Відмінності між версіями «Виправно-трудовий табір»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
Рядок 1: Рядок 1:
[[Файл:Gulag Location Map.png|370px|thumb|Інтегральна карта таборів системи [[ГУЛаг]], що існували з 1923 по 1967 роки, на підставі даних правозахисного товариства [[Меморіал (організація)|«Меморіал»]]]]
[[Файл:Gulag Location Map.png|370px|thumb|Інтегральна карта таборів системи [[ГУЛаг]], що існували з 1923 по 1967 роки, на підставі даних правозахисного товариства [[Меморіал (організація)|«Меморіал»]]]]
'''Виправно-трудовий табір''' (ВТТ) — вид пенітенціарної установи, що існував в СРСР.
'''Виправно-трудовий табір''' (ВТТ) — вид [[Пенітенціарна система|пенітенціарної]] установи, що існував в [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]].


== Історія ==
== Історія ==
[[11 липня]] [[1929]] року постановою Ради народних комісарів СРСР «Про використання праці кримінально-ув'язнених» створювалися дві паралельні структури місць позбавлення волі: у веденні ОГПУ СРСР і у веденні республіканських НКВС. Основу першої структури становили виправно-трудові табори для засуджених до позбавлення волі на термін понад три роки, а другий структура включала місця позбавлення волі для осіб, засуджених на строк до трьох років, для утримання яких слід було організувати сільськогосподарські і промислові колонії (виправно-трудові колонії, ВТК).
[[11 липня]] [[1929]] року постановою Ради народних комісарів [[Союз Радянських Соціалістичних Республік|СРСР]] «Про використання праці кримінально-ув'язнених» створювалися дві паралельні структури місць позбавлення волі: у веденні [[ОДПУ СРСР|ОГПУ СРСР]] і у веденні республіканських [[Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР|НКВС]]. Основу першої структури становили виправно-трудові табори для засуджених до позбавлення волі на термін понад три роки, а другий структура включала місця позбавлення волі для осіб, засуджених на строк до трьох років, для утримання яких слід було організувати сільськогосподарські і промислові колонії (виправно-трудові колонії, ВТК).


Основи кримінального законодавства Союзу РСР і союзних республік 1958 визначали ВТК загального, посиленого, суворого і особливого режимів, а також колонії-поселення.
Основи кримінального законодавства Союзу РСР і союзних республік [[1958]] року визначали ВТК загального, посиленого, суворого і особливого режимів, а також колонії-поселення.


З [[1 січня]] [[1997]] року ВТК були перейменовані у виправні колонії (ВК).
З [[1 січня]] [[1997]] року ВТК були перейменовані у виправні колонії (ВК).
Рядок 12: Рядок 12:
== Див. також ==
== Див. також ==
* [[Сорокський виправно-трудовий табір]]
* [[Сорокський виправно-трудовий табір]]
*[[ГУЛАГ]]


== Посилання ==
== Посилання ==

Версія за 15:11, 14 квітня 2019

Інтегральна карта таборів системи ГУЛаг, що існували з 1923 по 1967 роки, на підставі даних правозахисного товариства «Меморіал»

Виправно-трудовий табір (ВТТ) — вид пенітенціарної установи, що існував в СРСР.

Історія

11 липня 1929 року постановою Ради народних комісарів СРСР «Про використання праці кримінально-ув'язнених» створювалися дві паралельні структури місць позбавлення волі: у веденні ОГПУ СРСР і у веденні республіканських НКВС. Основу першої структури становили виправно-трудові табори для засуджених до позбавлення волі на термін понад три роки, а другий структура включала місця позбавлення волі для осіб, засуджених на строк до трьох років, для утримання яких слід було організувати сільськогосподарські і промислові колонії (виправно-трудові колонії, ВТК).

Основи кримінального законодавства Союзу РСР і союзних республік 1958 року визначали ВТК загального, посиленого, суворого і особливого режимів, а також колонії-поселення.

З 1 січня 1997 року ВТК були перейменовані у виправні колонії (ВК).


Див. також

Посилання