Верблюжий регістр

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:54, 24 січня 2015, створена Ua2004 (обговорення | внесок) (Створена сторінка: '''Верблюжий регістр''' ({{lang-en|CamelCase}}, ще називають ''горба́тий регíстр'', ''верблю́жий сти́л...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Верблюжий регістр (англ. CamelCase, ще називають горба́тий регíстр, верблю́жий сти́ль) — стиль написання складових слів, у якому декілька слів пишуться разом без пробілів, при цьому кожне слово пишеться з великої літери. Цей стиль отримав назву верблюжий регістр, оскільки великі літери всередині фрази нагадують горби верблюда (англ. Camel).

Приклади написання у верблюжому регістрі: ТойХтоПройшовКрізьВогонь, backColor, CamelCase.

Розрізняють два різновиди верблюжого регістру. Якщо перша літера першого слова є великою, то це ВерхнійВерблюжийРегістр (англ. UpperCamelCase або PascalCase). Якщо ж перша літера є малою, то це нижнійВерблюжийРегістр (англ. lowerCamelCase).

Застосування

ВерблюжийРегістр (англ. CamelCase)

Верблюжий регістр широко застосовується у різних мовах програмування, у назвах змінних, функцій та класів, адже вони не можуть містити пробілів:

  • У мові Java прийнято використовувати ВерхнійВерблюжийРегістр для назв класів і нижнійВерблюжийРегістр — для назв екземплярів класів, методів та змінних.
  • У Microsoft .NET прийнято використовувати ВерхнійВерблюжийРегістр для назв класів та методів.

У невеликих проектах верблюжий регістр може використовуватись програмістом на власний смак. У крупних проектах, зазвичай, існує спеціальний документ, що визначає правила іменування змінних, функцій, констант тощо для всіх учасників проекту. Слід зазначити, що використання верблюжого регістру або його відсутність є лише умовною домовленістю програмістів і ніяким чином не впливає на роботу програми.

Деякі середовища розробки (наприклад, Qt Creator) мають можливість автозаповнення по великим літерам з використанням CamelCase (sCM → setContentMargins).

Програмісти використовують верблюжий регістр для того, щоб давати змінним, класам та методам змістовні назви (без використання пробілів), щоб інші програмісти могли розуміти, яку дію виконує відповідний код.

Крім того, верблюжий регістр застосовується на Вікіпедії (текст у такому регістрі автоматично відображається як посилання на іншу сторінку з відповідною назвою).

Див. також