Богуд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Версія для друку більше не підтримується і може мати помилки обробки. Будь ласка, оновіть свої закладки браузера, а також використовуйте натомість базову функцію друку у браузері.
Богуд
Bogud. AR Denarius 802149.jpg
Народився невідомо
Мавретанія
Помер 31 до н. е.
м. Мефона
·загибель у битві
Національність мавр
Місце проживання Мавретанія
Титул цар
Посада монарх
Термін 49-38 роки до н. е.
Попередник Соса
Наступник Бокх II
Батько Бокх I
У шлюбі з Евноя

Богуд (* д/н — 31 до н. е.) — цар Мавретанії з 49 та 38 року до н. е., учасник громадянської війни у Римі у 44-31 років до н. е.

Життєпис

Син царя Бокха I. Замолоду його разом з братом Бокхом було вигнано з Мавретанії. Про цей період достеменно немає відомостей. У 49 році до н. е. Богуд повернувся на трон. Він розділив з Бокхом II владу над Мавретанією. Богуд отримав землі на захід від ріки Мулух.

Під час громадянської війни між цезаріанцями та помпеянцями підтримував перших. У 47 році до н. е. переправився на допомогу Лепіду, який врегульовував повстання в провінції Дальня Іспанія проти намісника Квінта Кассія Лонгіна. Допоміг Цезарю під час військової кампанії в Африці у 46 році до н. е. Зокрема надав підтримку Публію Сіттію, а згодом атакував відступаючі війська нумідійського царя Юби I. Вважалося, що його дружина Евноя була коханкою Цезаря під час перебування того в Африці.

Видатну роль Богуд зіграв у військовій кампанії 45 року до н. е. проти Гнея Помпея Магна Молодшого в Іспанії. Він вирішив битву при Мунде тим, що напав на табір ворогів і змусив Лабієна залишити поле битви та звернутися проти нього.

У міжусобній війні між Антонієм і Октавіаном він був на боці першого, але втратив в 38 році до н. е. під час походу до Іспанії проти прихильників Октавіана своє царство, яке дісталося його братові. Після битви при Акції у 31 році до н. е. він загинув у боротьбі проти Віпсанія Агріппи при облозі Мефона, який він було зайняв.

Джерела

  • John Hazel, Who's Who in the Roman World, Routledge, London, 2001, p.38.