Відмінності між версіями «Внутрішня македонська революційна організація — Демократична партія македонської національної єдності»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
(Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta14))
(Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta14))
 
(Немає відмінностей)

Поточна версія на 19:39, 2 квітня 2019

Внутрішня македонська революційна організація — Демократична партія македонської національної єдності
Внатрешна македонска револуционерна организација — Демократска партија за македонско национално единство
Vmro-dpmne логотип.jpg
Голова партії:Хрістіан Міцкоскі
Штаб-квартира:Скоп'є
Дата заснування:17 червня 1990
(1893)
Ідеологія:консерватизм, християнська демократія
Інтернет-сторінка:vmro-dpmne.org.mk

ВМРО-ДПМНЄ — Внутрішня македонська революційна організація — Демократична партія македонської національної єдності (мак. Внатрешна Македонска Револуционерна Организација — Демократска Партија за Македонско Национално Единство) — одна з найбільших політичних партій Республіки Македонії.

Походження[ред. | ред. код]

Назва партії виходить з Внутрішньої македонсько-одринської революційної організації, створеної ще в 1893. Партія вважає себе ідеологічним наступником ВМРО, була відтворена 17 червня 1990 року та офіційно зареєстрована 5 серпня 1990.

Участь у виборах[ред. | ред. код]

Прапор партії

ВМРО-ДПМНЄ отримала більшість голосів на перших багатопартійних виборах у кінці 1990. У 1992 партія потерпіла поразку і перейшла в опозицію.

В 1998 році знову перемогла на виборах і в коаліції з партіями Демократична альтернатива та Демократичною партією албанців сформувала уряд на чолі з лідером ВМРО-ДПМНЄ Любчо Георгієвським.

На парламентських виборах у 2002 році партія потерпіла поразку в коаліції з Ліберальною партією. На партійному конгресі в Охріді у травні 2003 року Любчо Георгієвський був змінений на чолі партії Николою Груєвським.

В 2006 році коаліція на чолі з ВМРО-ДПМНЄ перемогла на парламентських виборах і сформувала уряд під керівництвом Николи Груєвського.

15 травня 2007 року ВМРО-ДПМНЄ отримала статус спостерігача у Європейській народній партії

На дострокових парламентських виборах 1 червня 2008 коаліція «За кращу Македонію» на чолі з ВМРО-ДПМНЄ отримала більшість у парламенті країни.

Посилання[ред. | ред. код]