Водолазні роботи

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 10:09, 9 жовтня 2016, створена Glovacki (обговорення | внесок)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
US Navy 051026-N-0000X-001 Electronics Technician 1st Class Matthew Ammons, a diver assigned to Mobile Diving and Salvage Unit Two (MDSU-2), is fitted with a Kirby Morgan 37 Dive Helmet.jpg
Working Diver 01.jpg
Водолазні роботи, 1873 р.

Водола́зні робо́ти (рос. водолазные работы; англ. diving operations; нім. Unterwasserarbeiten f pl) — сукупність операцій, які виконуються водолазами під водою.

Загальна характеристика[ред. | ред. код]

Водолазні роботи використовують в інженерних дослідженнях (океанологічній, геофізичній, геологічній розвідці) і під час експлуатації підводних споруд та обладнання для видобування нафти і газу на шельфі — консервації, розконсервації або ліквідації свердловин, контролі стану конструкцій, очищенні поверхонь від обростання, кіно-, фото-, телезніманні, візуальних спостереженнях, під час будівництва підводних споруд (основ і фундаментів, прокладання трубопроводів і каналів, зварювання і ремонтно-механічні роботи і ін.), а також під час аварійно-рятувальних робіт.

Водолазне обслуговування на шельфі[ред. | ред. код]

ВОДОЛАЗНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ НА ШЕЛЬФІ (рос. водолазное обслуживание на шельфе, англ. diving support of offshore operations; нім. Taucherbedienung f auf dem Schelf) — при бурінні — три основних види робіт на шельфі, які виконуються водолазами: діагностика причин виходу з ладу обладнання, виконання першого етапу ремонтних робіт в безпосередній близькості від шельфових бурових устаткувань і прокладання підводних трубопроводів. Основний обсяг водолазних робіт – це нетривалі операції на невеликих глибинах. При цьому водолаз забезпечується балонами з дихальною сумішшю, як у випадку занурень з аквалангом. Будівельні операції на шельфі також потребують участі водолазів, які змушені працювати протягом тривалого часу на більших глибинах, тому використовується занурення з сатурацією, з обов’язковою подальшою декомпресією. При прокладанні трубопроводів водолази занурюються на тривалий час на великі глибини, часто виконують при цьому важку фізичну роботу.

СИСТЕМА ГЛИБОКОВОДНИХ ЗАНУРЕНЬ[ред. | ред. код]

СИСТЕМА ГЛИБОКОВОДНИХ ЗАНУРЕНЬ (англ. deep diving system) – інтеґрований комплект для водолазних робіт із сатурацією, який складається з судна обслуговування водолазних робіт, компресійної камери, водолазного ковпака, декомпресійної камери і допоміжного обладнання.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004—2013.

Посилання[ред. | ред. код]