Відмінності між версіями «Бундесвер»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[очікує на перевірку][очікує на перевірку]
Рядок 123: Рядок 123:
 
== Структура та керівництво ==
 
== Структура та керівництво ==
   
Главою бундесверу є федеральний [[міністр оборони]], що є [[Головнокомандувач|головнокомандуючим]] в мирний час. В разі необхідності військових дій командування переходить до [[канцлер Німеччини|канцлера Німеччини]] (стаття ''115b'' [[Конституція|Конституції]] Німеччини). Найвищим званням в бундесвері є звання [[Генерал-інспектор Бундесверу|генерала-інспектора]], який, хоча й носить звання [[генерал]]а, проте не є командувачем бундесвером.
+
Главою бундесверу є федеральний [[міністр оборони]], що є [[Головнокомандувач|головнокомандувачем]] у мирний час. У разі необхідності військових дій командування переходить до [[канцлер Німеччини|канцлера Німеччини]] (стаття ''115b'' [[Конституція|конституції]] Німеччини). Найвищим званням у бундесвері є звання [[Генерал-інспектор Бундесверу|генерал-інспектора]], який, хоча й носить звання [[генерал]]а, проте не є командувачем Бундесвера.
   
 
== Організація ==
 
== Організація ==
Рядок 130: Рядок 130:
 
{{main|Сухопутні війська Німеччини}}
 
{{main|Сухопутні війська Німеччини}}
   
В організаційному відношенні сухопутні війська складаються з підрозділів (відділення, взвод, рота), частин (окремий батальйон, полк), з'єднань (бригада, дивізія, корпус) та об'єднань (окремий корпус, армія, фронт). У своєму складі сухопутні війська мають різні роди військ, спеціальні війська та служби. Всього у складі сухопутних сил: 23 бригади (дев'ять розгорнутих механізованих, дві повітряно-десантні, дві тилового забезпечення, гірсько-піхотна, повітряно-механізована, армійської авіації, артилерійська, інженерна, ППО, військ РХБЗ і три механізовані скороченого складу); командування сил спеціального призначення; німецький компонент франко-німецької бригади.
+
В організаційному відношенні сухопутні війська складаються з підрозділів (відділення, взвод, рота), частин (окремий батальйон, полк), з'єднань (бригада, дивізія, корпус) та об'єднань (окремий корпус, армія, фронт). У своєму складі сухопутні війська мають різні роди військ, спеціальні війська та служби. Всього у складі сухопутних сил: 23 бригади (дев'ять розгорнутих механізованих, дві повітрянодесантні, дві тилового забезпечення, гірськопіхотна, повітряномеханізована, армійської авіації, артилерійська, інженерна, протиповітряної оборони ([[Протиповітряна оборона|ППО]]), військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту ([[Війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту|РХБЗ]]) і три механізовані скороченого складу); командування сил спеціального призначення; німецький компонент франко-німецької бригади.
   
 
=== Військово-морські сили ===
 
=== Військово-морські сили ===

Версія за 08:02, 17 липня 2019

Федеральні Збройні сили
Bundeswehr
Емблема Збройних сил Німеччини
Засновані 12.листопада.1955 року
Поточна форма 3.жовтня.1990 року
Види збройних сил
Bundeswehr Logo Heer with lettering.svg Сухопутні війська
Bundeswehr Logo Marine with lettering.svg Військово-морські сили
Bundeswehr Logo Luftwaffe with lettering.svg Повітряні сили
Bundeswehr Logo Streitkraeftebasis with lettering.svg Об'єднані сили забезпечення
Bundeswehr Logo Sanitaetsdienst with lettering.svg Медико-санітарна служба
Штаб Flag of Berlin.svg Берлін
Flagge der kreisfreien Stadt Bonn.svg Бонн
Flag of Potsdam.svg Потсдам
Командування
Верховний головнокомандувач Федеральний канцлер
Анґела Меркель
Міністр оборони Урсула фон дер Ляєн
Генеральний інспектор бундесверу Flagge Generalinspekteur Bundeswehr.svg генерал
Фолькер Вікер
Людські ресурси
Вік 17-23 років[1]
Призов відсутній (2013)[1]
Населення у
призовному віці
18.529.299 ч., віком 16-49 (оц. 2010[1]),
17.888.543 ж., віком 16-49 (оц. 2010[1])
Придатних для
військової служби
15.027.886 ч., віком 16-49 (оц. 2010[1]),
14.510.527 ж., віком 16-49 (оц. 2010[1])
Щорічно досягають
призовного віку
405.438 ч. (оц. 2010[1]),
384.930 ж. (оц. 2010[1])
Активні службовці 179.046 (2014)[2]
Резерв 145.000 (2013)[3]
Витрати
Бюджет 33.260.000.000 (2013)[4]
$ 40.200.000.000 (2015)[5]
Відсоток у ВВП 1,35% (2012)[1]
Промисловість
Національні постачальники EADS
Heckler & Koch
Rheinmetall
Krauss-Maffei Wegmann
Howaldtswerke-Deutsche Werft
Walther arms
ThyssenKrupp
Закордонні постачальники Європейський Союз Європейський Союз
Flag of the United States.svg США
Річний імпорт $ 9.000.000.000 (оц. 2009)
Річний експорт $ 1.000.000.000 (оц. 2009)
Історія
Військова історія Німеччини
Операція НАТО в Боснії та Герцеговині (1995)
[[]]
Бомбардування Югославії силами НАТО
Війна в Афганістані
Війна в Афганістані (з 2015)
Однострої та звання
Військові звання Німеччини
Нагороди
Військові нагороди Німеччини

Commons-logo.svg Бундесвер у Вікісховищі
Солдати Бундесверу на навчаннях у 1960
Солдати Бундесверу на спільних навчаннях в Боснії. 2002

Збро́йні си́ли Німе́ччини або Бундесве́р (нім. Bundeswehr, букв. Федеративна оборона) — збройні сили Федеративної Республіки Німеччини.

Історія створення

Бундесвер було створено через десять років після закінчення Другої світової війни 7 червня 1955 року. Того дня було відкрито міністерство оборони ФРН. 12 листопада 1955 в Бонні перші сто добровольців нової німецької армії присягнули на вірність вітчизні згідно з традиціями й ритуалом прусського війська. Однак назва «бундесвер» з'явилася лише в 1956 році.

Заснуванню німецької армії передувало підписання угод 1954 року в Парижі, за якими на території ФРН було скасовано окупаційний режим, відновлено її державний суверенітет. 6 червня 1955 Західну Німеччину прийняли до НАТО. Кабінет канцлера Конрада Аденауера прийняв нову конституційну концепцію армії під контролем парламенту. В Основному законі країни було закріплено заборону на використання німецької армії за межами ФРН. Протягом перших 40 років після свого створення бундесвер, відповідно до конституції ФРН, не брав участі в бойових операціях. Лише в середині 1990-х років німецьких військовослужбовців стали залучати до участі в миротворчих операціях за кордоном.

Структура та керівництво

Главою бундесверу є федеральний міністр оборони, що є головнокомандувачем у мирний час. У разі необхідності військових дій командування переходить до канцлера Німеччини (стаття 115b конституції Німеччини). Найвищим званням у бундесвері є звання генерал-інспектора, який, хоча й носить звання генерала, проте не є командувачем Бундесвера.

Організація

Сухопутні війська

В організаційному відношенні сухопутні війська складаються з підрозділів (відділення, взвод, рота), частин (окремий батальйон, полк), з'єднань (бригада, дивізія, корпус) та об'єднань (окремий корпус, армія, фронт). У своєму складі сухопутні війська мають різні роди військ, спеціальні війська та служби. Всього у складі сухопутних сил: 23 бригади (дев'ять розгорнутих механізованих, дві повітрянодесантні, дві тилового забезпечення, гірськопіхотна, повітряномеханізована, армійської авіації, артилерійська, інженерна, протиповітряної оборони (ППО), військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту (РХБЗ) і три механізовані скороченого складу); командування сил спеціального призначення; німецький компонент франко-німецької бригади.

Військово-морські сили

Військово-морські сили включають: флот, морську авіацію та підрозділи спеціального призначення (Морська піхота, SEK M). Керівництво військово-морськими силами здійснює інспектор ВМС через головний штаб ВМС. Йому підпорядковані оперативне командування та центральне управління. Військово-Морський Флот є головною складовою та основою морського потенціалу Німеччини, одним з інструментів зовнішньої політики держави та призначений для забезпечення захисту інтересів Німеччини і її союзників в Світовому океані військовими методами, підтримки військово-політичної стабільності в прилеглих до неї морях, військової безпеки з морських та океанських напрямів.

Військово-повітряні сили

Військово-повітряні сили очолює інспектор, який здійснює керівництво ними через головний штаб ВПС. Загальна чисельність Люфтвафе становить 34 тис. військовослужбовців, в їх складі: чотири дивізії, що включають одну розвідувальну, чотири винищувально-бомбардувальних, три винищувальних ескадри та чотири ескадри ППО, чотири райони управління оперативним застосуванням та батальйон прикриття об'єктів; командування військово-транспортної авіації, що включає три ескадри ВТА і авіагрупу перевезень міністерства оборони Німеччини; командування оперативного управління ВПС; два полки матеріально-технічного забезпечення та центр обслуговування озброєнь.

Об'єднані сили забезпечення

Об'єднані сили забезпечення очолює інспектор в ранзі заступника генерального інспектора бундесверу. Із завершенням формування ОСЗ, на них планується покласти завдання управління, забезпечення та навчання. У числі найважливіших функцій нового компонента НД названі такі: оперативне управління, централізоване забезпечення, обробка інформації, забезпечення оборони національної території, утримання складів центрального підпорядкування.

Медико-санітарна служба

Медико-санітарну службу бундесверу очолює інспектор, у розпорядженні якого розташоване близько 23 тис. військовослужбовців. Оперативному командуванню медико-санітарної служби підпорядковано оперативне командування МСС і чотири військові округи. У квітні 2001 року почалося формування центрального управління МСС.

Кібервійська

Засновані 5 квітня 2017 як самостійне воєнне управління. Має у своєму складі три підрозділи: Штаб стратегічної розвідки, Службу інформаційної техніки та Центр геоінформації. Нараховує у своєму складі 13.500 службовців (2017). Командуючий - генерал-лейтенант Людвиг Ляйнхорст.[6]

Система військових звань та нагород

Див. також

Посилання

Примітки

  1. а б в г CIA The World Factbook. «Central Intelligence Agency». Процитовано 7 вересня 2015. 
  2. Active Military Manpower. «Global Firepower». Процитовано 7 вересня 2015. 
  3. Active Reserve Military Manpower. «Global Firepower». Процитовано 7 вересня 2015. 
  4. Bundeshaushalt 2013 (de). Federal ministry of Finance. Архів оригіналу за 24 серпень 2013. Процитовано 27 August 2013. 
  5. Defence Budget by Country. «Global Firepower». Процитовано 7 вересня 2015. 
  6. Kommando Cyber- und Informationsraum. (нім.)