тег <ref> з назвою "dsp56300-family", визначений у <references>, не використовується в попередньому тексті.
Помилка цитування: Тег <ref> з назвою "pentium-4", визначений у <references>, не використовується в попередньому тексті.
Помилка цитування: Тег <ref>, визначений у <references>, не має атрибута назви.
Помилка цитування: Тег <ref>, визначений у <references>, не має атрибута назви.

Помилка цитування: Тег <ref>, визначений у <references>, не має атрибута назви.

Посилання[ред. | ред. код]