Відмінності між версіями «Висотно-компенсуючий костюм»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Рядок 9: Рядок 9:
 
* натягувальних пристроїв з [[пневмокамера]]ми
 
* натягувальних пристроїв з [[пневмокамера]]ми
   
Починаючи з 1971 року (коли через розгерметизацію загинув екіпаж «[[Союз-11|Союзу-11]]») штатно застосовується екіпажами космічних кораблів классу «Союз». Займає у кабині ЗА ([[зпускаємий апарат|зпускаємого апарату]]) місця набагато менше, ніж повноцінний гермоскафандр, але на обмежений час може замінити його.
+
Починаючи з 1971 року (коли через розгерметизацію загинув екіпаж «[[Союз-11|Союзу-11]]») штатно застосовується екіпажами космічних кораблів классу «Союз». Займає у кабині ЗА ([[спускний апарат|спускного апарату]]) місця набагато менше, ніж повноцінний гермоскафандр, але на обмежений час може замінити його.
   
 
== Устрій ==
 
== Устрій ==

Версія за 18:39, 13 березня 2012

Льотчик-випробувач Дж. А. Уокер[en] поряд з Bell X-1

Висотно-компенсуючий костюм (ВКК) — індивідуальне спорядження льотчика для протидії низькому барометричному тискові у випадку розгерметизації кабіни на значних висотах.(Висотна хвороба)

Принцип дії — механічне стискання з питомим тиском, рівним тискові газу у легенях.

Складається з:

Починаючи з 1971 року (коли через розгерметизацію загинув екіпаж «Союзу-11») штатно застосовується екіпажами космічних кораблів классу «Союз». Займає у кабині ЗА (спускного апарату) місця набагато менше, ніж повноцінний гермоскафандр, але на обмежений час може замінити його.

Устрій

Висотно-компенсуючий костюм являє собою комбінезон 1 з рукавицями та шкарпетками, котрий щільно підганяєтся під фігуру льотчика шнуровкою 4, надягається та знімається за допомогою застібок типу "блискавка" 2 та виготовляється з малорозтяжної, газопроникної (для покращення природньої вентиляції костюму) тканини. Рівномірний, рівний тиску кисню у легенях, тиск на всю поверхню тіла людини забезпечується подаванням кисню під тиском у натяжні пристрої - пневмотрубки 3, які йдуть боками рукавів, штанин та по спинці ВКК, та в дихально-компенсуючу камеру (так званий брюшний компенсатор, розміщений під оболонкою комбінезона в області грудної порожнини та живота та з'єднаний з системою дихання). Пневмотрубки 3 збільшуються у диаметрі під час подавання до них тиску, натягують тесемки 5, котрі стягують оболонку комбінезону 1 та створюють механічний тиск на тіло. [1]

Галерея

У сучасній авіації застосовується комбінація ВКК та МРК (морського рятувального костюму) , під індексом ВМСК.

Див. також

Цитування

Посилання