Будак Валерій Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Будак Валерій Дмитрович
Народився 14 вересня 1947(1947-09-14) (72 роки)
Корсунь-Шевченківський, Київська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Діяльність ректор
Alma mater Миколаївський національний університет імені В. О. Сухомлинського
Посада Ректор
Науковий ступінь доктор технічних наук
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Ювілейна медаль «10 років незалежності України»
Заслужений діяч науки і техніки України Почесна грамота Верховної Ради України Відмінник освіти України

Будак Валерій Дмитрович (нар.14 вересня 1947, Корсунь-Шевченківський) — ректор Миколаївського університету ім. В. О. Сухомлинського, доктор технічних наук, професор, член-кореспондент Академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України.

Біографія

У 1968 році з відзнакою закінчив Миколаївський державний педагогічний інститут імені В. Г. Бєлінського, за спеціальністю «Фізика» і вступив до аспірантури МКІ ім.адмірала С. О. Макарова. Під час навчання в аспірантурі одночасно працював вчителем фізики. У 1973 повернувся в інститут, працював старшим викладачем, завідувачем кафедри, проректором. З 1973 — кандидат, а в 1996 захистив докторську дисертацію в Інституті механіки НАН України. В 2006 році затверджений на посаду ректора МДУ ім. В. О. Сухомлинського. Завдяки Валерію Дмитровичу який завжди мріяв створити в Миколаєві університет класичного типу, було розпочато роботу по ліцензуванню багатьох необхідних сучасному суспільству спеціальностей: механіка, комп'ютерні технології, екологія, психологія, соціальна робота, правознавство, менеджмент, міжнародна економіка, переклад, прикладна лінгвістика, тощо. З 1982 по 1998 рік був обраний депутатом Центральної районної ради народних депутатів м. Миколаєва. Депутат Миколаївської міської ради VI скликання від Партії регіонів.

Наукова й освітня діяльність

Валерий Будак заслужений діяч науки і техніки України, професор. Член громадських організацій «Академія педагогічних і соціальних наук», «Академія суднобудування України», «Міжнародна педагогічна академія», «Академія наук вищої школи України», член Національного Комітету України з теоретичної механіки. Автор 186 наукових публікацій, серед них −18 монографій, підручників і навчальних посібників. Має 7 авторських свідоцтв, 4 патенти на винаходи. Під керівництвом В. Д. Будака університет розвиває міжнародні зв'язки з навчальними закладами та установами Росії, Чехії, Німеччини, США, Канади, Швейцарії.[джерело не вказане 2516 днів]

Нагороди та відзнаки

Кримінальна справа

2013 року було відкрито кримінальну справу за фактами незаконної роботи в Миколаївському університеті осіб без відповідних наукових ступенів. Місцеві ЗМІ та громадські організації неодноразово заявляли про причетність Будака до цих подій[1]. Зокрема, голова ГО "Комітет «Народний контроль» Максим Невенчанний стверджував, що у його розпорядженні були заяви викладачів і студентів університету, про що повідомляв ректора. Проте реакції не відбулося[2].

Також 2013 року з'явилася самвидавська брошура «До 100-річчя Флагмана Корупції» (рос.)[3], присвячена персоні ректора. Незважаючи на тенденційність, у виданні містяться факти, що відповідають дійсності.

Примітки

  1. В Николаеве ректор-регионал, пытается любыми путями удержаться на должности // http://obzor.mk.ua. — Николаевский Обозреватель. — Дата звернення: 22 травня 2018.
  2. Круглов, Мельниченко и Будак давно знали о ситуации с коррупцией в «Cухомлинке», — общественники : [арх. 17.05.2017] // http://nikvesti.com. — НикВести — Новости Николаева, 2013. — 21 февраля. — Дата звернення: 22 травня 2018.
  3. Подарок для Николаевского ректора-регионала (Фото) // http://obzor.mk.ua. — Николаевский Обозреватель, . — Дата звернення: 22 травня 2018.

Посилання