Водний транспорт України
Во́дний тра́нспорт Украї́ни — поділяється на дві підгалузі: морський та річковий транспорт.[1]
Державне управління водним транспортом України здійснює Державна інспекція України з безпеки на морському та річковому транспорті (Укрморрічінспекція)[2]
Зміст
Українські судноплавні компанії
Перелік найбільших судноплавних компаній України
- Державна судноплавна компанія «Укртанкер»
- Судноплавна компанія «Укррічфлот» (створена у 1992 р. на базі Міжгалузевого державного об'єднання річкового флоту «Укррічфлот») володіє власною інфраструктурою та надає комплексні логістичні послуги, використовуючи річку Дніпро
- Судноплавна компанія ТОВ СП «НІБУЛОН» (створена у 2009 р.)
- Суднобудівний завод "Океан"
- Чорноморський суднобудівний завод
- Судноплавна компанія «Укрферрі» має офіційний статус — національного поромного перевізника.
- ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (засноване 1944 р.)
- Судноплавна Компанія «АРГО» (заснована у 2001 р.) Включає в себе групу компаній ООО СК "АРГО" та ООО СК "ЕНІРЕ", котрі протягом десятиліття виконують вантажні перевезення водними шляхами України, Туреччини, Румунії, Болгарії, Росії та інших країн. Географія перевезень включає в себе розгалужену мережу в акваторіях Чорного, Азовського, Середземного, Адріатичного морів, а також річок Дніпро і Дунай (до порту Будапешт). У власності компанії мається власний флот в кількості 10 одиниць, загальною тоннажем 35 000 тон. Левова частка флоту ходить під українським прапором, що в свою чергу забезпечує значні надходження до державного бюджету, а також нові робочі місця для громадян нашої країни.
Безпека судноплавства
Контроль за виконанням судноплавними компаніями України нормативних актів з питань безпеки судноплавства здійснюється відповідно до Наказу Мінінфраструктури України[3].
Правила судноплавства на внутрішніх водних шляхах України[4] та Система управління безпекою судноплавства на морському і річковому транспорті регулюються відповідними Наказами[5]
Орган, що забезпечує бепеку судноплавства — Регістр судноплавства України
Див. також
Примітки
- ↑ http://proukraine.net.ua/transport/water_transport/water_transport.htm
- ↑ Указ Президента України від 6 квітня 2011 № 370/2011 «Питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади»
- ↑ Про затвердження Інструкції про порядок здійснення контрол... | від 26.11.2004 № 1048. zakon4.rada.gov.ua. Процитовано 2016-04-03.
- ↑ Про затвердження Правил судноплавства на внутрішніх в... | від 16.02.2004 № 91 (Сторінка 1 з 3). zakon5.rada.gov.ua. Процитовано 2016-04-03.
- ↑ Про затвердження Положення про систему управління без... | від 20.11.2003 № 904 (Сторінка 1 з 3). zakon5.rada.gov.ua. Процитовано 2016-04-03.
Джерела
- Коба В. Г. Шляхи виходу з економічної кризи судноплавних компаній України / В. Г. Коба, І. В. Гладка // Водний транспорт. — 2012. — Вип. 2. — С. 67-72.
- Липинська О. А. Перспективи розвитку торговельного судноплавства України / О. А. Липинська, С. М. Боняр // Інвестиції: практика та досвід. — 2010. — № 17. — С. 53-56.
![]() |
Це незавершена стаття про судна. Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її. |
|
|