Відмінності між версіями «Велика Субота»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][очікує на перевірку]
м
 
Рядок 13: Рядок 13:
 
Великодню заутреню, урочисте богослужіння, присвячене воскресінню Христа, звичайно починають опівночі
 
Великодню заутреню, урочисте богослужіння, присвячене воскресінню Христа, звичайно починають опівночі
   
Протягом Великої Суботи в храмах звичайно відбувається освячення великодньої їжі — яєць, [[паска|пасок]]. на за утрення ВЕЛИКОИ суботи плащаниця обноситься навколо храму пидноситься видкритих царських ворит
+
Протягом Великої Суботи в храмах звичайно відбувається освячення великодньої їжі — яєць, [[паска|пасок]]. Вранці Великої суботи плащаниця обноситься навколо храму як підносення відкритих царських воріт.
   
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==

Поточна версія на 20:59, 12 квітня 2020

Вели́ка субо́та, Страсна́ субо́та — субота страсного тижня, присвячена спогаду про перебування Ісуса Христа у гробі і Зішестя Його у відхлань («до пекел», але не в пекло у його нинішньому розумінні) для рятування душ померлих, а також готуванню до Великодніх торжеств, що святкуються в ніч із суботи на неділю.

Католицизм[ред. | ред. код]

У Католицькій церкві Велика субота — останній день пасхального тридення. Це день тиші, коли віруючі моляться й міркують про таємницю Спасіння. У цей день не відбувається літургії, іноді в церквах привселюдно читається Літургія годин. Також у цей день відбувається освячення великодньої їжі. Урочисте великоднє богослужіння, надвечір'я Великодня починають звичайно опівночі (іноді раніше).

Православ'я[ред. | ред. код]

Освячення пасок на Великдень, Львів

На заутрені Великої Суботи плащаниця обноситься навколо храму, підноситься до відкритих царських воріт і повертається на «гробницю» посередині храму. Літургія у цей день буває пізніше, ніж звичайно, і з'єднується з вечірнею. На службі читаються п'ятнадцять паремій, що оповідають про старозаповітні пророцтва про спасіння людей хресною смертю Спасителя.

Незадовго до півночі у всіх храмах служиться всеношна, на якій плащаницю несуть у вівтар і покладають на престол.

Великодню заутреню, урочисте богослужіння, присвячене воскресінню Христа, звичайно починають опівночі

Протягом Великої Суботи в храмах звичайно відбувається освячення великодньої їжі — яєць, пасок. Вранці Великої суботи плащаниця обноситься навколо храму як підносення відкритих царських воріт.

Посилання[ред. | ред. код]