Відмінності між версіями «Велика стіна Слоуна»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (Viktor Legend перейменував сторінку з Велика Стіна Слоуна на Великий Мур Слоуна)
м (Viktor Legend перейменував сторінку з Великий Мур Слоуна на Великий мур Слоуна)
(Немає відмінностей)

Версія за 12:59, 21 вересня 2017

Комп'ютерна модель Великої стіни Слоуна

Вели́ка Стіна́ Сло́уна (від англ. Sloan Great Wall) — нитка галактик у вигляді стіни, довжиною понад 1,37 млрд світлових років, яка перебуває на відстані приблизно 1 млрд світлових років (251,2 Мпс[1]) від Землі. Станом на 2010 рік є найбільшою відомою структурою у Всесвіті.

Відкриття

Про її відкриття було оголошено 20 жовтня 2003 року вченими Принстонського університету Джоном Річардом Ґоттом і Маріо Джурічем, а також їхніми колегами. Представлена інформація базувалась на даних Слоанівського цифрового огляду неба.

Фізичні характеристики

Велика Стіна Слоуна приблизно втричі більша за Велику Стіну CfA2, яка вважалася найбільшою до того. Променева швидкість ядра надскупчення галактик становить Vr=24403 км/сек (тобто, воно віддаляється від нас із такою швидкістю), що відповідає червоному зсуву z~0,085[1].

SIMBAD

У страсбурзькій астрономічній базі даних SIMBAD Велика Стіна Слоуна ідентифікується як SCl 126[2].

Див. також

Примітки

  1. а б EINASTO M.; SAAR E.; MARTINEZ V.J.; EINASTO J.; LIIVAMAEGI L.J.; TAGO E.; STARCK J.-L.; MULLER V.; HEINAMAKI P.; NURMI P.; PAREDES S.; GRAMANN M.; HUTSI G, «Toward understanding rich superclusters», 2008, Astrophys. J., 685, 83-104
  2. SIMBAD, SCl 126

Посилання