Відмінності між версіями «Володимир фон Пахман»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
(Створена сторінка: {{Перекладена стаття|en|Vladimir de Pachmann|Перекладено з англійської Вікіпедії станом на 10.01.2018...)
(Немає відмінностей)

Версія за 14:16, 10 січня 2018

CC-logo.svg

Ця стаття містить текст, перекладений зі статті «Vladimir de Pachmann» англійської Вікіпедії.
Перекладено з англійської Вікіпедії станом на 10.01.2018 року

Icono de traducción.svg

.

Володимир фон Пахман(27 липня 1848 - 6 січня 1933) - піаніст, російсько-німецького походження. Відомий своїми виконаннями робіт Шопена, а також ексентричним сценічним стилем.

Володимир Пахман

Біографія

Народився в Одесі. Фамільні префікси von та de додав до свого ім'я власноруч, що підтверджує те, що його брати, які слугували в російській імперській армії не використовували дані префікси.

Його батько був професором в Одеському університеті, був скрипалем-аматором, який особисто знав Бетховена, Вебера, а також інших відомих віденських композиторів[1]. У юності батько був єдиним вчителем Володимира. Досягши 18-річного віку, Володимир поїхав до Відня, де вступив до Віденської консерваторії, у якій навчався грати на піаніно під керівництвом Йозефа Дахса, а також вивчав теорію з Антоном Брюкнером. Отримавши золоту медаль консерваторії, Володимир у 1869 році провів свій перший концерт в Одесі, однак до 1882 року з'являвся на публіці досить не часто, надаючи перевагу подальшому самовдосконаленню. Згодом він відправися у турне Європою та Сполученними Штатами та був визнаний кращим гравцем своєї епохи. Його программи загалом складали роботи Шопена, однак були вкраплення: Баха, Скарлатті, Мендельсона та Хенсельта.

У Данії, композитор був посвячений у лицарі Ордену Данерброг.

Пахманн один із перших, хто почав записувати власні твори. У 1906 році він зробив записи для піаніно, виробництва компанії Welte-Mignon, а у 1907 році для грамофону.

Він також був відомий своїми жестами, закликами до аудиторії під час своїх виступів.

У квітні 1884 року Пахманн одружився з британською піаністкою, австралійського походження Меггі Окей(Єнн Луїза Маргарет Окей, 1865-1952), яка раніше стане відомою під ім'ям Маргеріт де Пахманн. Вони разом давали концерти по всій Європі. У подружжя народилось три сини: Віктор, який помер у дитинстві, Адріано та Леонід(Лайонелл). Шлюб тривав 7 років[2].

Володимир фон Пахманн помер у Римі у 1933 році, у віці 84 років.

References

  1. Grove's Dictionary of Music and Musicians, 5th ed., 1954, Vol. VI, p. 479
  2. Budgee Budgee

Додаткова література

  • Mark Mitchell, Vladimir de Pachmann: A Piano Virtuoso's Life and Art (Indiana University Press, 2002) ISBN 0-253-34169-8.
  • Francesco Pallotelli: Vladimiro de Pachmann. Rom: Novissima, 1916
  • Edward Blickstein and Gregor Benko, Chopin's Prophet: The life of pianist Vladimir de Pachmann, Scarecrow Press, 2013

Записи

  • Piano Rolls
  • The Welte-Mignon mystery, 4. Dead or alive. Stuttgart: Tacet, 2006.

Посилання

Шаблон:EB1911 Poster