Велика стіна Слоуна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Комп'ютерна модель Великого муру Слоуна

Вели́кий му́р Сло́уна (від англ. Sloan Great Wall) — нитка галактик у вигляді муру, довжиною понад 1,37 млрд світлових років, яка перебуває на відстані приблизно 1 млрд світлових років (251,2 Мпс[1]) від Землі. Являє собою плоску структуру з галактик і пустот, третя за розміром з відомих подібних структур у Всесвіті (була першою до виявлення в 2013 році Великого муру Геркулес - Північна Корона).

Відкриття

Про її відкриття було оголошено 20 жовтня 2003 року вченими Принстонського університету Джоном Річардом Ґоттом і Маріо Джурічем, а також їхніми колегами. Представлена інформація базувалась на даних Слоанівського цифрового огляду неба.

Фізичні характеристики

Великий мур Слоуна приблизно втричі більший за Великий мур CfA2, який вважався найбільшим до того. Променева швидкість ядра надскупчення галактик становить Vr=24403 км/сек (тобто, воно віддаляється від нас із такою швидкістю), що відповідає червоному зсуву z~0,085[1].

SIMBAD

У страсбурзькій астрономічній базі даних SIMBAD Великий мур Слоуна ідентифікується як SCl 126[2].

Див. також

Примітки

  1. а б EINASTO M.; SAAR E.; MARTINEZ V.J.; EINASTO J.; LIIVAMAEGI L.J.; TAGO E.; STARCK J.-L.; MULLER V.; HEINAMAKI P.; NURMI P.; PAREDES S.; GRAMANN M.; HUTSI G, «Toward understanding rich superclusters», 2008, Astrophys. J., 685, 83-104
  2. SIMBAD, SCl 126

Посилання