Відмінності між версіями «Бібліотека-філія № 6 Херсонської ЦБС»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
(Не показана 61 проміжна версія 4 користувачів)
Рядок 1: Рядок 1:
  +
{{значимість}}
  +
{{КОІ}}
 
{{Пишу}}
 
{{Пишу}}
  +
 
{{Бібліотека
 
{{Бібліотека
 
|назва = Бібліотека-філія №6 Херсонської міської ЦБС
 
|назва = Бібліотека-філія №6 Херсонської міської ЦБС
 
|оригінальна назва =
 
|оригінальна назва =
 
|мовою =
 
|мовою =
|зображення =
+
|зображення = Історичний документ про відкриття бібліотеки.jpg
 
|підпис =
 
|підпис =
 
|координати =
 
|координати =
Рядок 12: Рядок 15:
 
|засновано = [[1 липня]] 1950
 
|засновано = [[1 липня]] 1950
 
|кількість_філій =
 
|кількість_філій =
|обсяг_фондів = 20,262 тис.
+
|обсяг_фондів = 27 238<ref>http://cls.ks.ua/fili%D1%97/spisok-filij/bf-6</ref>
 
|річний_обіг =
 
|річний_обіг =
 
|читачів =
 
|читачів =
Рядок 22: Рядок 25:
 
|площа = 89 м²
 
|площа = 89 м²
 
|ЄДРПОУ =
 
|ЄДРПОУ =
  +
|блог = Бібліотечний дім <ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/</ref>
|сайт =
 
 
}}
 
}}
   
'''Бібліотека-філія №6 Херсонської ЦБС''' – структурний підрозділ Херсонської міської централізованої бібліотечної системи. Бібліотека знаходиться в Суворовському районі Херсона (центр міста) за адресою: вулиця Московська, 49. Бібліотека надає культурно-освітні, інформаційні та соціальні послуги, реалізовує проекти та є простором для втілення мрій, задумів та ідей всіх відвідувачів.
+
'''Бібліотека-філія №6 Херсонської ЦБС''' – структурний підрозділ Херсонської міської централізованої бібліотечної системи. Бібліотека знаходиться в Суворовському районі [[Херсон|Херсона]] (центр міста) за адресою: вулиця Московська, 49. Бібліотека надає культурно-освітні, інформаційні та соціальні послуги. У 2021 р. бібліотека визначена владою міста як один з центрів соціального обслуговування ветеранів АТО/ООС та родин загиблих у війні на Донбасі<ref>http://www.city.kherson.ua/news_detail/u-bibliotekah-zapracyuyut-centri-socialnih-poslug-dlya-veteraniv</ref>.
   
  +
== Історія закладу ==
== Структура бібліотеки ==
 
   
  +
Бібліотека №6 була заснована у 1950 р. Виписка з архівних матеріалів<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html</ref> (протокол № 20 засідань Виконкому міської ради депутатів трудящих від 17 червня 1950 р.<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html</ref>) свідчить про те, що влітку 1950 року в підсобному приміщенні школи № 28 (вул. Маяковського, 1) було відкрито бібліотеку для дорослих. Її першою завідуючою було призначено О. П. Загоруй. До штату бібліотеки ввійшло ще 3 бібліотекаря.
=== Абонемент ===
 
   
  +
За 15 років з часу заснування ([[1950]]-[[1965]] рр.) дуже мало відомостей. Відомо лише, що за I квартал [[1951]] р. кількість читачів складала 480<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html</ref>, книговидача – 3751 [[Примірник|примірник, відвідування – 3560. [[Бібліотечний фонд|Книжковий фонд]] на 1.01.1951 р. (за інвентарною книгою) складав 1939 [[Екземпляр|екземплярів]].
Відділ абонемента надає можливість користувачам вибрати книгу за смаком та взяти її додому. Книжковий фонд організовано відповідно до читацьких потреб. На абонементі виділено: інформаційно-довідкову зону, зона обслуговування та вільного доступу до фондів, пункт вільного доступу до мережі Інтернет, релаксаційний куточок з акваріумом, квітковим зеленим оазисом, цікавою літературою та куточком експрес-контролю «Виміряй свій тиск».
 
   
  +
В [[1953]] році бібліотека розміщувалася в двох кімнатах (28 м кв)<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html</ref>. Одна – книгосховище, друга – абонемент з трьома столами. Кімнати для проведення масових заходів не було. [[Бібліотечний фонд|Книжковий фонд]] уже налічував 12235 книг. Завдяки клопотанням відділу культури Херсонського Виконкому міської ради депутатів трудящих та обласного управління культури бібліотека отримала нове, значно більше приміщення у [[1970]] році по вулиці Московській, 49 (перший поверх п’ятиповерхового будинку)<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2020/07/70.html</ref>.
=== Читальний зал ===
 
   
  +
[[1971]] рік – відкрито читальний зал, введено відкритий доступ до книжкового фонду<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html</ref>. За 2 роки число читачів бібліотеки збільшилось на 900 чоловік. Якщо бібліотека в 1969 році обслуговувала 1600 чоловік, то в 1971 році – 2500<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html</ref>. Штат бібліотеки не змінився: завідуюча і 2 бібліотекаря.
Читальний зал – структурний підрозділ бібліотеки, що має у своєму фонді тисячі примірників книг і періодичних видань. У залі надається відкритий доступ до довідкових видань з усіх галузей знань.
 
У читальному залі організована Територія творчості «Радість натхнення для всіх!».
 
   
  +
В [[1976]] р. бібліотека ввійшла до складу Херсонської централізованої бібліотечної системи як бібліотека-філія № 6<ref>http://cls.ks.ua/fili%D1%97/spisok-filij/bf-6</ref>.
=== Пункт вільного доступу до мережі Інтернет ===
 
   
  +
[[1977]] рік – присвоєно почесне звання «Бібліотека відмінної роботи»<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html</ref>.
В біблотеці з 2012 року діє Пункт вільного доступу до мережі Інтернет, що надає змогу безкоштовно скористатися Інтернетом на пристроях. До послуг користувачів – 2 комп’ютера з виходом в Інтернет, наявний доступ до Wi-Fi.
 
   
  +
[[1979]] рік – бібліотека визнана школою передового досвіду з естетичного виховання<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html</ref>. Значно покращилася матеріально-технічна база бібліотеки. Кошторис витрат на бібліотеку з кожним роком зростав. Так, за [[1978]] – [[1979]] рр. бібліотека придбала телевізор, магнітофон, світильник, книжкову шафу та ін.
== Діяльність бібліотеки ==
 
   
  +
[[2001]] рік – при бібліотеці створено жіночий клуб «Вогник» <ref>https://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_90.html</ref>, як соціальний заклад бібліотека починає спеціалізуватися на соціально-психологічній допомозі жінкам <ref>http://cls.ks.ua/fili%D1%97/spisok-filij/bf-6</ref>.
Бібліотека сьогодні – сучасний, комфортний, технічно обладнаний інформаційний та комунікативний центр громадської активності з якісним бібліотечним сервісом, який надає можливість доступу до різноманітних соціально орієнтованих послуг. Тут створені сприятливі умови для інтелектуального та культурного розвитку мешканців мікрорайону, для їх позитивної самореалізації (в освітній, творчій, громадській та ін. сферах) і вільного спілкування за інтересами різних категорій користувачів.
 
   
  +
З [[2014]] р. у бібліотеці запроваджено нові соціальні послуги: навчання користувачів пошуку нормативно-правових документів у базах даних державних і місцевих органів влади; замовлення квитків онлайн; навчання користувачів пошуку інформації щодо [[Зовнішнє незалежне оцінювання|ЗНО]] тощо<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html</ref>.
== Історія бібліотеки ==
 
   
  +
[[2015]] рік – бібліотека відзначила 65-річчя своєї роботи<ref>https://pik.ua/news/url/biblioteka_6_vidsvjatkuvala_65_rokiv_</ref>.
=== Заснування ===
 
   
  +
В 2019 р. бібліотека була відзначена міською владою як одна з кращих бібліотек міста<ref>https://suspilne.media/12796-u-hersoni-planuut-zakriti-odrazu-sim-bibliotek-70-pracivnikiv-lisautsa-bez-roboti/</ref>.
Бібліотека №6 була заснована у 1950 р. Виписка з архівних матеріалів (протокол № 20 засідань Виконкому міської ради депутатів трудящих від 17 червня 1950 р.) свідчить про те, що влітку 1950 року в підсобному приміщенні школи № 28 (вул. Маяковського, 1) було відкрито бібліотеку для дорослих. Її першою завідуючою було призначено Загоруй О.П. До штату бібліотеки ввійшло ще 3 бібліотекаря.
 
   
=== 1950-1970 рр. ===
+
== Сучасний стан ==
   
  +
Бібліотека має абонемент, [[Читальна зала|читальний зал]] та Пункт вільного доступу до мережі [[Інтернет]]. При бібліотеці в різні роки діяли клубні об’єднання: [[1989]]-[[1991]] рр. - молодіжний клуб «Калейдоскоп», [[1992]]-[[1995]] рр. – клуб «Вдохновение», [[1996]]-[[2000]] рр. – клуб молодої леді, з [[2001]] р. і донині – жіночий клуб «Вогник»<ref>http://cls.ks.ua/fili%D1%97/spisok-filij/bf-6</ref>.
На жаль, немає ніяких відомостей про діяльність бібліотеки протягом 15 років з часу заснування (1950-1965 рр.). Лише з довідки про перевірку виконання соціалістичного договору, укладеного між бібліотеками № 1 і № 6, знайденої в обласному архіві, стало відомо, що за I квартал 1951 р. кількість читачів складала 480, книговидача – 3751 примірник, відвідування – 3560. Книжковий фонд на 1.01.1951 р. (за інвентарною книгою) складав 1939 екземплярів.
 
   
  +
[[2020]] – міською владою Херсона розглядалася можливість закриття закриття бібліотеки та звільнення її персоналу<ref>https://vgoru.org/post/pervye-na-vykhod-massovye-uvolneniya-khersonskikh-bibliotekarej-startovali</ref> <ref>https://m.youtube.com/watch?v=7VnXhAB-gXg&feature=share#menu</ref>. Поряд з бібліотекарями інших книгозбірень міста, працівники бібліотеки № 6 активно виступали на захист своїх прав<ref>https://www.0552.ua/news/2646753/segodna-bibliotekari-vyjdut-na-profsouznuu-akciu-protesta</ref>. З листом підтримки бібліотекарям виступило також Міністерство культури, молоді і спорту України<ref>https://mkip.gov.ua/news/3509.html</ref>.
Також в обласному архіві зі звіту про роботу міської бібліотеки № 6 за 1953 рік стало відомо, що завідував на той час бібліотекою Туровський А.Л. В бібліотеці працювало ще 2 бібліотекаря. Бібліотека розміщувалася в двох кімнатах (28 м кв). Одна – книгосховище, друга – абонемент з трьома столами. Кімнати для проведення масових заходів не було. Книжковий фонд уже складав 12235 книг. Завдяки клопотанням відділу культури Херсонського Виконкому міської ради депутатів трудящих та обласного управління культури бібліотека отримала нове, значно більше приміщення у 1970 році по вулиці Московській, 49 (перший поверх п’ятиповерхового будинку).
 
   
  +
У свій час читачами бібліотеки були: [[Герой Радянського Союзу|Герой Радянського Союзу]], ветеран [[Друга світова війна|ІІ Світової війни]] Стробикін М.М.; член спілки журналістів колишнього СРСР Гаухман Д.; ветеран війни, колишній в’язень [[Концентраційний табір|німецьких таборів]], лікар [[Дворніков Орест Васильович|Орест Дворніков]]<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2020/05/blog-post_7.html</ref>, а його донька [[Кузнецова Елеонора Орестівна|Елеонора Кузнецова]]<ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2018/08/80.html</ref> – херсонська лікарка і письменниця є користувачкою бібліотеки і на сьогоднішній день.
=== 1971-90-ті рр. ===
 
   
  +
В різні часи читачами бібліотеки були члени відомої сім’ї Голобородьків: Голобородько Юрій Костянтинович <ref>http://esu.com.ua/search_articles.php?id=25289</ref> – заслужений журналіст України, прозаїк; Голобородько Ярослав Юрійович <ref>http://esu.com.ua/search_articles.php?id=25290</ref> – літературознавець; [[Голобородько Євдокія Петрівна]]<ref>https://www.youtube.com/watch?v=X3WWO4ARcD0</ref> – учений-педагог – станом на 2021 рік є активним користувачем бібліотеки та входить до складу опікунської ради бібліотеки.
1971 рік – відкрито читальний зал, введено відкритий доступ до книжкового фонду. За 2 роки число читачів бібліотеки збільшилось на 900 чоловік. Якщо бібліотека в 1969 році обслуговувала 1600 чоловік, то в 1971 році – 2500. Штат бібліотеки не змінився: завідуюча і 2 бібліотекаря.
 
   
  +
== Галерея ==
В 1976 р. бібліотека ввійшла до складу Херсонської централізованої бібліотечної системи як бібліотека-філія №6. В цьому ж році бібліотеку очолила Яковенко Л. І.
 
  +
<gallery>
 
  +
File:Бібліотеці 55! 2005 рік.jpg|thumb|Бібліотеці 55! 2005 рік
1976 рік – перемога у міському огляді закладів культури з естетики.
 
  +
File:Бібліотеці 60! 2010 рік.jpg|thumb|Бібліотеці 60! 2010 рік
 
  +
File:Бібліотеці 65! 2015 рік.jpg|thumb|Бібліотеці 65! 2015 рік
1977 рік – присвоєно почесне звання «Бібліотека відмінної роботи».
 
  +
File:Новорічне засідання жіночого клубу «Вогник». 2019 рік.jpg|thumb|Новорічне засідання жіночого клубу «Вогник». 2019 рік.
 
  +
File:Молодіжна бібліо-студія «Для сучасних та успішних».jpg|thumb|Молодіжна бібліо-студія «Для сучасних та успішних
1978 рік – перемога на обласному огляді-конкурсі з пропаганди краєзнавчої літератури, присвяченому 200-річчю м. Херсона.
 
  +
File:Школа комп'ютерної грамотності.jpg|thumb|Школа комп'ютерної грамотності
 
  +
File:Вірш Е.Кузнецової «70-летний юбилей библиотеки №6».jpg|thumb|Вірш Е.Кузнецової «70-летний юбилей библиотеки №6»
1979 рік – школа передового досвіду з естетичного виховання.
 
  +
</gallery>
Це був період великого розквіту бібліотечної справи у місті. Значно покращилася матеріально-технічна база бібліотеки. Кошторис витрат на бібліотеку з кожним роком зростав. Так, за 1978 – 1979 рр. бібліотека придбала телевізор, магнітофон, світильник, книжкову шафу та ін.
 
 
1980 рік – відкрито кафедру юнацтва. Книгозбірню очолила Столярова А.Ф.
 
 
1982-1986 роки – переведення фондів та каталогів на нову ББК (бібліотечно-бібліографічну класифікацію).
 
 
У 1985 році бібліотеку очолила Ткачук Л.П.
 
 
З 1993 року і дотепер завідуюча бібліотекою – Парнак О.О.
 
 
== Нове століття – нові можливості ==
 
 
[[2001]] рік – створено жіночий клуб «Вогник» <ref>https://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_90.html</ref>.
 
 
2003-2005 рр. – робота за програмою «Жіночий світ».
 
 
2008 рік – перший комп’ютер у бібліотеці.
 
 
2009 рік – капітальний ремонт книгозбірні осучаснив її приміщення та вивів заклад на новий рівень обслуговування відвідувачів.
 
 
2011 рік – отримано мікрогрант в рамках проекту «Інформаційний простір Херсонщини – місток до громадянського суспільства» (придбано принтер).
 
 
2012 рік – відкрито Пункт вільного доступу до мережі Інтернет (безкоштовний) із зоною WI-FI (від програми «Бібліоміст»). Реалізація бібліотечної програми «Від серця до серця» (інформування користувачів з соціально-психологічних питань).
 
 
2013 рік – організовано школу комп’ютерної грамотності. Робота за проектом «Сучасна бібліотека: розуміння, допомога, розвиток».
 
 
2014 рік – створено власний блог «Бібліотечний дім» <ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/</ref>.
 
 
З 2014 р. у бібліотеці запроваджено нові соціальні послуги: навчання користувачів пошуку нормативно-правових документів у базах даних державних і місцевих органів влади; замовлення квитків онлайн; навчання користувачів пошуку інформації щодо ЗНО тощо.
 
 
2015 рік – святковий ювілей «Бібліотеці – 65!». Створено ювілейний відеоролик «Bibliostory: відеоекскурс з життя нашої бібліотеки» <ref>https://www.youtube.com/watch?v=CazgcGy2bDA&feature=emb_logo</ref>.
 
Відкрито територію творчості «Радість натхнення – для всіх!». Тут систематично збираються користувачі, які мають творчі захоплення. На місцевому телебаченні «Скіфія» у передачі «Україна: час місцевий» транслювалися сюжети про двох наших творчих читачок: Лілію Волкову <ref>https://www.youtube.com/watch?v=s_hyiw0dCmk&feature=emb_logo</ref> та Яну Тєміргоєвську <ref>https://www.youtube.com/watch?v=MVULNKGXeXA&feature=emb_logo</ref>.
 
 
Користувачка бібліотеки Дідушок Ю., творчість якої представлена в «Демотеці» ЦБ, також взяла участь у передачі «Молодіжний квартал» на телеканалі «Скіфія».
 
 
2016-2019 рр. – робота за проектом «Бібліотворчість: захоплюйся і твори!» <ref>https://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_0.html</ref> В рамках проекту ефективно працювала Майстерня умілих рук, було організовано віртуальний банк ідей «Секрети майстерності» та створено відеоролик «Бібліотворчість: захоплюйся і твори!» <ref>https://www.youtube.com/watch?v=EHzkGNa1HsE&feature=emb_logo</ref>.
 
 
2018 рік – створено молодіжну бібліо-студію «Для сучасних та успішних» <ref>https://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2018/04/blog-post_72.html</ref>
 
2019 – перемога у загальносистемному конкурсі серед бібліотек для дорослих користувачів м. Херсона на складання рекламного маршруту "Як Ви сказали пройти до бібліотеки?" (І місце) <ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2019/08/blog-post.html</ref>
 
 
2020 – 70-річний ювілей бібліотеки <ref>http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2020/07/70.html</ref>
 
 
== Фонди ==
 
 
Станом на січень 2021 року фонди бібліотеки нараховують понад 20000 примірників книг та періодичних виданнь. Фонд бібліотеки є універсальним та багатогалузевим. Провідне місце займає художня література. Широко представлені довідкові видання: енциклопедії, довідники, словники та інші.
 
 
== Клубні об’єднання ==
 
 
При бібліотеці в різні роки діяли клубні об’єднання: у 1989-1991 рр. функціонував молодіжний клуб «Калейдоскоп», у 1992-1995 рр. – клуб «Вдохновение», 1996-2000 рр. – клуб молодої леді, а з 2001 р. і донині – жіночий клуб «Вогник». Робота клубу різноманітна, цікава та ефективна. «Вогник» об’єднує близько 30 учасниць – жінок середнього та старшого віку. 2021-го жіночому клубу «Вогник» виповнюється 20 років, він продовжує збирати жінок на пізнавально-розважальні зустрічі для творчого відпочинку та приємного спілкування.
 
Молодіжна бібліо-студія «Для сучасних та успішних» з 2018 року допомагає молоді стати креативними, успішними, впевненими у собі, організовуючи цікаві зустрічі.
 
 
== Користувачі – відомі херсонці ==
 
 
Найбільшою цінністю бібліотеки є її користувачі. Різні за віком (від 15 років і до глибокої мудрості), соціальним статусом, поглядами на життя та інтересами. Але всіх їх об’єднує любов до бібліотеки, книги, читання, спілкування, змістовного дозвілля.
 
У свій час читачами бібліотеки були: Герой Радянського Союзу, ветеран ВВв Стробикін М.М.; член спілки журналістів колишнього СРСР Гаухман Д.; ветеран війни, колишній в’язень німецьких таборів, лікар [[Дворніков Орест Васильович|Орест Дворников]], а його донька [[Кузнецова Елеонора Орестівна|Елеонора Кузнецова]] – херсонська лікарка і письменниця є користувачкою бібліотеки і на сьогоднішній день.
 
В різні часи нашу філію відвідувала відома сім’я Голобородьків.
 
 
Голобородько Юрій Костянтинович <ref>http://esu.com.ua/search_articles.php?id=25289</ref> – заслужений журналіст України, прозаїк.
 
 
Голобородько Ярослав Юрійович <ref>http://esu.com.ua/search_articles.php?id=25290</ref> – літературознавець.
 
 
[[Голобородько Євдокія Петрівна]] – учений-педагог, доктор педагогічних наук, професор <ref>http://esu.com.ua/search_articles.php?id=25283</ref> й досі є активним користувачем бібліотеки та входить до складу опікунської ради бібліотеки.
 
 
Концева Вікторія <ref>https://education.24tv.ua/ukrayini-viznachili-peremozhtsiv-konkursu-vchiteliv-novini-ukrayini_n1422780 </ref> – кращий молодий вчитель року-2019, переможець Всеукраїнського конкурсу «Teacter Innovation cup» (2020).
 
Годованюк Михайло – переможець міських та обласних олімпіад, а також Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України – 2017», учень-стипендіат Кабінету Міністрів України (2019-2020 н.р.)
 
Серед користувачів бібліотеки є доценти, кандидати та доктори педагогічних, технічних наук, професори, член національної спілки журналістів України, заслужені пенсіонери, пенсіонери держслужби, актори, майстрині, письменники, поети.
 
   
 
== Джерела ==
 
== Джерела ==
Рядок 143: Рядок 80:
   
 
[https://www.youtube.com/watch?v=EHzkGNa1HsE&feature=emb_logo «Бібліотворчість: захоплюйся і твори!»]
 
[https://www.youtube.com/watch?v=EHzkGNa1HsE&feature=emb_logo «Бібліотворчість: захоплюйся і твори!»]
  +
  +
[https://pik.ua/news/url/biblioteka_6_vidsvjatkuvala_65_rokiv_ Бібліотека №6 відсвяткувала 65 років]
   
 
[https://www.youtube.com/watch?v=RlegHlOYpOA «Бібліотеці -70!» Привітання від читачів]
 
[https://www.youtube.com/watch?v=RlegHlOYpOA «Бібліотеці -70!» Привітання від читачів]
Рядок 148: Рядок 87:
 
[https://www.youtube.com/watch?v=CazgcGy2bDA&feature=emb_logo «Bibliostory: відеоекскурс з життя нашої бібліотеки»]
 
[https://www.youtube.com/watch?v=CazgcGy2bDA&feature=emb_logo «Bibliostory: відеоекскурс з життя нашої бібліотеки»]
   
  +
[https://www.0552.ua/news/2646753/segodna-bibliotekari-vyjdut-na-profsouznuu-akciu-protesta Сегодня библиотекари выйдут на профсоюзную акцию протеста]
[https://www.youtube.com/watch?v=FRgWioTdwAw Привітальний ювілейний флешмоб]
 
   
  +
[https://m.facebook.com/cbsbiblioteka6/ Facebook-сторінка]
[https://www.youtube.com/watch?v=zidoNjzhzFA&feature=emb_logo Рекламний маршрут «Як Ви сказали пройти до бібліотеки?»]
 
   
  +
[http://www.city.kherson.ua/news_detail/hersonski-biblioteki-nadayut-dopomogu-mistyanam-u-zmini-postachalnika-prirodnogo-gazu Херсонські бібліотеки надають допомогу містянам у зміні постачальника природного газу]
[https://m.facebook.com/cbsbiblioteka6/ Херсонська ЦБС Бібліотека-філія 6]
 
  +
  +
[http://www.city.kherson.ua/news_detail/u-bibliotekah-zapracyuyut-centri-socialnih-poslug-dlya-veteraniv У бібліотеках запрацюють центри соціальних послуг для ветеранів]
   
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==
  +
  +
[[Категорія:Культура Херсона]]
  +
[[Категорія:Бібліотеки Херсона]]

Версія за 14:14, 2 лютого 2021

Бібліотека-філія №6 Херсонської міської ЦБС
Країна: Україна
Тип: публічна бібліотека
Адреса м. Херсон, Вулиця Московська 49
Заснована 1 липня 1950
Фонди: 27 238[1]
Завідувач: Парнак Олена Олександрівна
Штат: 4 працівника
Площа приміщень: 89 м²

Бібліотека-філія №6 Херсонської ЦБС – структурний підрозділ Херсонської міської централізованої бібліотечної системи. Бібліотека знаходиться в Суворовському районі Херсона (центр міста) за адресою: вулиця Московська, 49. Бібліотека надає культурно-освітні, інформаційні та соціальні послуги. У 2021 р. бібліотека визначена владою міста як один з центрів соціального обслуговування ветеранів АТО/ООС та родин загиблих у війні на Донбасі[3].

Історія закладу

Бібліотека №6 була заснована у 1950 р. Виписка з архівних матеріалів[4] (протокол № 20 засідань Виконкому міської ради депутатів трудящих від 17 червня 1950 р.[5]) свідчить про те, що влітку 1950 року в підсобному приміщенні школи № 28 (вул. Маяковського, 1) було відкрито бібліотеку для дорослих. Її першою завідуючою було призначено О. П. Загоруй. До штату бібліотеки ввійшло ще 3 бібліотекаря.

За 15 років з часу заснування (1950-1965 рр.) дуже мало відомостей. Відомо лише, що за I квартал 1951 р. кількість читачів складала 480[6], книговидача – 3751 [[Примірник|примірник, відвідування – 3560. Книжковий фонд на 1.01.1951 р. (за інвентарною книгою) складав 1939 екземплярів.

В 1953 році бібліотека розміщувалася в двох кімнатах (28 м кв)[7]. Одна – книгосховище, друга – абонемент з трьома столами. Кімнати для проведення масових заходів не було. Книжковий фонд уже налічував 12235 книг. Завдяки клопотанням відділу культури Херсонського Виконкому міської ради депутатів трудящих та обласного управління культури бібліотека отримала нове, значно більше приміщення у 1970 році по вулиці Московській, 49 (перший поверх п’ятиповерхового будинку)[8].

1971 рік – відкрито читальний зал, введено відкритий доступ до книжкового фонду[9]. За 2 роки число читачів бібліотеки збільшилось на 900 чоловік. Якщо бібліотека в 1969 році обслуговувала 1600 чоловік, то в 1971 році – 2500[10]. Штат бібліотеки не змінився: завідуюча і 2 бібліотекаря.

В 1976 р. бібліотека ввійшла до складу Херсонської централізованої бібліотечної системи як бібліотека-філія № 6[11].

1977 рік – присвоєно почесне звання «Бібліотека відмінної роботи»[12].

1979 рік – бібліотека визнана школою передового досвіду з естетичного виховання[13]. Значно покращилася матеріально-технічна база бібліотеки. Кошторис витрат на бібліотеку з кожним роком зростав. Так, за 19781979 рр. бібліотека придбала телевізор, магнітофон, світильник, книжкову шафу та ін.

2001 рік – при бібліотеці створено жіночий клуб «Вогник» [14], як соціальний заклад бібліотека починає спеціалізуватися на соціально-психологічній допомозі жінкам [15].

З 2014 р. у бібліотеці запроваджено нові соціальні послуги: навчання користувачів пошуку нормативно-правових документів у базах даних державних і місцевих органів влади; замовлення квитків онлайн; навчання користувачів пошуку інформації щодо ЗНО тощо[16].

2015 рік – бібліотека відзначила 65-річчя своєї роботи[17].

В 2019 р. бібліотека була відзначена міською владою як одна з кращих бібліотек міста[18].

Сучасний стан

Бібліотека має абонемент, читальний зал та Пункт вільного доступу до мережі Інтернет. При бібліотеці в різні роки діяли клубні об’єднання: 1989-1991 рр. - молодіжний клуб «Калейдоскоп», 1992-1995 рр. – клуб «Вдохновение», 1996-2000 рр. – клуб молодої леді, з 2001 р. і донині – жіночий клуб «Вогник»[19].

2020 – міською владою Херсона розглядалася можливість закриття закриття бібліотеки та звільнення її персоналу[20] [21]. Поряд з бібліотекарями інших книгозбірень міста, працівники бібліотеки № 6 активно виступали на захист своїх прав[22]. З листом підтримки бібліотекарям виступило також Міністерство культури, молоді і спорту України[23].

У свій час читачами бібліотеки були: Герой Радянського Союзу, ветеран ІІ Світової війни Стробикін М.М.; член спілки журналістів колишнього СРСР Гаухман Д.; ветеран війни, колишній в’язень німецьких таборів, лікар Орест Дворніков[24], а його донька Елеонора Кузнецова[25] – херсонська лікарка і письменниця є користувачкою бібліотеки і на сьогоднішній день.

В різні часи читачами бібліотеки були члени відомої сім’ї Голобородьків: Голобородько Юрій Костянтинович [26] – заслужений журналіст України, прозаїк; Голобородько Ярослав Юрійович [27] – літературознавець; Голобородько Євдокія Петрівна[28] – учений-педагог – станом на 2021 рік є активним користувачем бібліотеки та входить до складу опікунської ради бібліотеки.

Галерея

Джерела

Блог «Бібліотечний дім»

«Бібліотворчість: захоплюйся і твори!»

Бібліотека №6 відсвяткувала 65 років

«Бібліотеці -70!» Привітання від читачів

«Bibliostory: відеоекскурс з життя нашої бібліотеки»

Сегодня библиотекари выйдут на профсоюзную акцию протеста

Facebook-сторінка

Херсонські бібліотеки надають допомогу містянам у зміні постачальника природного газу

У бібліотеках запрацюють центри соціальних послуг для ветеранів

Примітки

 1. http://cls.ks.ua/fili%D1%97/spisok-filij/bf-6
 2. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/
 3. http://www.city.kherson.ua/news_detail/u-bibliotekah-zapracyuyut-centri-socialnih-poslug-dlya-veteraniv
 4. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html
 5. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html
 6. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html
 7. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html
 8. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2020/07/70.html
 9. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html
 10. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html
 11. http://cls.ks.ua/fili%D1%97/spisok-filij/bf-6
 12. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html
 13. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html
 14. https://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_90.html
 15. http://cls.ks.ua/fili%D1%97/spisok-filij/bf-6
 16. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/p/blog-page_13.html
 17. https://pik.ua/news/url/biblioteka_6_vidsvjatkuvala_65_rokiv_
 18. https://suspilne.media/12796-u-hersoni-planuut-zakriti-odrazu-sim-bibliotek-70-pracivnikiv-lisautsa-bez-roboti/
 19. http://cls.ks.ua/fili%D1%97/spisok-filij/bf-6
 20. https://vgoru.org/post/pervye-na-vykhod-massovye-uvolneniya-khersonskikh-bibliotekarej-startovali
 21. https://m.youtube.com/watch?v=7VnXhAB-gXg&feature=share#menu
 22. https://www.0552.ua/news/2646753/segodna-bibliotekari-vyjdut-na-profsouznuu-akciu-protesta
 23. https://mkip.gov.ua/news/3509.html
 24. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2020/05/blog-post_7.html
 25. http://bibliotekacbsbf6.blogspot.com/2018/08/80.html
 26. http://esu.com.ua/search_articles.php?id=25289
 27. http://esu.com.ua/search_articles.php?id=25290
 28. https://www.youtube.com/watch?v=X3WWO4ARcD0