Відмінності між версіями «Вебсторінка»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Нові правила правопису)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Веб-сторінка''' ({{lang-en|Web-page}}) — інформаційний ресурс, доступний в мережі [[World Wide Web]] (Всесвітня павутина), який можна переглянути у [[веб-браузер]]і. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана у форматі [[HTML]], [[XHTML]], або рідше [[Wml]] (для [[wap]]-сторінок).
+
'''Вебсторінка''' ({{lang-en|Web page}}, або {{lang-en|Webpage}}) — інформаційний ресурс, доступний в мережі [[World Wide Web]] (Всесвітня павутина), який можна переглянути у [[веб-браузер]]і. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана у форматі [[HTML]], [[XHTML]], або рідше [[Wml]] (для [[wap]]-сторінок).
   
 
== Використання веб-сторінок ==
 
== Використання веб-сторінок ==
Веб-сторінки можуть об'єднуватися в сайти за допомогою [[гіпертекст]]у з навігаційними [[гіперпосилання]]ми на інші сторінки. Процес створення веб-сторінки називається [[Верстка веб-сторінок|версткою]].
+
Вебсторінки можуть об'єднуватися в сайти за допомогою [[гіпертекст]]у з навігаційними [[гіперпосилання]]ми на інші сторінки. Процес створення веб-сторінки називається [[Верстка веб-сторінок|версткою]].
   
Веб-сторінки можуть зберігатись на локальному комп'ютері або отримуватись із віддаленого [[веб-сервер]]а. Веб-сервер може накладати обмеження на доступ до веб-сторінок, наприклад, дозволяти перегляд лише з локальної мережі ([[інтранет]]), або відкривати доступ до сторінок в мережі Інтернет. Запити на отримання та передача веб-сторінок з веб-серверів відбувається за протоколом [[HTTP]].
+
Вебсторінки можуть зберігатись на локальному комп'ютері або отримуватись із віддаленого [[веб-сервер]]а. Вебсервер може накладати обмеження на доступ до веб-сторінок, наприклад, дозволяти перегляд лише з локальної мережі ([[інтранет]]), або відкривати доступ до сторінок в мережі Інтернет. Запити на отримання та передача вебсторінок з вебсерверів відбувається за протоколом [[HTTP]].
   
Веб-сторінки можуть складатись із статичних текстових файлів, що зберігаються у файловій системі веб-сервера ([[статична веб-сторінка|статичні веб-сторінки]]), або веб-сервер може створювати сторінки за запитом браузера ([[Динамічна веб-сторінка|динамічні веб-сторінки]]). Застосування сценаріїв на стороні клієнта після завершення завантаження сторінки може прискорювати роботу користувача з нею.
+
Вебсторінки можуть складатись із статичних текстових файлів, що зберігаються у файловій системі вебсервера ([[статична веб-сторінка|статичні вебсторінки]]), або вебсервер може створювати сторінки за запитом браузера ([[Динамічна веб-сторінка|динамічні вебсторінки]]). Застосування сценаріїв на стороні клієнта після завершення завантаження сторінки може прискорювати роботу користувача з нею.
   
 
Гарною може бути сторінка, що відповідає наступним критеріям:
 
Гарною може бути сторінка, що відповідає наступним критеріям:

Версія за 17:44, 24 травня 2019

Вебсторінка (англ. Web page, або англ. Webpage) — інформаційний ресурс, доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веб-браузері. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана у форматі HTML, XHTML, або рідше Wml (для wap-сторінок).

Використання веб-сторінок

Вебсторінки можуть об'єднуватися в сайти за допомогою гіпертексту з навігаційними гіперпосиланнями на інші сторінки. Процес створення веб-сторінки називається версткою.

Вебсторінки можуть зберігатись на локальному комп'ютері або отримуватись із віддаленого веб-сервера. Вебсервер може накладати обмеження на доступ до веб-сторінок, наприклад, дозволяти перегляд лише з локальної мережі (інтранет), або відкривати доступ до сторінок в мережі Інтернет. Запити на отримання та передача вебсторінок з вебсерверів відбувається за протоколом HTTP.

Вебсторінки можуть складатись із статичних текстових файлів, що зберігаються у файловій системі вебсервера (статичні вебсторінки), або вебсервер може створювати сторінки за запитом браузера (динамічні вебсторінки). Застосування сценаріїв на стороні клієнта після завершення завантаження сторінки може прискорювати роботу користувача з нею.

Гарною може бути сторінка, що відповідає наступним критеріям:

При написанні сторінки можуть також використовуватися

  • CSS — для дизайну сторінки
  • PHP, Ruby та інші мови, які виконуються на стороні сервера і які оживляють документ.
  • Javascript, VBscript та інші, мови які теж оживляють документ, але виконуються вже на стороні користувача.
  • Ajax — технологія, що дозволяє взаємодіяти з сервером без перезавантаження сторінки

Див. також

Примітки

Література

  • Спиваковский А. В., Полищук Е. Интернет как ключевой фактор интеграции системы образования Украины в мировую образовательную среду // Педагогічні науки: Зб. наук. статей. — Випуск ХІ. — Херсон, 2000. — С.69-79.

Посилання