Велика брехня XX століття

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Назва «Велика брехня XX століття. Міф про геноцид євреїв в період ІІ світової війни.[1]»
Cover Der Holocaust-Schwindel.jpg
Обкладинка книги «Велика брехня XX століття», виданої видавничою групою "Сенеж" (мова - російська)
Автор Юрген Граф
Назва мовою
оригіналу
Der Holocaust-Schwindel.
Країна Швейцарія Швейцарія
Мова німецька
Тема Заперечення Голокосту
Жанр історичне дослідження
Укр. видавництво Basel. Gideon Burg Verlag.
Виданий 1993

Велика брехня XX століття. Міф про геноцид євреїв в період ІІ світової війни. — книга швейцарського ревізіоніста голокосту Юргена Графа. В книзі представлені погляди науковців — «ревізіоністів», котрі вважають геноцид євреїв в роки Другої світової війни міфом[1]. За словами перекладача книги Сергія Воронцова[2], Юрген Граф досліджує причини виникнення даного міфу, використовуючи свідчення очевидців, результати експертиз. Спираючись на різні джерела, Граф досконально простежує, як і чому з'явилася ця брехня, розкриває її історичні та ідейні засади, механізм пропагандистського впливу і причини живучості та канонізації[2]. Він використовує перш за все свідчення самих «уцілілих», «викривальні» документи і результати експертиз, щоб уникнути звинувачень в упередженості та однобічності[2]. Автор пропонує читачеві самому проаналізувати про що говорять і пишуть очевидці Голокосту та «їх присяжні історики і їх прославлені свідки», а потім самому зробити з цього висновки — на чиєму боці історична істина і хто і чому її приховував і приховує[2]. В анотації до українського видання книги[3] повідомляється, що в книзі «подано сенсаційне викриття мифу про так званий холокост. Доля євреїв під час Другої світової війни стала об'ектом спекуляції відомих західних закулісних кол. Тому правда про холокост знаходиться під забороною в багатьох так званих вільних країнах».

Лист Робера Форіссона

В передмові до книги наводиться лист професора Робера Форіссона до Юргена Графа, в якому він, зокрема, пише:

Ви ще молоді, гарячі і буквально задихаєтися від обурення при вигляді жахливої історичної брехні, яка підноситься євреями у міфі про голокост. Ваші молодість, любов і обурення, ймовірно, відіб'ються на Вашій книзі і визначать її переваги і недоліки. Я заздрю Вашим честнотам. Недоліки ж я б охоче виправив зі всієї відомою Вам суворістю і усунув би деякі Ваші неминучі помилки. Однак обставини не дозволяють це зробити. Отже, Ваша книга, яку хотілося б бачити, наскільки це можливо, суто історичною, буде своєрідним свідченням прикладу надто щирої і імпульсивної людини, яка, зіткнувшись з несподіваною істиною, хоче якомога швидше переконати в ній оточуючих.
Оригінальний текст(рос.)
Вы еще молоды, горячи и буквально задыхаетесь от возмущения при виде чудовищной исторической лжи, которая преподносится евреям в мифе о холокосте. Ваши молодость, горячность и негодование, вероятно, отразятся на Вашей книге и определят ее достоинства и недостатки. Я завидую Вашим достоинствам. Недостатки же я бы охотно исправил со всей известной Вам строгостью и устранил бы некоторые Ваши неизбежные ошибки. Однако обстоятельства не позволяют это сделать. Следовательно, Ваша книга, которую хотелось бы видеть, елико возможно, строго исторической, будет своеобразным свидетельством, свидетельством несколько чересчур искреннего и импульсивного человека, который, столкнувшись с неожиданной истиной, хочет, как можно быстрее, убедить в ней окружающих[4].

Список глав

 • Від перекладача
 • Передмова
 • Лист від 22 березня 1993 г.проф. Роберта Форіссона автору книги
 1. Homo fidens
 2. Про це написано в книгах
 3. Слон-невидимка
 4. Історики-ревізіоністи
 5. Політика Гітлера щодо євреїв
 6. Концтабори
 7. Про людських млини і вогненні рови
 8. Звинувачення і «докази»
 9. Газові камери на території Рейху
 10. Три головних свідка звинувачення
 11. Сілезький золотий зуб
 12. Свідчення очевидців
 13. Історія брехні нашого століття
 14. Процеси
 15. Треблінка чи параліч розуму
 16. Белзець, Хелмно, Собібор
 17. Куди поділися мільйони?
 18. Друге Вавилонське полонення
 19. Розсіювання
 20. Окремі долі
 21. Чотири шляхи та цілі
 22. Фальсифікатори за роботою
 23. Зулус і ескімос
 24. Кому брехня вигідна
 25. Червоний птах Дунайської дельти
 26. Прийдешнє падіння ідола
 • Доповнення
 • Примітки
 • Список літератури
 • Виноски

Зміст

В розділі «Слон-невидимка» Юрген Граф проголошує[4], що звертаючись до доказів винищування німцями шести мільйонів євреїв, всі одразу стикаються з цілком незрозумілим фактом: від Третього рейху збереглися тисячі тонн документації, адже нацисти довели до крайності горезвісну німецьку ґрунтовність — вони фіксували все і вся і тому не дивно, що в документах докладно відображені численні акції зі знищення, які проводилися за наказом Гітлера. Але, за словами Графа[4], немає жодного документа, що підтверджує голокост, також досі немає відповіді на питання: як можна було винищити стільки мільйонів без письмових інструкцій щодо масштабного вбивства?

Видання

Книга Der Holocaust-Schwindel (Містіфікація Голокосту) видавалася російською мовою в Україні[3] та Росії[5]. У передмові до книги «Крах світового порядку»[6] Юрген Граф пише, що книга «Der Голокосту Schwindel» («Містифікація Голокосту») під назвою «Велика брехня ХХ століття» викликала в Росії і в Україні великий інтерес і що до цього роботи ревізіоністів з питання Голокосту були в цих країнах майже невідомі.

Книга Der Голокосту Schwindel ніколи не була переведена на англійську мову. Однак, через кілька років, Граф пише оновлену аналогічну роботу озаглавлену Die Argumente (Аргументи)яка була опублікована в 1997 році[7]. «Аргументи» були опубліковані Historical Review Press[en] в 1997 році.

Примітки

 1. а б Віртуальна виставка книг
 2. а б в г ОТ ПЕРЕВОДЧИКА — Юрген Граф. «ВЕЛИКАЯ ЛОЖЬ ХХ ВЕКА». Миф о геноциде евреев в ходе Второй мировой войны.
 3. а б 63.3(0=Євр)62 Г78 Граф Юрген. Великая ложь XX века: Миф о геноциде евреев в период II Мировой войны. — К.: МАУП, 2005. — 320с. М'яка обкладинка.
 4. а б в [Юрген Граф. Великая ложь ХХ века. Миф о геноциде евреев в период Второй мировой войны. Санкт-Петербург. Переклад з німецької Сергія Воронцова. Обкладинка і переклад - видавнича група "Сенеж", 1997. ISBN 5-89123-040-2.] (рос.)
 5. Юрген Граф. Великая ложь ХХ века. Миф о геноциде евреев в период Второй мировой войны. Издательская группа «Сенеж» 1997. Перевод с немецкого Сергея Воронцова. Санкт-Петербург 1997. ISBN 5-89123-040-2.
 6. ГРАФ Юрген. «Крах мирового порядка» Перевод — Марков В. А. ООО «Алгоритм-Книга», 2008. ISBN 978-5-9265-0438-2 (рос.)
 7. http://www.example.com назва посилання Jürgen Graf interviewed by Radio Islam (англ.)

Посилання