Воробець Богдан Дмитрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Воробець Богдан Дмитрович
Народився 11 квітня 1931(1931-04-11)
Мехув (нині Малопольське воєводство Польщі)
Помер 5 березня 2007(2007-03-05) (75 років)
Львів
Поховання Голосківський цвинтар
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність науковець
Alma mater Львівський національний університет імені Івана Франка

Воробець Богдан Дмитрович (нар. 11 квітня 1931, Мехув (нині Малопольське воєводство Польщі) — пом. 5 березня 2007, Львів) — український науковець, кандидат фізико-математичних наук, доцент Львівського Національного Університету імені Івана Франка, вчитель математики у Львівському фізико-математичному ліцеї, талановитий шахіст, неодноразовий чемпіон Львова.

Життєпис[ред.ред. код]

Богдан Воробець народився 11 квітня 1931 року в містечку Мєхові (нині Малопольське воєводство Польща). Вихованням Богдана займався його батько, оскільки мати померла при пологах. Батько був гімназійним учителем. У роки Другої світової війни сім'я переїхав у Тернопіль, згодом у місто Городенку на Станіславщині.

Після закінчення школи Богдан Воробець вступив на нафтовий факультет Львівської Політехніки, але провчившись два роки, вирішив, що майбутня професія інженера-геолога його не цікавить, і вступив на фізико-математичний факультет Львівського університету ім. Івана Франка.

Помер 5 березня 2007 року в Львові. Похований на Голосківському цвинтарі.

Вшанування пам'яті[ред.ред. код]

З 7 квітня 2011 року Львівською обласною федерацією шахів у Львівському національному університеті проводиться шаховий турнір пам'яті Богдана Воробця[1].

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]