Відмінності між версіями «Вовкулаки (пластовий курінь)»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[перевірена версія][перевірена версія]
м (→‎Історія: replaced: зїх → з'їх)
Рядок 29: Рядок 29:
 
}}
 
}}
   
 
'''Вовкулаки''' — 31 курінь УСП-УПС, — це братерство [[Улад_Старших_Пластунів|старшопластунів]] та сеніорів, котре сповідує ідеали українського лицарства — січового козацтва, та об'єдналося для досягнення спільної мети — мети [[Пласт (організація)|Пласту]]. Курінь об'єднує більш, ніж 60 старшопластунів та сеніорів із 6 країн світу.
__ОБОВ_ЗМІСТ__
 
__ЗМІСТ__
 
 
==Характеристика==
 
Вовкулаки — 31 курінь УСП-УПС, — це братерство [[Улад_Старших_Пластунів|старшопластунів]] та сеніорів, котре сповідує ідеали українського лицарства — січового козацтва, та об'єдналося для досягнення спільної мети — мети [[Пласт (організація)|Пласту]]. Курінь об'єднує більш, ніж 60 старшопластунів та сеніорів із 6 країн світу.
 
   
 
Курінним куреня є дух кошового отамана [[Іван Сірко|Івана Сірка]].
 
Курінним куреня є дух кошового отамана [[Іван Сірко|Івана Сірка]].
   
 
== Історія ==
Перші згадки про Вовкулак сягають Дохристиянського періоду Русі-[[Україна|України]], і є похідними від давнього культу воїна-[[Вовк|вовка]], котрий є спільним для багатьох світових культур. В українській традиції Вовкулак характеризують вправними козаками із добрим почуттям гумору, називаючи «вовками-хортами Святого Юрія».</p>
 
 
У [[1946]]-47 рр. у Дісикгені (Західна Німеччина) діяв [[Пластовий_гурток|гурток]] [[Улад_Пластунів_Юнаків_та_Пластунок_Юначок|УПЮ]], що називав себе спочатку «Вовк», потім&nbsp;— «Лісові вовки», а відтак&nbsp;— «Вовкулака». У 1950 році у США був створений Самостійний Гурток [[Улад_старших_пластунів|УСП]] «Вовкулаки» (гуртковий&nbsp;— Б. Певний). Через відсутність росту чисельності цей гурток занепав у середині 50-х років.
   
 
Влітку [[1955]] року на Канадський [[Крайовий Пластовий з'їзд]] біля [[Вінніпег]]у з'їхалися три гуртки старших юнаків «Готур» ([[Торонто]]), «Олені» ([[Чикаго]]) і «Вовки» ([[Монтреаль]]). Таборуючи спільно, ці однолітки скоро запізналися і зжилися при вогниках, збірках та теренових іграх. Під час таборування вони також познайомилися з пл.сен. Василем Филиновичем, останнім гуртковим СГ УСП «Вовкулаки», від якого дізналися про фольклорне розуміння, значення і символіку цієї назви.
Далі зустрічаються згадки про Вовкулак серед низового козацтва. [[Запорізька Січ]] — домівка всього українського [[Лицар|лицарства]], дихала легендами про воїнів-характерників, котрі могли перекидатися на вовків, ловити ворожі кулі зубами, і зневажливо спльовувати в їх в бік тих, хто стріляв, втікати з полону скориставшись човном та веслом, намальованими на стіні в'язниці попелом з люльки… І робити все це із [[Пласт (організація)|пластовим]] усміхом.
 
   
 
Початком Куреня вважається 1957 рік, коли на оселі «Пластова Січ» (Станиця Торонто) у Ґрафтоні, Канада, ті ж гуртки зустрілися знову на [[ЮМПЗ]]. Це був їхній останній юнацький табір, під час якого вони вирішили створити Курінь УСП з вовкулацькою легендою. Протягом року хлопці опрацювали першу «Вокулацьку правду» (статут Куреня) та гімн.
==Історія==
 
У [[1946]]-47 рр. у Дісикгені (Західна Німеччина) діяв [[Пластовий_гурток|гурток]] [[Улад_Пластунів_Юнаків_та_Пластунок_Юначок|УПЮ]], що називав себе спочатку “Вовк”, потім “Лісові вовки”, а відтак – “Вовкулака”. У 1950 році у США був створений Самостійний Гурток [[Улад_старших_пластунів|УСП]] “Вовкулаки” (гуртковий Б. Певний). Через відсутність росту чисельності цей гурток занепав у середині 50-х років.
 
   
 
Наступного року на Зустрічі УСП на оселі «Новий Сокіл» (Станиця Буфало) усі три попередні гуртки з'єдналися і зголосили до [[Крайова_Пластова_Старшина|КПС]] [[Канада|Канади]] і [[США]] новий підготовчий Курінь УСП «Вовкулаки» у числі 25 старших пластунів. За курінного взяли вічний Дух Кошового отамана [[Іван Сірко|Івана Сірка]], а на перший провід&nbsp;— ст.пл. Івана Ґулу обозним та ст.пл. Славка Пігута суддею. У 1962 році, коли Курінь нараховував 36 старших пластунів на теренах США і Канади, він одержав число 31. У [[1968]] році Курінь урочисто відзначив своє 10-ліття і посвятив курінний [[прапор]] у церкві [[Святий_Миколай|св. Миколая]] у Торонто при участі 46 членів Куреня та великого числа прихильників. У [[1970]] було засновано Курінь УПС «Вовкулаки». Перші Вовкулаки в Україні з'являються у 1990 році.
Влітку [[1955]] року на Канадський [[Крайовий Пластовий з’їзд]] біля [[Вінніпег|Вінніпегу]] з'їхалися три гуртки старших юнаків “Готур” ([[Торонто]]), “Олені” ([[Чикаго]]) і “Вовки” ([[Монтреаль]]). Таборуючи спільно, ці однолітки скоро запізналися і зжилися при вогниках, збірках та теренових іграх. Під час таборування вони також познайомилися з пл.сен. Василем Филиновичем, останнім гуртковим СГ УСП “Вовкулаки”, від якого дізналися про фольклорне розуміння, значення і символіку цієї назви.
 
 
Початком Куреня можемо вважати 1957 рік, коли на оселі “Пластова Січ” (Станиця Торонто) у Ґрафтоні, Канада, ті ж гуртки зустрілися знову в часі [[ЮМПЗ]]. Це був їхній останній юнацький табір, під час якого вони вирішили створити Курінь УСП з вовкулацькою легендою. Протягом року хлопці опрацювали першу “Вокулацьку правду” (статут Куреня) та гімн.
 
 
Наступного року на Зустрічі УСП на оселі “Новий Сокіл” (Станиця Буфало) усі три попередні гуртки з’єдналися і зголосили до [[Крайова_Пластова_Старшина|КПС]] [[Канада|Канади]] і [[США]] новий підготовчий Курінь УСП “Вовкулаки” у числі 25 старших пластунів. За курінного взяли вічний Дух Кошового отамана [[Іван Сірко|Івана Сірка]], а на перший провід ст.пл. Івана Ґулу обозним та ст.пл. Славка Пігута суддею. У 1962 році, коли Курінь нараховував 36 старших пластунів на теренах США і Канади, він одержав число 31. У [[1968]] році Курінь урочисто відзначив своє 10-ліття і посвятив курінний [[прапор]] у церкві [[Святий_Миколай|св. Миколая]] у Торонто при участі 46 членів Куреня та великого числа прихильників. У [[1970]] було засновано Курінь УПС “Вовкулаки”. Перші Вовкулаки в Україні з’являються у 1990 році.
 
   
 
== Країни поширення ==
 
== Країни поширення ==
Рядок 55: Рядок 47:
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==
 
* [http://plast.org.ua/ Пластовий портал]
 
* [http://plast.org.ua/ Пластовий портал]
* [http://vovkulaky.plast.org.ua/ Сайт 31 куреня УСП-УПС "Вовкулаки"]
+
* [http://vovkulaky.plast.org.ua/ Сайт 31 куреня УСП-УПС «Вовкулаки»]
 
* [http://uht.org.ua/forum/viewtopic.php?f=35&t=846&start=30#p4868 Емблема куреня]
 
* [http://uht.org.ua/forum/viewtopic.php?f=35&t=846&start=30#p4868 Емблема куреня]
   
Рядок 61: Рядок 53:
   
 
[[Категорія:Пластунство]]
 
[[Категорія:Пластунство]]
 
[[en:Vovkulaky]]
 

Версія за 14:39, 8 лютого 2015

31 Курінь УСП-УПС "Вовкулаки"
Vovkulaky.jpg
Основна інформація
Країна Україна
Засновано 1970
Племінний УСП Богдан Бойко
Суддя УСП Микола Музала
Курінний Дух кошового отамана Івана Сірка
Вебсайт vovkulaky.plast.org.ua
Scouting пластовий портал

Вовкулаки — 31 курінь УСП-УПС, — це братерство старшопластунів та сеніорів, котре сповідує ідеали українського лицарства — січового козацтва, та об'єдналося для досягнення спільної мети — мети Пласту. Курінь об'єднує більш, ніж 60 старшопластунів та сеніорів із 6 країн світу.

Курінним куреня є дух кошового отамана Івана Сірка.

Історія

У 1946-47 рр. у Дісикгені (Західна Німеччина) діяв гурток УПЮ, що називав себе спочатку «Вовк», потім — «Лісові вовки», а відтак — «Вовкулака». У 1950 році у США був створений Самостійний Гурток УСП «Вовкулаки» (гуртковий — Б. Певний). Через відсутність росту чисельності цей гурток занепав у середині 50-х років.

Влітку 1955 року на Канадський Крайовий Пластовий з'їзд біля Вінніпегу з'їхалися три гуртки старших юнаків «Готур» (Торонто), «Олені» (Чикаго) і «Вовки» (Монтреаль). Таборуючи спільно, ці однолітки скоро запізналися і зжилися при вогниках, збірках та теренових іграх. Під час таборування вони також познайомилися з пл.сен. Василем Филиновичем, останнім гуртковим СГ УСП «Вовкулаки», від якого дізналися про фольклорне розуміння, значення і символіку цієї назви.

Початком Куреня вважається 1957 рік, коли на оселі «Пластова Січ» (Станиця Торонто) у Ґрафтоні, Канада, ті ж гуртки зустрілися знову на ЮМПЗ. Це був їхній останній юнацький табір, під час якого вони вирішили створити Курінь УСП з вовкулацькою легендою. Протягом року хлопці опрацювали першу «Вокулацьку правду» (статут Куреня) та гімн.

Наступного року на Зустрічі УСП на оселі «Новий Сокіл» (Станиця Буфало) усі три попередні гуртки з'єдналися і зголосили до КПС Канади і США новий підготовчий Курінь УСП «Вовкулаки» у числі 25 старших пластунів. За курінного взяли вічний Дух Кошового отамана Івана Сірка, а на перший провід — ст.пл. Івана Ґулу обозним та ст.пл. Славка Пігута суддею. У 1962 році, коли Курінь нараховував 36 старших пластунів на теренах США і Канади, він одержав число 31. У 1968 році Курінь урочисто відзначив своє 10-ліття і посвятив курінний прапор у церкві св. Миколая у Торонто при участі 46 членів Куреня та великого числа прихильників. У 1970 було засновано Курінь УПС «Вовкулаки». Перші Вовкулаки в Україні з'являються у 1990 році.

Країни поширення

Україна, Польща, Німеччина, США, Канада, Австралія

Посилання