Великий Китай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
     Великий Китай: континентальний Китай, Гонконг, Макао та Тайвань

Великий Китай (Китайською 大 中華 地區) — визначення, що відноситься до всіх територій, якими управляє Китайська Народна Республіка, (Континентальний Китай, включаючи Гонконг та Макао), і територій, які контролюються Китайською Республікою (Тайвань та деякі сусідні острови)[1]. Це визначення, зазвичай, використовується в інвестиційному та економічному співтоваристві, коли мається на увазі їх зростаюча економічна взаємодія та інтеграція.

Цей термін часто використовується для того, щоб уникнути вказівки статусу Тайваню. Сінгапур іноді також включається в цей термін через своє значне китайське співтовариство: 75,6 % населення Сінгапуру — китайці. Приблизно 7,59 мільйона китайців проживають в Малайзії, які також іноді включаються в цей термін, особливо в контексті сучасного китайського промислового темпу та частки капіталу в регіоні.

Слово Китайською 新馬港臺 (新 для Сінгапуру; 马 для Малайзії; 港 для Гонконгу і 台 для Тайваню) — синонім поняття «Великого Китай», ще в нього часто включають ієрогліф «中» для позначення материкового Китаю.

Деякі тайваньські прихильники незалежності протестують проти цього терміну, оскільки він мається на увазі, що Тайвань — частина Китаю. Деякі прихильники китайського "возз'єднання" також проти цього терміна, оскільки це передбачає, що «Великий Китай» відрізняється від власне Китаю.

Подібні терміни

Примітки

  1. Институт Соединенных Штатов Америки (Академия наук СССР). США: экономика, политика, идеология. — Наука, 1995. — С. 103.