Білоруська державна філармонія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Білоруська державна філармонія (біл. Беларуская дзяржаўная філармонія, повна офіційна назва — біл. Установа «Беларуская дзяржаўная ордэна Працоўнага Чырвонага Сцяга філармонія») — філармонія в місті Мінську, одна з чотирьох філармоній у Білорусі.

Історія[ред. | ред. код]

Офіційно відкрилася 25 квітня 1937. До складу філармонії входили симфонічний оркестр, оркестр білоруських народних інструментів, Білоруський ансамбль народної пісні і танцю та Білоруська хорова капела. У 1940 році філармонію було нагороджено Орденом Трудового Червоного Прапора за видатні успіхи в розвитку білоруського музичного мистецтва. В часи радянсько-німецької війни артисти філармонії брали участь у складі концертних бригад, що давали концерти для військових радянської армії. Філармонія відновила роботу 21 вересня 1946.

У квітні 1963 року відкрито концертний зал на 930 місць, (район площі Я. Коласа, Бульвар Мулявіна). Архітектор будівлі філармонії — Г. М. Бенедикт. У філармонії з'являються нові колективи, започатковано щорічні фестивалі «Мінська весна» і «Білоруська музична осінь».

Протягом 2002—2004 років проводилися ремонтні роботи, була поліпшена акустика залу, підсвічування. Кількість місць у Великому залі було скорочено до 688 і відкрито Малий зал ім. Г. Ширми (200 місць).

26 січня 2005 — перший концерт в оновленому залі.

Творчі колективи[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]