Відмінності між версіями «Вологість абсолютна»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
м (пофарбування в синій колір посилання англ.)
Рядок 1: Рядок 1:
[[Вологість абсолютна]] (рос. абсолютная влажность; англ. absolute humidity нім. absolute Feuchtigkeit f) – [[вологість]], що визначається густиною водяної пари (відношення маси водяної пари, що міститься у газі, до об'єму цього газу).
+
[[Вологість абсолютна]] (рос. абсолютная влажность; [[англійська мова|англ.]] absolute humidity нім. absolute Feuchtigkeit f) – [[вологість]], що визначається густиною водяної пари (відношення маси водяної пари, що міститься у газі, до об'єму цього газу).
   
 
==ПРИКЛАДИ==
 
==ПРИКЛАДИ==
   
ВОЛОГІСТЬ ГАЗУ АБСОЛЮТНА, (рос. влажность газа абсолютная; англ. absolute gas humidity; нім. absolute Gasfeuchtigkeit f) – масова кількість водяної пари, яка міститься в 1 кг сухого газу або в 1 м<sup>3</sup> вологого газу за нормальних (чи стандартних) умов. Якщо газ містить максимально можливу кількість водяної пари при заданій температурі, то він називається насиченим. Вологість вуглеводневих газів вища ніж повітря, причому, з підвищенням температури ця різниця зменшується. Чим більше в газі важких вуглеводнів, тим більша його вологість. Наявність H2S і CO2 підвищує вологість газу, а азоту – зменшує. Наявність у воді розчинених солей знижує вологість рівноважного з цією водою газу.
+
ВОЛОГІСТЬ ГАЗУ АБСОЛЮТНА, (рос. влажность газа абсолютная; [[англійська мова|англ.]] absolute gas humidity; нім. absolute Gasfeuchtigkeit f) – масова кількість водяної пари, яка міститься в 1 кг сухого газу або в 1 м<sup>3</sup> вологого газу за нормальних (чи стандартних) умов. Якщо газ містить максимально можливу кількість водяної пари при заданій температурі, то він називається насиченим. Вологість вуглеводневих газів вища ніж повітря, причому, з підвищенням температури ця різниця зменшується. Чим більше в газі важких вуглеводнів, тим більша його вологість. Наявність H2S і CO2 підвищує вологість газу, а азоту – зменшує. Наявність у воді розчинених солей знижує вологість рівноважного з цією водою газу.
   
ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ АБСОЛЮТНА, (рос. абсолютная влажность воздуха; англ. absolute air humidity; нім. аbsolute Luftfeuchtigkeit f) – кількість водяної пари в грамах, що міститься в даний момент в 1 м<sup>3</sup> повітря.
+
ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ АБСОЛЮТНА, (рос. абсолютная влажность воздуха; [[англійська мова|англ.]] absolute air humidity; нім. аbsolute Luftfeuchtigkeit f) – кількість водяної пари в грамах, що міститься в даний момент в 1 м<sup>3</sup> повітря.
   
 
==Література==
 
==Література==

Версія за 13:02, 25 лютого 2007

Вологість абсолютна (рос. абсолютная влажность; англ. absolute humidity нім. absolute Feuchtigkeit f) – вологість, що визначається густиною водяної пари (відношення маси водяної пари, що міститься у газі, до об'єму цього газу).

ПРИКЛАДИ

ВОЛОГІСТЬ ГАЗУ АБСОЛЮТНА, (рос. влажность газа абсолютная; англ. absolute gas humidity; нім. absolute Gasfeuchtigkeit f) – масова кількість водяної пари, яка міститься в 1 кг сухого газу або в 1 м3 вологого газу за нормальних (чи стандартних) умов. Якщо газ містить максимально можливу кількість водяної пари при заданій температурі, то він називається насиченим. Вологість вуглеводневих газів вища ніж повітря, причому, з підвищенням температури ця різниця зменшується. Чим більше в газі важких вуглеводнів, тим більша його вологість. Наявність H2S і CO2 підвищує вологість газу, а азоту – зменшує. Наявність у воді розчинених солей знижує вологість рівноважного з цією водою газу.

ВОЛОГІСТЬ ПОВІТРЯ АБСОЛЮТНА, (рос. абсолютная влажность воздуха; англ. absolute air humidity; нім. аbsolute Luftfeuchtigkeit f) – кількість водяної пари в грамах, що міститься в даний момент в 1 м3 повітря.

Література

Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2004—2013.

Див. також