Висоцька Ірена Андріївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Висоцька Ірена Андріївна
Народилася 9 грудня 1953(1953-12-09) (65 років)
Мукачеве, Закарпатська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of the Soviet Union.svg СРСР
Flag of Russia.svg Росія
Діяльність дитячий письменник, журналістка, письменниця
Alma mater факультет журналістики МДУ[d]
Мова творів російська
Батько Висоцький Олексій Володимирович

Ірена Олексіївна Висоцька (народилась 9 грудня, 1953, Мукачеве Закарпатської області Української РСР) — дитяча письменниця, журналіст, двоюрідна сестра Володимира Висоцького.

Біографія

Ірена Висоцька народилася в 1953 році в родині кадрового військового, журналіста та літератора Олексія Висоцького. З 1956 року жила в Москві.

Закінчила факультет журналістики Московського державного університету.

Автор книг для дітей та юнацтва «Дари підземного мага» (2002), «Секрет Мурлисіна», «Мерехтливий острів», «Роза хаосу», альбому для школярів «Шедеври російського живопису» (2003).

В 2005 році видала книгу спогадів «Мій брат Висоцький. Біля витоків» про дитячі роки Володимира Семеновича Висоцького, в якій було вперше в книжковій формі опубліковано докладне генеалогічне древо родини Висоцьких, складене на основі сімейних матеріалів та досліджень київських краєзнавців Вадима Ткаченка та Михайла Кальницького. Книга була перекладена на польську мову в 2007 році, друге (розширене) видання на російській мові вийшло в 2008 році.

Під редакцією і з передмовою І. О. Висоцької в 2010 році вийшла документальна трилогія Олексія Висоцького «Весна в Берліні».

Член Спілки журналістів СРСР та Спілки письменників Росії.

Сім'я

Книги Висоцької

  • Дары подземного мага: повесть-сказка. Москва: Астрель, 2002.
  • Шедевры русской живописи. Серия «Детский музей. Русская живопись» (с В. Порудоминским и Н. Кондратович). Москва: Русское энциклопедическое товарищество, 2003. — 5000 экз. ISBN 5-901227-25-5
  • Мой брат Высоцкий. У истоков (в книге — около 100 фотографий из семейного архива). Москва: Ризалт, 2005; 2-е (дополненное) издание — 2008.
  • Irena Wysocka. Mój brat Wysocki. U źródeł. Перевод на польский язык Дануты Сиесс-Кжишковской (Danuta Siess-Krzyszkowska). Краков: Collegium Columbinum, 2007.

Посилання