Відмінності між версіями «Вебсторінка»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][неперевірена версія]
(Нові правила правопису)
Рядок 1: Рядок 1:
'''Вебсторінка''' ({{lang-en|Web page}}, або {{lang-en|Webpage}}) — інформаційний ресурс, доступний в мережі [[World Wide Web]] (Всесвітня павутина), який можна переглянути у [[веб-браузер]]і. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана у форматі [[HTML]], [[XHTML]], або рідше [[Wml]] (для [[wap]]-сторінок).
+
'''Вебсторінка''' ({{lang-en|Web page}}, або {{lang-en|Webpage}}) — інформаційний ресурс, доступний в мережі [[World Wide Web]] (Всесвітня павутина), який можна переглянути у [[веб-браузер|веббраузер]]і. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана у форматі [[HTML]], [[XHTML]], або рідше [[Wml]] (для [[wap]]-сторінок).
   
== Використання веб-сторінок ==
+
== Використання вебсторінок ==
Вебсторінки можуть об'єднуватися в сайти за допомогою [[гіпертекст]]у з навігаційними [[гіперпосилання]]ми на інші сторінки. Процес створення веб-сторінки називається [[Верстка веб-сторінок|версткою]].
+
Вебсторінки можуть об'єднуватися в сайти за допомогою [[гіпертекст]]у з навігаційними [[гіперпосилання]]ми на інші сторінки. Процес створення вебсторінки називається [[Верстка веб-сторінок|версткою]].
   
Вебсторінки можуть зберігатись на локальному комп'ютері або отримуватись із віддаленого [[веб-сервер]]а. Вебсервер може накладати обмеження на доступ до веб-сторінок, наприклад, дозволяти перегляд лише з локальної мережі ([[інтранет]]), або відкривати доступ до сторінок в мережі Інтернет. Запити на отримання та передача вебсторінок з вебсерверів відбувається за протоколом [[HTTP]].
+
Вебсторінки можуть зберігатись на локальному комп'ютері або отримуватись із віддаленого [[веб-сервер|вебсервер]]а. Вебсервер може накладати обмеження на доступ до вебсторінок, наприклад, дозволяти перегляд лише з локальної мережі ([[інтранет]]), або відкривати доступ до сторінок в мережі Інтернет. Запити на отримання та передача вебсторінок з вебсерверів відбувається за протоколом [[HTTP]].
   
 
Вебсторінки можуть складатись із статичних текстових файлів, що зберігаються у файловій системі вебсервера ([[статична веб-сторінка|статичні вебсторінки]]), або вебсервер може створювати сторінки за запитом браузера ([[Динамічна веб-сторінка|динамічні вебсторінки]]). Застосування сценаріїв на стороні клієнта після завершення завантаження сторінки може прискорювати роботу користувача з нею.
 
Вебсторінки можуть складатись із статичних текстових файлів, що зберігаються у файловій системі вебсервера ([[статична веб-сторінка|статичні вебсторінки]]), або вебсервер може створювати сторінки за запитом браузера ([[Динамічна веб-сторінка|динамічні вебсторінки]]). Застосування сценаріїв на стороні клієнта після завершення завантаження сторінки може прискорювати роботу користувача з нею.
Рядок 22: Рядок 22:
   
 
== Див. також ==
 
== Див. також ==
* [[Верстка веб-сторінки]]
+
* [[Верстка веб-сторінки|Верстка вебсторінки]]
 
* [[Блочна верстка]]
 
* [[Блочна верстка]]
 
* [[Таблична верстка]]
 
* [[Таблична верстка]]
* [[Веб-дизайн]]
+
* [[Веб-дизайн|Вебдизайн]]
* [[Динамічна веб-сторінка]]
+
* [[Динамічна веб-сторінка|Динамічна вебсторінка]]
* [[Сторінка-вітрина]]
+
* [[Сторінка-вітрина|Сторінкавітрина]]
 
* [[URL]]
 
* [[URL]]
 
* [[HTTP]]
 
* [[HTTP]]

Версія за 19:22, 13 червня 2019

Вебсторінка (англ. Web page, або англ. Webpage) — інформаційний ресурс, доступний в мережі World Wide Web (Всесвітня павутина), який можна переглянути у веббраузері. Зазвичай, інформація веб-сторінки записана у форматі HTML, XHTML, або рідше Wml (для wap-сторінок).

Використання вебсторінок

Вебсторінки можуть об'єднуватися в сайти за допомогою гіпертексту з навігаційними гіперпосиланнями на інші сторінки. Процес створення вебсторінки називається версткою.

Вебсторінки можуть зберігатись на локальному комп'ютері або отримуватись із віддаленого вебсервера. Вебсервер може накладати обмеження на доступ до вебсторінок, наприклад, дозволяти перегляд лише з локальної мережі (інтранет), або відкривати доступ до сторінок в мережі Інтернет. Запити на отримання та передача вебсторінок з вебсерверів відбувається за протоколом HTTP.

Вебсторінки можуть складатись із статичних текстових файлів, що зберігаються у файловій системі вебсервера (статичні вебсторінки), або вебсервер може створювати сторінки за запитом браузера (динамічні вебсторінки). Застосування сценаріїв на стороні клієнта після завершення завантаження сторінки може прискорювати роботу користувача з нею.

Гарною може бути сторінка, що відповідає наступним критеріям:

При написанні сторінки можуть також використовуватися

  • CSS — для дизайну сторінки
  • PHP, Ruby та інші мови, які виконуються на стороні сервера і які оживляють документ.
  • Javascript, VBscript та інші, мови які теж оживляють документ, але виконуються вже на стороні користувача.
  • Ajax — технологія, що дозволяє взаємодіяти з сервером без перезавантаження сторінки

Див. також

Примітки

Література

  • Спиваковский А. В., Полищук Е. Интернет как ключевой фактор интеграции системы образования Украины в мировую образовательную среду // Педагогічні науки: Зб. наук. статей. — Випуск ХІ. — Херсон, 2000. — С.69-79.

Посилання