Відмінності між версіями «Вдовичка рудошия»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Рядок 33: Рядок 33:
   
 
== Розмноження ==
 
== Розмноження ==
Сезон розмноження триває з травня-червня до вересня. [[гніздовий паразитизм|Гніздовий паразит]]. Підкидає свої яйця у гнізда астрильдів ''[[Estrilda erythronotos]]'' та ''[[Estrilda charmosyna]]''. За сезон самиці відкладають 2-4 яйця. Пташенята вилуплюються приблизно через два тижні після відкладення: вони народжуються сліпими і немічними. Вони мають мітки на сторонах рота і горла, ідентичні тим, як у пташенят астрильдів, внаслідок чого їх не можна відрізнити. Пташенята ростуть разом з пташенятами прийомних птахів, слідуючи їхньому циклу росту. Вони залишають гніздо через три тижні після вилуплення, але незалежними стають до півторамісячного віку. Часто ці пташенята залишаються у зграї своїх прийомних батьків.
+
Сезон розмноження триває з листопада по лютий у північній частині ареалу, тоді як популяції, що поширені по екватору, відтворюються в кінці сезону дощів. [[гніздовий паразитизм|Гніздовий паразит]]. Підкладає свої яйця у гнізда астрильдів ''[[Pytilia phoenicoptera]]''. За сезон самиці відкладають 2-4 яйця. Пташенята вилуплюються приблизно через два тижні після відкладення: вони народжуються сліпими і немічними. Вони мають мітки на сторонах рота і горла, ідентичні тим, як у пташенят астрильдів, внаслідок чого їх не можна відрізнити. Пташенята ростуть разом з пташенятами прийомних птахів, слідуючи їхньому циклу росту. Вони залишають гніздо через три тижні після вилуплення, але незалежними стають до півторамісячного віку. Часто ці пташенята залишаються у зграї своїх прийомних батьків.
   
 
== Примітки ==
 
== Примітки ==

Версія за 13:24, 1 липня 2020

Вдовичка рудошия
Whydah 2354851969.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Горобцеподібні (Passeriformes)
Родина: Вдовичкові (Viduidae)
Рід: Вдовичка (Vidua)
Вид: Вдовичка рудошия
Біноміальна назва
Vidua interjecta
(Grote, 1922)
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Vidua interjecta
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Vidua interjecta
ITIS logo.svg ITIS: 563668
IUCN logo.svg МСОП: 103818534
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 247662

Вдовичка рудошия[2] (Vidua interjecta) — вид горобцеподібних птахів родини вдовичкових (Viduidae).

Поширення

Вид поширений в тропічній Африці від Сенегалу до Ефіопії. Живе у сухій савані з розрідженими лісовими ділянками.

Опис

Дрібний птах, завдовжки 13-14 см, вагою 20-21 г. Це стрункий на вигляд птах, із закругленою головою, міцним і конічним дзьобом, загостреними крилами та хвостом з квадратним закінченням. У самців голова, горло, спина, крила та хвіст чорні. У шлюбний період чотири центральних пера хвоста стають дуже довгими та вузькими до 38-40 см завдовжки. Груди та боки шиї рудовато-мідного кольору. Черево та боки бежеві. У самиць верхня частина тіла сіро-коричнева з темними смужками на спині та темнокоричневими бровами над очима. Нижня частина тіла світло-сіра. В обох статей очі темно-карі, а ноги та дзьоб червоні у самиць і чорні у самців.

Спосіб життя

Поза сезоном розмноження трапляється у змішаних зграях з астрильдовими і ткачиковими. Живиться насінням трав, яке збирає на землі. Рідше поїдає ягоди, дрібні плоди, квіти, комах.

Розмноження

Сезон розмноження триває з листопада по лютий у північній частині ареалу, тоді як популяції, що поширені по екватору, відтворюються в кінці сезону дощів. Гніздовий паразит. Підкладає свої яйця у гнізда астрильдів Pytilia phoenicoptera. За сезон самиці відкладають 2-4 яйця. Пташенята вилуплюються приблизно через два тижні після відкладення: вони народжуються сліпими і немічними. Вони мають мітки на сторонах рота і горла, ідентичні тим, як у пташенят астрильдів, внаслідок чого їх не можна відрізнити. Пташенята ростуть разом з пташенятами прийомних птахів, слідуючи їхньому циклу росту. Вони залишають гніздо через три тижні після вилуплення, але незалежними стають до півторамісячного віку. Часто ці пташенята залишаються у зграї своїх прийомних батьків.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Vidua interjecta: інформація на сайті МСОП (версія 2020.1) (англ.) 1 липня 2020
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання