Відмінності між версіями «Витік нафти з танкера Ексон Вальдез»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (робот додав: zh:阿拉斯加港湾漏油事件)
Рядок 18: Рядок 18:
 
[[he:אסון הנפט של אקסון ואלדז]]
 
[[he:אסון הנפט של אקסון ואלדז]]
 
[[ja:エクソンバルディーズ号原油流出事故]]
 
[[ja:エクソンバルディーズ号原油流出事故]]
  +
[[ko:엑존발데즈 원유 유출 사고]]
 
[[no:Exxon Valdez-forliset]]
 
[[no:Exxon Valdez-forliset]]
[[simple:Exxon valdez disaster]]
+
[[simple:Exxon Valdez disaster]]
 
[[zh:阿拉斯加港湾漏油事件]]
 
[[zh:阿拉斯加港湾漏油事件]]

Версія за 17:05, 18 квітня 2009

Витік нафти з танкера Ексон Вальдез — аварія танкера Ексон Вальдез є найбільш опустошуючою катастрофою, яка коли-небудь траплялася на морі. Віддалений район, доступний тільки з гелікоптера чи теплохода, зробив ускладненою реакцію влади та промисловості. Цей регіон був середовищем життя лосося, морської видри, тюленя та морських птахів. Протягом перших кількох днів густа плівка нафти покрила велику область в протоці Принца Вільяма.

23 березня 1989 р. нафтовий танкер Ексон Вальдез відплив від нафтового терміналу в Вальдезі на Алясці, взяв напрямок на південь через протоку Принца Вільяма повністю завантажений нафтою. Капітан Джозеф Хейзлвуд повідомив по рації берегову охорону, що потрібно змінити курс, щоб запобігти зіткненню з невеликими айсбергами, які дрейфували в протоці від льодовика Колумбія. Капітан одержав дозвіл змінити курс північніше в напрямку перешийка. Перед тим, як піти в свою каюту капітан Хейзлвуд проінструктурував свого третього помічника Грегорі Коузінса: «Почати повертати в прошийок», як тільки корабель буде на траверзі острова дві хвилини вище.

Хоча Коузінс справді давав команду рульовому керувати судном вправо, воно не поверталося достатньо швидко і в 12:04 24 березня 1989, корабель наштовхується на риф. Не відомо чи помічник капітана віддав команду занадто пізно, чи рульовий виконував її занадто повільно.

Приблизно 11 мільйонів американських галонів сирої нафти було розлито, зачепивши 1 900 км. берегової лінії. Дії по ліквідації

Ліквідаційне підпалювання нафти проводилося протягом ранніх стадій пролиття в області катастрофи, ізольованої від решти регіону вогнетривким бумом. Воно було відносно успішним, але через несприятливу погоду не було проведено додаткових підпалів. Пізніше почалася механічна частина ліквідації, проте збиральники не могли працювати на повну потужність через товстий шар нафти та водорослі, що забивали механізми. Передача нафти з тимчасових кораблів в більш постійні контейнери теж була ускладнена її вагою та товщиною. В додаток, була здійснена спроба використати дисперсанти, але їх використання, як виявилося, було суперечливим. Їх застосовувала приватна компанія, але через малу хвилю на воді змішування їх з нафтою не відбулося належним чином. Наслідки

Три дні опісля того, як корабель пішов на дно, шторм розніс свіжу нафту в напрямку скелястих берегів острова Рицаря. Після трагедії Конгрес США заборонив доступ компанії власнику судна у води Аляски. Ексон витратила близько 2 мільярдів доларів на збирання нафти і ще 1 мільярд на виплати за цивільні та кримінальні злочини. (Ексон повернула собі частину цих коштів через одержані страхові виплати та зменшення виплати податків.) Пізніше суд призначив виплатити ще 5 мільярдів доларів, як каральний захід. Після подання скарги в апеляційний суд суму виплат було зменшено до 4 мільярдів, на захисті позиція Ексону була в тому, що складу злочину не було, а був нещасний випадок.