Валлійський коргі: відмінності між версіями

Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Немає опису редагування
Немає опису редагування
 
== Історія ==
Історично валлійський коргі використовувалися як пастуші собаки, особливо для великої рогатої худоби. Вони є типом пасовищної собаки, яка називається «хелачком», а це означає, що вони будуть «наступати по п'ятах» більших тварин, щоб тримати їх у русі. І [[Пембрукшир]], і [[Кередігіон|Кардиганшир]] є історично сільськогосподарськими районами [[Уельс]]у. Поєднання низького зросту і вродженої спритності Коргікоргі дозволяла їм уникнути копит худоби. Термін «corgi» означає або собаку, або карликову собаку (cor = карлик, gi = lenitive ci, собака) валлійською мовою, яка не була образою розміру собаки, а як суто описовий термін. Існує також народна легенда, яка говорить, що Коргі був подарунком від лісових [[Фея|фей]], і що знаки породи були залишені на його шерсті феєрними джгутами і сідлом.
 
Пемброкшир та Кардиганшир — сусідні історичні округи в Уельсі. Розповідають різні історії про походження коргі: деякі вважають, що дві сучасні породи складалися з спільного роду, тоді як інші відносять імпорт Валлійськийваллійський коргі-пембрук до фламандських ткачів починаючи приблизно з 10-го століття. Подальші теорії про походження породи пембрук свідчать, що вони, можливо, походять з центральноєвропейських порід з території навколо сучасної [[Німеччина|Німеччини]]. Залежно від періоду часу, коли ці собаки були ввезені в Уельс, вони могли бути породою такси.{{Sfn|Beauchamp|1999|с=8}}
 
Валлійський коргі-пембрук пояснюються впливом північних поселенців в регіоні. Собаки подібних розмірів існують у сучасній [[Скандинавія|Скандинавії]], що називаються шведським Валлундом, і деякі історики стверджують, що ці дві породи мають спільного предка. Фермери в Кардіганшірі почали переходити від худоби до овець наприкінці 19 століття, і існуюча порода не підходила для роботи овець. Собака почала схрещуватись з Валлійським вівчарцем, і це є джерелом кольорового патолого-модного походження в породі. Подальші подібності між двома типами валлійських коргі були пов'язані з схрещенням між двома або просто виділеним виходом від фермерів, які хотіли мати різновид кардиган з наближенням до породи пембрук.
 
Перша записана дата для Коргі, що з'являється в «Шоу-кільце» в Уельсі, — це 1925 рік. Капітан Дж. П. ХоуелГовел зібрав збори [[селекціонер]]ів сортів Пембрукпембрук і Кардиганкардиган і сформував Уельський клуб Коргікоргі з початковим складом 59 членів. Був складено загальний стандарт породи, і Коргі почав з'являтися в конформаційних шоу. До цього моменту жодна порода не була спеціально розведена на вигляд. Члени цього клубу були в першу чергу зацікавлені в різноманітті Пембруків, хоча з'явився сорт Кардиган. У цей момент породи називалися породами Пембрукшир та Кардиганшир; імена пізніше були скорочені. Валлійський коргі з'явилася в Крафтсі вперше в 1927 році.
 
Перший чемпіон цієї породи був нагороджений на виставці в [[Кардіфф]]і в 1928 році, червоно-біла самка Пембрук під назвою Шань Фах. Породи продовжували судити разом до 1934 року, поки The Kennel Club не визнав кожну породу окремо. У цій первинній реєстрації в родильницьких книгах було внесено близько 59 Кардиганів та 240 Пембруків. Рішення про породу, яким належала кожна собака, іноді залишали власникам, котрі могли вибрати те, що вони відчували, було найбільш доречним.