Виборча реформа (1832)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Картина вови , яка зображує перший етап обговорення реформи у палаті громад

Виборча реформа 1832 року (англ. Reform Act 1832) — парламентський акт, яким було внесено зміни до виборчої системи Великої Британії.

Історія

Заклики до проведення реформи почались задовго до 1832 року, але були безуспішними. Підсумковий проект закону було запропоновано партією вігів на чолі з Прем'єр-міністром лордом Греєм. Він зустрів значну опозицію з боку парламентських фракцій, які керували країною упродовж тривалого часу (особливо опозиція відчувалась у палаті лордів). Тим не менше, в результаті тиску з боку громадськості, законопроект було ухвалено.

Законом було надано представництво у парламенті великим містам, що виникли в ході промислової революції, а також було вилучено представництво «гнилих містечок». Окрім того закон збільшив кількість осіб, які мали право голосу, збільшивши число електорату з близько 400 000 до 650 000 чоловік, що дозволило брати участь у голосуванні кожній шостій людині із загальної кількості населення близько 14 мільйонів.

Повна назва — Закон про внесення поправок у представництво в Англії та Уельсі. Закон був чинним тільки на території Англії та Уельсу; окремі закони було прийнято для Шотландії та Ірландії того ж року.

Джерела